Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jaki hak C5 III sedan do 600zł  (Przeczytany 26119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« dnia: Kwiecień 26, 2018, 18:12:30 »
Mam pytanie o hak, a dokładniej o konkretne modele, czy ktoś może pochwalić się jaki hak zamontował i jak się sprawdza ?

Sporo jest tego dostępnego i szczerze nie wiem co wybrać :-)

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2018, 20:29:24 »
Mam pytanie o hak, a dokładniej o konkretne modele, czy ktoś może pochwalić się jaki hak zamontował i jak się sprawdza ?

Sporo jest tego dostępnego i szczerze nie wiem co wybrać :-)
Artur wiem, że to nie ta kwota,  ale jakbyś poszukał używki to polecam oryginalny hak citroena chowany w zderzaku.  Jak nie używasz to haka nie widać, a rozkłada się jednym pociągnięciem.
Tu masz taki
https://m.olx.pl/oferta/hak-skladany-citroen-c5-iii-kombi-CID5-IDqEWOl.html

Jak napisałeś to zaraz przeszukałem OLX i też ten zauważyłem :-)
Fajny bajer ale chyba wolał bym taką kasę przeznaczyć na coś innego do auta bo w sumie hak będę używał może 2-3 razy w roku i spokojnie mogę go odpinać.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2018, 21:58:34 »
Miałem taki u siebie i z racji właśnie jego wagi oraz że nie używam haka to go zdemontowałem bo nie potrzebny mi zbędny balast,ale fakt jest taki że go po schowaniu nie widać.

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2018, 23:08:02 »
Miałem taki u siebie i z racji właśnie jego wagi oraz że nie używam haka to go zdemontowałem bo nie potrzebny mi zbędny balast,ale fakt jest taki że go po schowaniu nie widać.
Szkoda, że tyle kosztuje. Wolał bym wybrać coś w rozsądnej cenie.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2018, 10:50:58 »
Hak jest profesjonalnie zrobiony i wg.mnie warto go kupić jako nowy kosztuje kupę kasy.

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2018, 14:14:07 »
Hak jest profesjonalnie zrobiony i wg.mnie warto go kupić jako nowy kosztuje kupę kasy.
Swoją wartość ma ale to chyba przerost formy kupować hak za ponad 1k zł tylko po to aby dwa razy do roku podpiąć prawie pustą przyczepkę :-)

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2018, 17:55:52 »
Ja kiedyś kupiłem oryginalny hak do C5, tyle że wpinany. Hak 200-250. Moduł osobno za 100. Montaż z pomocą kolegi w 1-2h. Oryginał, więc wszystko dobrze zrobione i pasuje plug&play, włącznie z wtyczkami do modułu. Może warto poszukać oryginał, tyle że nie składany. Są z reguły dużo tańsze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2018, 18:06:10 wysłana przez Jacek Janikowski »

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2018, 12:15:41 »
Panowie chcę zamontować hak do swojej Cytryny...Tylko pytanie, jaki? Czy mam kupić z modułem czy bez? Jakiej firmy ewentualnie? Hak na służyć 3-4 razy w roku do wozenia platformy z rowerami. Czy każdy może mi ten hak zamontować? Czego pilnować przy montażu? Używany, ory. chowany chyba dla mnie za drogi...Czy ktoś może montowal w Wawie lub okolicach (albo sam) i może polecić odpowiedni warsztat.? Znalazłem na All..O takie coś: http://allegro.pl/citroen-c5-2-ii-kombi-od-2008-hak-holowniczy-modul-i6366505984.html
Jak sprawdzić czy potrzebuję z modułem czy bez? Sprawa dość pilna bo potrzebuje mieć zamontowane wszystko do końca czerwca...
Dodam, że dobrze byłoby zamontować taki, który nie wymaga cięcia zderzaka...
No i jak jest z czujnikami parkowania? Trzeba je odłączać manualnie za każdym razem czy zmienić coś w BSI?
Znalazłem u siebie w bagażniku wiążę elektryczną. Czy to ta do haka?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2018, 12:56:03 wysłana przez Marcin Gałek »

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2018, 20:07:51 »
Polecam oryginalny używany, macie pewność ze wszystko spasuje bez przeróbek. Kup z wiązką i modułem (wszystko ory) do tego będziesz musiał dokupić adapter w ASO aby pasował do wiązki którą pokazałeś na fotce (z tego co pamiętam kosztuje 47zł) ale to dopiero jak będziesz miał hak i moduł- pod wersje modułu dokupuje się odpowiedni adapter. Na koniec lexia i działa, czujniki automatycznie deaktywuje po podłączeniu wtyczki przyczepy.
Można kupić uniwersalną wiązkę i moduł ale to już rzeźbienie w instalacji- postaw na oryginalne używane tym bardziej, że nie wyjdzie drożej.Montaż jest banalny, największa przeszkoda to zdjęcie zderzaka ale jest manual krok po kroku jak to zrobić.Kanał nie potrzebny.


dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2018, 21:12:48 »
Hmmm...A skąd do niego wiązkę wziąć?? Z tego co na szybko patrzę to nowe wiązki są po 400zł. To wyjdzie tyle samo co tam ten z Olx za 1100...I nie trzeba kombinować...Np. taki
https://m.olx.pl/oferta/hak-skladany-citroen-c5-iii-kombi-CID5-IDqEWOl.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2018, 21:54:11 wysłana przez Marcin Gałek »

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2018, 22:09:32 »
Tez szukam haka w rozsądnych cenie , ma służyć  na platformę rowerową ...

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2018, 11:32:00 »
Wiązki nie ma bo została przy jego własnym samochodzie...

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2018, 12:27:24 »
Szkoda że się nie odezwałeś wcześniej bo miałem taki hak ale go zdemontowałem bo nie używam a zbędnych kilogramów wozić nie będę.Hak został u mechanika,gdym wiedział że ktoś będzie chętny to bym go zabrał do pl.i oddał za grosze.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2018, 12:58:54 »
Szkoda że się nie odezwałeś wcześniej bo miałem taki hak ale go zdemontowałem bo nie używam a zbędnych kilogramów wozić nie będę.Hak został u mechanika,gdym wiedział że ktoś będzie chętny to bym go zabrał do pl.i oddał za grosze.
No szkoda...Pozbyles się go czy przejdziesz dopiero za dłuższy czas?

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2018, 14:11:14 »
Zostawiłem go mechaniora i powiedziałem że znajdzie klijenta to niech spróbuje go kochać a jak nie to niech zrobi co chce.,W Danii używek nikt nie zaklada oni montują nowe,ale u mnie w mieście gostek miał nówkę sztukę za grosze tylko nie wiem czy do sedana czy kombi ale ten jest chyba z kulą na stałe skrecaną.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2018, 17:00:59 »
http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul-citroen-c5-iii-x7-08-i7246019070.html#thumb/7 Komplet do sedana, pozostaje ci dokupić jeszcze adapter o którym wspominałem wcześniej. Ale zastanów się bo chowany to fajny bajer  i nie szpeci auta, haki z natury są pordzewiałe i wygląda to tragicznie- szczególnie na tle czystego samochodu. Ja za Swój dałem ok 1100+50 za pisakowanie i malowanie- ani sekundy nie żałowałem. A czy drogo, to zależy z jakiej perspektywy się popatrzy, porównując do ceny "normalnego" to drogi jak cholera. Ale popatrzeć inaczej to tylko 500zł drożej / czyli tyle ile jednorazowo wydaje się bezmyślnie w galerii.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:03:46 »
Taki jak ten z linka ma koleś u mnie w mieścinie za ok.trzy stówki jeszcze w kartonie,nr.części 9427AN

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:09:20 »
Więc chyba porozgladam się za ory. kompletem. Trochę mija się z celem kupić oddzielnie hak a później kombinować wiązki...A ten z All.. oryginalny używany ale nie chowany za niemal 500...to też lepiej kupić nowy i nie oryginalny tylko dedykowany i nie czyścić rdzy......Będę się rozgladal,gdyby ktoś trafił na takowy dajcie znać.
A tak w ogóle to, jeżeli ktoś sprzedaje hak bez wiązki to ją specjalnie odczepil?

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2018, 06:00:42 »
Ok, możesz kupić nowy, ale wiązkę i moduł kup oryginał jeśli nie chcesz mieć problemów. W nowych hakach są uniwersalne wiązki i moduły, co za tym idzie trzeba je podłączyć pod instalacje świateł i dodatkowo z akumulatora trzeba przyciągnąć zasilanie. Jednym słowem rzeźbienie. A moduł w nich służy tylko byś nie miał błędów o żarówkach itd. Będą problemu z czujnikami parkowania. A po roku zardzewiałe jak te używane.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2018, 09:27:33 »
No i chyba dlatego szukam oryginalnego, chowanego używanego z całą wiązką. Ma gość w Świdwinie za ok. 1150 plus wysylka ale tam jest wiązka przerwana i mówi, że trzeba lutować..Trochę i tak drogo i jeszcze na wstępie z elektryką trzeba się bawić...A na razie na żadnej aukcji nie spotkałem ory. samego modułu i instalacji. Ja rozumiem, że to nie chodzi o ten moduł w bagażniku tylko o dodatkowy dołączony do haka?

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:12:35 »
Moduł do kupienia jest, nawet na forum widziałem, gorzej z wiązkę.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:20:04 »
No właśnie....problemem jest sama wiązka...

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:28:47 »
Ja nie wiem czy to jakaś uniwersalna...Pewnie końcowe wtyczki też są ważne. Nie wiem jak to idzie od gniazda przy haku do samochodu. Czy czasem gniazdo z przewodami nie jest już zintegrowane...A ja się w lutowanie pinów w gniazdo bawił nie będę..Paweł zajrzyj jak możesz jak to u Ciebie jest...Ok?

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2018, 11:57:25 »
Szkoda się bawić w lutowanie, no chyba że będziesz miał kostki te do modułu bo jest ich tam chyba 4 albo pięć i sporo kabli. Jak za 600 kupisz składany bez instalacji to możesz dokupić za 400 zwykły z instalacją, zabrać co trzeba a resztę sprzedać, ew sprzedającemu zaproponować że dwie stowy za wiązkę i moduł.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 05, 2018, 18:47:29 »
Z tego co czytam to dedykowana , np. taka https://www.strefakierowcy.pl/55732,dedykowana-wiazka-elektryczna-westfalia-13-pin-citro-n-c5-limuzyna-05-2008.html to też koszt ok. 500zł...Ale nadal brakuje w niej wtyczek do wpiecia się do modułu w bagażniku...A ja myślałem, że to tylko założyć, klik wtyczki i wszystko. Chyba nie zdążę na te wakacje.....