Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skrzynia biegów - regenerować swoją czy kupić regenerowaną na wymianę?  (Przeczytany 1884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Witam. W związku z tym, że auto jest w przyzwoitym stanie i w najbliższym czasie trochę kilometrów zrobi, zapadła decyzja o likwidacji problemu ze skrzynią biegów. Pytanie jak w temacie, co sądzicie? Polecacie jakieś warsztaty zajmujące się skrzyniami?

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
https://www.facebook.com/asccoPL/
Zobacz czy na Twojej skrzyni nie polegną  :)

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Dlaczego mieliby nie dać rady?  :)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
To już było dawno temu gdy jeszcze mieszkałem w Krakowie i trochę słabo pamiętam, ale na 99% kupiłem swoją regenerowaną skrzynię biegów do mojej pierwszej Xsary (Mk1 1.4) w firmie DAMIKO w Liszkach. Adres Liszki 253. Chodziła jak złoto i cenę miała fajną, bo starą wzięli w rozliczeniu.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Jak jesteś z okolic Krakowa to polecam Frans Auto z miejscowości Czernichów. korzystałem wysyłkowo i jestem/byłem zadowolony (byłem z racji sprzedaży samochodu choć z tego co wiem skrzynia nadal ma się dobrze)...

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Jacek, biorę ich pod uwagę, choć cenę mają najwyższą.

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Najtańsza nie jest. Dużo dała jak dla Mnie sama rozmowa telefoniczna z której wywnioskowałem fachowość oraz obeznanie się w temacie, to mi wystarczyło aby się zdecydować na ich usługę (a dzwoniłem do kilku okolicznych osób i po rozmowie wstępnej pozostawałem z mieszanymi odczuciami).
Dostałem skrzynię którą zamontowałem, zalałem olej i zapomniałem że coś robiłem... Skrzynia była po regeneracji z nowymi uszczelniaczami, z takimi samymi przełożeniami jak wcześniej itp...

To jest tylko Moje zdanie , Sam musisz zdecydować...

Pozdrawiam
Jacek

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Również polecam Frans Auto. W mojej skrzyni pękły łożyska od mechanizmu różnicowego i obudowa. Odesłałem taką do nich i wziąłem regenerowaną. Chodzi już 8 lat bez problemów (auto ciągle w rodzinie ).

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Jestem po wymianie skrzyni biegów i kompletu sprzęgła. Wreszcie auto jeździ jak powinno i bez zbędnych hałasów :)  Skrzynia regenerowana kupiona we Frans-auto w Czernichowie. Koszt to 1200 zł pod warunkiem oddania swojej uszkodzonej. Dają rok gwarancji na skrzynię. Niektóre warsztaty dawały tylko pół roku.

Zaraz po założeniu skrzyni ujawnił się problem pod postacią terkotania na luzie. Po telefonie do Frans-auto uzgodniłem z Panem po drugiej stronie, żeby zrobić kilkadziesiąt km i dać znać czy przeszło. Od razu dostałem propozycję, aby podjechać do nich, tak żeby zaznajomili się z tematem. Po jakiś 200-300 km hałas całkowicie zniknął. Pomimo, że skrzynia ucichła to związku z propozycją "obadania" tematu terkotania wybrałem się odwieźć starą skrzynię osobiście. Mechanik zrobił kilka km, osłuchał, udzielił rzeczowej odpowiedzi i powiedział - jeździć! Zapewnił, że jak coś by się działo niedobrego to mam tę roczną gwarancję.
W ogóle sprawiają wrażenie profesjonalnego zakładu, który zna się na skrzyniach. Mają bardzo dobry kontakt telefoniczny. I udzielają wyczerpujących odpowiedzi na zadane pytania.

Póki co auto jeździ i cieszy. Jeśli coś będzie nie tak ze skrzynią będę informował.