Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jaki hak C5 III sedan do 600zł  (Przeczytany 26404 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 05, 2018, 20:12:57 »
Marcin, dedykowana nie znaczy oryginalna. Z pewnością najlepiej i najbardziej bezproblemowo sprawdzi się oryginał- i w tym przypadku właśnie jest wszystko na tzw klik bez żadnych kombinacji. Potrzebujesz hak (dowolny czy to nowy czy używka) wersja zależy od Ciebie i potem masz trzy warianty:1. idziesz w uniwersalne i rzeźbisz w instalacji (brak automatycznej deaktywacji PDC)2. idziesz w dedykowane i tak naprawdę nie wiesz w jakim stopniu ona rozmawia z samochodem3. oryginał wiązka+ moduł+ adapter z ASo za 5 dych+ aktywacja i wszystko działa jak należy, jakby wyszło z fabryki.Osobiście polecam wariant nr3, może nie będzie najtańszy ale z pewnością najlepszy.
Paweł a co to za ustrojstwo dałeś?

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 05, 2018, 20:47:17 »
Negocjuję z handlarzem od ciachnietej wiązki. Ma wszystko, kable z wtyczkami tylko przewód uciety przy rozbieraniu...Tylko mi powiedzcie czy do wiązki przy haku jest dodatkowy moduł czy to chodzi o ten w bagażniku?

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 05, 2018, 20:56:48 »
Też polecam używany oryginał. Montaż banalny - przygotowana wtyczka, miejsce na moduł oraz miejsca na śruby. Montowałem bez problemu sam. Do zdjęcia zderzaka może się jedynie przydać pomoc.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 05, 2018, 20:59:08 »
Do oryginalnego haka jest moduł około 11x17cm, który montuje się w lewym boczku bagażnika. Od modułu idzie tylko wiązka do wtyczki przy haku.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 05, 2018, 21:05:24 »
No i właśnie dlatego lepiej jak wszystko pasuje "klik, klik" A nie kombinowanie z przerabianiem...
Może się orientujecie dlaczego na jeden aukcji jest ten chowany hak z jedną belką A na innej z jakąś dodatkową?
1- https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-oryginalny-hak-holowniczy-oryginalny-thule-CID5-IDs20xf.html
2-https://www.olx.pl/oferta/hak-skladany-citroen-c5-iii-kombi-CID5-IDqEWOl.html
Czy ten z linku 1 ma jakieś braki?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 21:43:37 wysłana przez Marcin Gałek »

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 05, 2018, 21:49:21 »
W 1 brakuje uchwytów bocznych.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 05, 2018, 21:55:00 »
A ta belka druga? Tak powinno być w zestawie?

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 05, 2018, 22:11:49 »
Nie, ta 2ga belka to oryginalne wzmocnienie i masz je już na aucie :)

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 05, 2018, 22:39:11 »
Nie, ta 2ga belka to oryginalne wzmocnienie i masz je już na aucie :)
dokładnie, ta belka wchodzi... Nie wiem jak to nazwać ... W środek haka więc trzeba by go rozkręcić- to nie problem. Problem to brakujące uszy, jak słusznie zauważył Jacek- bez nich nie zamontujesz.
Edit. I pomalowane po rdzy aby tylko ładnie wyglądało na zdjęciach- generalnie nie opłacalny moim zdaniem

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 06, 2018, 00:13:27 »
Ja cały czas zbieram się żeby przełożyć oryginalny hak składany z jednego C5 do drugiego (oba kombi) więc przy okazji zrobię fotki z montażu haka i modułu
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2018, 06:16:16 »
Ja cały czas zbieram się żeby przełożyć oryginalny hak składany z jednego C5 do drugiego (oba kombi) więc przy okazji zrobię fotki z montażu haka i modułu
To daj znać jak będziesz przekladał....mogę podjechać i podpatrzeć....Może mi się przydać jak będę swój rzezbił.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 06, 2018, 09:50:41 »
Pewnie ca. za miesiąc będę to robił bo w tym, w którym mam hak do zdjęcia będę ściągał zderzak do poprawek lakierniczych. Wtedy wykorzystam okazję
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 06, 2018, 10:30:34 »
Pewnie ca. za miesiąc będę to robił bo w tym, w którym mam hak do zdjęcia będę ściągał zderzak do poprawek lakierniczych. Wtedy wykorzystam okazję
Ja mam nadzieję do wakacji się ogarnąć..Ale zależy od ceny..

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:52:51 »
No i ktoś "sprzątnął" mi hak składany z jednej aukcji...Gdybyście coś tam zauważyli w necie lub mieli info, że ktoś chce sprzedać oryginalny z modułem składany do dajcie znać. Jednak się nastawię na ten składany. Żona będzie miała łatwiej. ;)

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 08, 2018, 16:09:26 »
Jest tylko jeden problem w kombi, który zauważyłem. Mianowicie jak jest ten hak składany to jeśli ktoś najedzie nawet delikatnie przy parkowaniu na tylny zderzak to zdarza się, że któryś czujnik PDC się uszkodzi. Ja tak już miałem z dwoma czujnikami PDC. Dzieje się tak dlatego, że jest bardzo ciasno pomiędzy skorupą zderzaka a konstrukcją haka.

 Tutaj coś jest ale nie wiem czy sedan czy kombi. Na oddzielnej aukcji tego sprzedawcy jest moduł
http://allegro.pl/citroen-c5-3-0v6hdi-2010r-hak-i7390153629.html
http://allegro.pl/citroen-c5-iii-3-0v6hdi-2010-modul-haka-sk1gar-i7359935448.html
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 08, 2018, 16:55:00 »
To jest od kombi, tyle że o ile dobrze widzę po zdjęciu to ktoś brutalnie obciął wiązkę :(

Na końcu wiązki od zderzaka powinno być kilka wtyczek, a tu ich nie widzę.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 08, 2018, 18:07:26 »
No właśnie...Tak demontują haki...Ucinają i po sprawie...A Ty się martw....

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 20, 2018, 12:42:13 »
W związku z tym, że używanych haków wypinanych do mojego C5 jest jak na lekarstwo (kompletnych, z wiązką) wpadło mi do głowy coś takiego:
 https://holowniczy.pl/kombi/8072-automatyczny-poziomy-hak-holowniczy-auto-hak-citroen-c5-ii-kombi-od-062008.html#/zestaw-wiazka_dedykowana_13_pin_492_zl


Czy ktoś z Was montował hak z wiązką dedykowaną? A może tego typu? Jak to wygląda po zdjęciu kuli? To, że będzie widać zaczep może mi nie przeszkadzać..Ważne aby nie trzeba było ciąć zderzaka bo później to r]trochę źle wygląda...

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 20, 2018, 15:17:50 »
Podobny miałem kiedyś w 407 SW i zderzak nie musiał być podcinany jedyne co bylo widać to zaślepkę w miejcu po wyjęciu kuli,ale trzeba było się dobrze przyjrzeć bo nie rzucała się tak w oczy.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 22, 2018, 12:11:18 »
Czy oryginalna wiązka z modułem do haka jest identyczna do kombi jak do sedan?

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:21:00 »
Może różnic się długością ale myślę że nie znacznie. U mnie po założeniu zostało co najmniej metr zapasu (dedykowana do mojego) bo puściłem tak jak było mi wygodnie ułożyć, więc nie sądzę aby od sedana była za krótka.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 29, 2018, 10:05:10 »
W końcu udało mi się zakupić ory hak składany z wiązką do C5. Nie mam w nim jednak tych bocznych śrub (pewnie urwały się przy odkręcaniu). Pytanie moje do Was: jakie śruby idą do mocowania haka z boku? Chyba są to 19 ale na ile? Poza tym gdzie kupić takie solidniejsze śruby niż ogólnodostępne w marketach budowlanych? Jak widzę, te fabryczne są solidniejsze niż te zwykłe (dwie, które trzymają z boku płaskownik są i wyglądają na bardzo trwałe). Wiązka jest ciachnięta i też zastanawiam się czy po ewentualnym założeniu lutować przewody czy połączyć je po prostu kostkami (i tak będą w miejscu, gdzie jest sucho).Hak jest na prawdę solidny, k...sko ciężki. I już wiem, że sam go nie założę na bank...........Mam nadzieję, że podpowiecie mi jaką przejściówkę zamówić w ASO do podłączenia końcówek z modułu haka do tego w bagażniku? Zdjęcia postaram się zrobić jutro, może będzie więcej czasu.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 29, 2018, 11:33:54 »
Na tej aukcji możesz sobie zobaczyć jak powinna wyglądać oryginalna instalacja:
https://allegro.pl/hak-holowniczy-kompletny-citroen-c5-iii-kombi-i7387267573.html

Potrzebujesz moduł haka oraz wiązkę. Wiązkę od haka oraz 6 pinową wtyczkę idącą z instalacji auta wpinasz w moduł.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 29, 2018, 14:59:04 »
Marcin, śruby są najpewniej fi10 długość z tego co pamiętam ok 40mm, kup z twardością 8.8 chyba że znajdziesz 10.9.
W każdym większym "żelaznym" sklepie dostaniesz.
Wiązkę masz zupełnie bez kostek? Jeśli tak to będzie trochę rzeźbienia.. i w tym przypadku nie wiem czy potrzebny będzie ci adapter z aso, czy jest sens go kupować.... Trochę mniej kombinowania by było... Ale tylko trochę. Wiązka będzie zależna od modułu jaki kupisz.
Z montażem nie jest tak źle, mnie żona wspomogła przy zdejmowaniu zderzaka jedynie, resztę idzie ogarnąć w pojedynkę.

dziara

  • Gość
Odp: Jaki hak C5 III sedan do 600zł
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 29, 2018, 17:14:21 »
Wiązkę od haka mam ze wszystkimi kostkami..Tylko jest po porostu przecięta. Trzeba ją połączyć już po założeniu i przeciągnięciu do boczku bagażnika...Tylko ktoś tu pisał, że jeszcze jakąś przejściówkę się kupuje....