Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Elektryczna klapa z przycisku na desce  (Przeczytany 42204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 04, 2019, 11:52:15 »
Tak wyglądają piny w tej kostce. W BSI trzeba się łączyć w 10 pin niebieskiej kostki?

Online Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 04, 2019, 12:24:01 »
Tak.Po zrobieniu zasilania w przycisku Wyjście (minus) dajesz na 10 pin niebieskiej 40 pinowej wtyczki.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 04, 2019, 12:24:32 »
2 piny są od podświetlenia przycisku. Jak spojrzysz na kostkę to na pewno te 2 piny bedą miały przewody. Pozostałe 2 są od przycisku. Można podłączyć omomierz i sprawdzić czy przy naciśnięciu przycisku jest przejście pomiędzy pinami a po zwolnieniu przerwa.

Online Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 04, 2019, 12:36:28 »
2 piny są od podświetlenia przycisku. Jak spojrzysz na kostkę to na pewno te 2 piny bedą miały przewody. Pozostałe 2 są od przycisku. Można podłączyć omomierz i sprawdzić czy przy naciśnięciu przycisku jest przejście pomiędzy pinami a po zwolnieniu przerwa.
Nie.Jest tak jak napisałem wcześniej.

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 04, 2019, 12:47:18 »
Tak.Po zrobieniu zasilania w przycisku Wyjście (minus) dajesz na 10 pin niebieskiej 40 pinowej wtyczki.
Przepraszam Cię bardzo, ale jestem laikiem w kwestii elektryki. Możesz mi wytłumaczyć jak sprawić aby przycisk miał zasilanie? W który pin mam łączyć kabel?

Offline Włodzimierz Rogowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0HDI RHH 163km 2013r
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 04, 2019, 14:08:01 »
jakby ktos odwazny i ogarniety zrobil fotoinstruktaż (malymi kroczkami) dla elektrosierot mojego pokroju, to mysle, ze niejedna osoba by byla bardzo wdzieczna :)

Online Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 04, 2019, 14:36:36 »
Ja do przycisku podłączyłem stałą masę(-) spod śruby na karoseriii a plus(+) po zapłonie.Podświetlanie włacza się od razu po przekręceniu zapłonu.A wyjście czyli sygnał masowy idzie do BSI pod pin nr.10.
Miernikiem trzeba rozpracowac piny we właczniku bo nie pamietam.
Jeśli komuś nie zalezy na podświetleniu to plus(+) pomija.Wtedy wystarczy tylko masa(-).

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 04, 2019, 14:54:37 »
jakby ktos odwazny i ogarniety zrobil fotoinstruktaż (malymi kroczkami) dla elektrosierot mojego pokroju, to mysle, ze niejedna osoba by byla bardzo wdzieczna :)
Ja będę robił fotostory jako już ogarnę

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 04, 2019, 19:13:09 »
Tak wyglądają piny w tej kostce. W BSI trzeba się łączyć w 10 pin niebieskiej kostki?

Dolny rząd pierwszy z lewej to masa (przed nim jest brakujący pin w pełnej wersji panelu to dioda przy prawym przycisku - oczywiście patrząc z perspektywy zdjęcia - tym, którego obrys jest poza "złączem"), chociaż powinienem napisać w tym przypadku jedyny pin;)... Górny rząd to kolejno sygnał przycisku (tego po prawej stronie na zdjęciu - czyli lewego patrząc od strony przycisków ;) ) i zanim, powyżej masy, podświetlenie. Następne dwa piny (przy czym u Ciebie jednego brak) to środkowy przycisk i lewy (cały czas patrząc z perspektywy zdjęcia). Poniżej przewodów sygnałowych są zawsze piny do podpięcia diody informującej o zadziałaniu funkcji.
Nawiasem mówiąc nie widziałem jeszcze tego panelu z diodą na lewym przycisku (tym razem patrząc od strony przycisków), więc tego pinu przed masą zawsze brakuje.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 04, 2019, 19:20:40 »
Tak wyglądają piny w tej kostce. W BSI trzeba się łączyć w 10 pin niebieskiej kostki?

Dolny rząd pierwszy z lewej to masa (przed nim jest brakujący pin w pełnej wersji panelu to dioda przy prawym przycisku - oczywiście patrząc z perspektywy zdjęcia - tym, którego obrys jest poza "złączem"), chociaż powinienem napisać w tym przypadku jedyny pin;)... Górny rząd to kolejno sygnał przycisku (tego po prawej stronie na zdjęciu - czyli lewego patrząc od strony przycisków ;) ) i zanim, powyżej masy, podświetlenie. Następne dwa piny (przy czym u Ciebie jednego brak) to środkowy przycisk i lewy (cały czas patrząc z perspektywy zdjęcia). Poniżej przewodów sygnałowych są zawsze piny do podpięcia diody informującej o zadziałaniu funkcji.
Nawiasem mówiąc nie widziałem jeszcze tego panelu z diodą na lewym przycisku (tym razem patrząc od strony przycisków), więc tego pinu przed masą zawsze brakuje.
Czyli muszę się podłączyć do tego pinu który zaznaczyłem?
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2019, 19:22:07 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 04, 2019, 19:31:31 »
To zależy od tego, na którym przycisku chcesz mieć klapę... patrząc po pinach to masz "aktywne" oba przyciski skrajne, żaden przycisk nie ma diody. Zaznaczyłeś pin odpowiedzialny za lewy przycisk patrząc od strony przycisków.

Edyta:
Popatrzyłem sobie na zdjęcie tych przycisków z puga - tak ten zaznaczony pin jest od przycisku tylnej klapy. Biorąc pod uwagę, że potrzebujesz podpiąć 3 piny... zamiast lutować do pinów możesz użyć kabla AUX do RD4 (tylko trzeba piny we wtyczce poprzekładać), albo jak masz dostęp do starych kabli komputerowych to rozstaw pinów jest taki sam jak przy taśmach FDD i HDD oraz portach COM ;) jednym słowem w sklepie dla elektroników bez problemu znajdziesz obudowę i piny, żeby zrobić sobie wtyczkę - bo to chyba najpopularniejszy na świecie raster.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2019, 19:42:45 wysłana przez Błażej Banisz »
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 05, 2019, 12:09:21 »
Jestem właśnie w sklepie dla elektroników. Będę pytał o taką wtyczkę. I kupię kable.

Edit:
Kupiłem kable i jakieś wtyczki. Mają miliony setek wtyczek ale Niestety takiej pani nie miała. Ostatnio oddałem od groma kabli ze starego kompa i nie mam żadnych w domu. Zamówiłem z eBay kabel Aux do RD4. Dostawa na wtorek powinna być. Będę musiał pokombinować z tymi pinami we wtyczce.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2019, 01:34:15 wysłana przez Karol Klekot »

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 06, 2019, 10:31:50 »
Widzę, że chyba za duży skrót myślowy zastosowałem... Wtyczka jest rozbieralna - jest mechanizm zatrzaskowy i "wtyk właściwy". Raster pinów jest identyczny, jak przy typowych kablach komputerowych. Mechanizmu zatrzaskowego (z kodowaniem) nie kupisz, ale ta "wkładka" z pinami nie powinna stanowić najmniejszego problemu, można ją też sobie poskładać z kilku - chociaż w tym wypadku wystarczyła by Ci jedna na 2 piny i jedna pojedyncza (ewentualnie 2-ga pojedyncza -gdybyś kiedyś chciał wykorzystać ten drugi przycisk). W tego typu sklepach czasami można dostać pojedyncze kable (około 10 cm) z zarobionym pinem w obudowie do podłączania różnych modułów do np. Ardruino itp. - to by się też nadało...
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 06, 2019, 11:51:02 »
Widzę, że chyba za duży skrót myślowy zastosowałem... Wtyczka jest rozbieralna - jest mechanizm zatrzaskowy i "wtyk właściwy". Raster pinów jest identyczny, jak przy typowych kablach komputerowych. Mechanizmu zatrzaskowego (z kodowaniem) nie kupisz, ale ta "wkładka" z pinami nie powinna stanowić najmniejszego problemu, można ją też sobie poskładać z kilku - chociaż w tym wypadku wystarczyła by Ci jedna na 2 piny i jedna pojedyncza (ewentualnie 2-ga pojedyncza -gdybyś kiedyś chciał wykorzystać ten drugi przycisk). W tego typu sklepach czasami można dostać pojedyncze kable (około 10 cm) z zarobionym pinem w obudowie do podłączania różnych modułów do np. Ardruino itp. - to by się też nadało...
Mam z elektroniką tyle wspólnego co ze spadochroniarstwem niestety.
Mam kilka kabelków 10cm właśnie do Arduino. 
Ale zamówiłem tamten kabel Aux do RD4 więc wykorzystam tamtą kostkę. Może jakoś to ogarnę.

A jeszcze się tak teraz zastanawiam którędy najłatwiej puścić kable? Trzeba ściągać całe plastiki pod kierownicą?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 06, 2019, 12:06:29 »
Wygięty drut odpowiedniej długości powinien umożliwić przeciągnięcie przewodu "górą kolumny kierowniczej" pomiędzy przyciskami po prawej i lewej stronie. Z tego po lewej "weźmiesz" sygnał z podświetlenia, i ewentualnie masę. Z tych przycisków po lewej to już jest prosta droga do BSI... Oczywiście rozpiska pinów w kostce po lewej i prawej jest identyczna, to samo dotyczy złącza przycisków regulacji wysokości zawieszenia...
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 06, 2019, 12:21:08 »
Wygięty drut odpowiedniej długości powinien umożliwić przeciągnięcie przewodu "górą kolumny kierowniczej" pomiędzy przyciskami po prawej i lewej stronie. Z tego po lewej "weźmiesz" sygnał z podświetlenia, i ewentualnie masę. Z tych przycisków po lewej to już jest prosta droga do BSI... Oczywiście rozpiska pinów w kostce po lewej i prawej jest identyczna, to samo dotyczy złącza przycisków regulacji wysokości zawieszenia...
Dzięki za informacje. Zostało 835km do domu, spisze sobie wszystkie informacje które są w tym temacie i może jutro się tym zajmę jeśli przyjdzie kabel do RD4.

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 09, 2019, 13:15:18 »
To zależy od tego, na którym przycisku chcesz mieć klapę... patrząc po pinach to masz "aktywne" oba przyciski skrajne, żaden przycisk nie ma diody. Zaznaczyłeś pin odpowiedzialny za lewy przycisk patrząc od strony przycisków.

Edyta:
Popatrzyłem sobie na zdjęcie tych przycisków z puga - tak ten zaznaczony pin jest od przycisku tylnej klapy. Biorąc pod uwagę, że potrzebujesz podpiąć 3 piny... zamiast lutować do pinów możesz użyć kabla AUX do RD4 (tylko trzeba piny we wtyczce poprzekładać), albo jak masz dostęp do starych kabli komputerowych to rozstaw pinów jest taki sam jak przy taśmach FDD i HDD oraz portach COM ;) jednym słowem w sklepie dla elektroników bez problemu znajdziesz obudowę i piny, żeby zrobić sobie wtyczkę - bo to chyba najpopularniejszy na świecie raster.
Czy mógłbyś mi powiedzieć które piny należy zamienić we wtyczce od auxa? Czekam na dostawę tego kabla. Będę musiał uciąć końcówkę z Jackiem i kable lutować do tych co są czy lepiej wyjąć całość i wykorzystać samą kostkę?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 09, 2019, 13:54:12 »
Piny musisz włożyć tam, gdzie chcesz się podpiąć pod przycisk ;) (a podejrzewam, że żaden nie jest tam gdzie byś chciał go mieć) tam są 3 przewody i ty tyle potrzebujesz. Końcówkę z Jackiem usuwasz i lutujesz się do reszty pamiętając o kolorach przewodów we wtyczce, żeby trafiły tam gdzie mają być - żadna filozofia.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 09, 2019, 15:12:48 »
Spróbuję nic nie spartolić :) a czy coś się stanie  gdy kostka jest 12pin a przycisk jest 6pin? Mogę uciąć tą kostkę?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 09, 2019, 17:07:41 »
Fabryczna kostka też jest 12 pin. Francuzom nie przeszkadzało, że maksymalnie pinów jest 8 ;)
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 09, 2019, 17:24:25 »
Okej, czyli powinna się zmieścić. Jak wrócę do domu to powinien już być kabel. Zobaczę jak to wygląda. Będę robił fotostory.

Przyszła kostka. Ale Niestety nie pasuje do przycisków.


Zabrałem się za to, trochę przyciąłem trochę przypiłowałem i kostka pasuje. Jutro wezmę się za zmianę pinów.


Nie pisz posta pod postem, modyfikuj ostatni wpis...
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2019, 08:48:41 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 10, 2019, 08:44:41 »
Przynajmniej będzie ciasno siedzieć :P skoro nie ma fabrycznego zatrzasku dobre i to.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 11, 2019, 22:52:10 »
A czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jaki kolor kabla jest odpowiedzialny za podświetlenie w kostce od przycisków po lewej stronie kierownicy?
Albo czy jest sposób żeby wyjąć całą wiązkę kabli? Ona idzie od przycisków do BSI?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 11, 2019, 23:14:04 »
Tam jest luzu na tyle, żeby wtyczkę wyciągnąć "na zewnątrz"... wypinasz wtyczkę (trzeba nacisnąć z tyłu i wtedy tą dźwignią wyciągasz). Po wypięciu panelu po przeciwnej stronie dźwigni jest zatrzask pozwalający zdjąć całą obudowę wtyczki i zostanie sam wkład na którym bez problemu zobaczysz który to przewód. Kolorem nie ma się co sugerować, bo one nie są zawsze takie same, nadrukowany numer na kablu to 265D. U mnie przewód ten jest brązowy, niestety nie jest jedynym brązowym w tej wtyczce.

Edyta:
Podświetlenie do przycisku wychodzi z BSI i jest to pin nr 7 czarnej 10-cio pinowej wtyczki (na przewodzi nadrukowane 265E) - masa ze śruby, może od tej strony będzie Ci łatwiej.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2019, 23:37:47 wysłana przez Błażej Banisz »
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Klekot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.2 HDi 2013
  • Zainteresowania: Technologia, komputery, nowinki technologiczne
  • Miejscowość: Częstochowa/Ahlerstedt
Odp: Elektryczna klapa z przycisku na desce
« Odpowiedź #199 dnia: Październik 12, 2019, 00:01:50 »


Tam jest luzu na tyle, żeby wtyczkę wyciągnąć "na zewnątrz"... wypinasz wtyczkę (trzeba nacisnąć z tyłu i wtedy tą dźwignią wyciągasz). Po wypięciu panelu po przeciwnej stronie dźwigni jest zatrzask pozwalający zdjąć całą obudowę wtyczki i zostanie sam wkład na którym bez problemu zobaczysz który to przewód. Kolorem nie ma się co sugerować, bo one nie są zawsze takie same, nadrukowany numer na kablu to 265D. U mnie przewód ten jest brązowy, niestety nie jest jedynym brązowym w tej wtyczce.

Edyta:
Podświetlenie do przycisku wychodzi z BSI i jest to pin nr 7 czarnej 10-cio pinowej wtyczki (na przewodzi nadrukowane 265E) - masa ze śruby, może od tej strony będzie Ci łatwiej.

Czyli mogę pociągnąć podświetlenie z tej drugiej kostki (pin 7 czarnej kostki) jeżeli będzie mi tam łatwiej się dostać? Próbuje przepchać rurkę twardą od prawej do lewej strony za kierownicą ale nie daje rady. Spróbuję Jutro.