Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Sygnał dźwiękowy - gong przy włączeniu zapłonu i dwie kreski zamiast prędkości  (Przeczytany 1775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fridayek81

  • Gość
Witam koledzy mam dziwny objaw otóż nie codziennie podczas przekrecenia kluczyka w pozycji gdy włącza się zapłon a przed odpaleniem auta słychać gong - jak np podczas wyłączenia ESP i na wyświetlaczu pojawiaja się dwie poziome kreski zamiast prędkości 0 i auto odpalalo ale dziś musiałem dwa razy wyłączyć i włączyć zapłon bo nie chciało odpalić przy drugiej próbie odpalilo, nie mam narazie gdzie podłączyć pod lexie ale może Ktoś ma pomysł lub już miał taki sam przypadek, alternator raczej sprawny więc chyba ładowanie ok, bo zastanawiam się może akumulator siada? Pozdrawiam Przemek

Offline Adam Siwa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDi 92 kM 08.2010
  • Miejscowość: Katowice
Pierwsza rzecz sprawdź akumulator
Miałem tak jak zaczął siadać a w miarę normalnie odpalał

fridayek81

  • Gość
No zacznę od tego, wiesz aku ma 6 lat, w zimę ładnie palił więc najpierw sprawdzę ładowanie i stan akumulatora i napisze w wątku czy to jest objaw tego dźwięku

fridayek81

  • Gość
Witam ponownie otóż aku jest dobry, alternator ładuje, po podłączeniu pokazuje błąd p400- coś jest z przepustnica, w zimę z dwa razy mi zamarzala ale błąd zniknal sam, mechanik ją wyjmuje i ma wyczyścić zobaczymy czy to coś pomoże czy będzie musiała być wymieniana, będę pisał na bieżąco czy problem rozwiązany