Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne dźwieku w zawieszeniu  (Przeczytany 2054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkadiusz Wojcieszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Syców
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III
  • Zainteresowania: C5 C4 C3
  • Miejscowość: Syców
Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« dnia: Maj 06, 2018, 17:13:07 »
Witam. Zakupiłem citroena jakieś 2 miesiące temu. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów, aczkolwiek teraz zaczeło mi coś stukać. Napisze jeszcze tylko że mam wersje 2.0 HDI 136 KM w 6biegowym automacie. Przy dynamicznym ruszaniu, w zasadzie takim że wcisne pedał gadu do końca do wnetrza auta dobiega dziwny dzwięk jakbym przegub? tak jakby z lewego przedniego koła. W zasadzie nie mam pojęcia czy to przegub bo nigdy nie jezdziłem autem z 2008 roku tylko o wiele starszymi a tam przeguby były całkiem innaczej słyszalne. Dziwni mnie też to ze słychać ten dzwiek gdy nie skrecam tylko ruszam na wprost a przeguby się wtedy chyba nie odzywają co nie ? Podkreślam ze jestem dość zielony w sprawach mechanicznych tylko po prostu chciałbym aby jakiś mechanik mi nie powymieniał pół auta a i tak nie naprawi... w załączniku dołączam film gdzie słychać ten dźwiek między 4 a 5 sekundą bo do konca sam nie wiem jak go określić słowami. Koledzy z góry dzieki za pomoc.
https://megawrzuta.pl/download/fac54b586e5e3d61f85b9b763d6367b0.html

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2018, 17:29:59 »
Może łożysko podpory półosi się odzywa.

Offline Arkadiusz Wojcieszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Syców
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III
  • Zainteresowania: C5 C4 C3
  • Miejscowość: Syców
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2018, 17:34:00 »
Tyle że oglądałem przykładowy film na yt z awarią tego łożyska i to tak szumi, a u mnie podczas jazdy nie ma żadnych szumów słychać to tylko podczas dynamicznego ruszania. Mam nadzieje że to nie żadne problemy ze skrzynią? Bo nie mam zamiaru wydawać 4 cyfrowej sumy już kilka miesiecy poz zakupie tego auta ...

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2018, 17:44:08 »
Ja jak miałem z tym problemy to właśnie przy dynamicznym przyspieszaniu czułem drgania i słychać było lekkie strzelanie/mruczenie, ciężko mi nazwać ten dzwiek. U mnie się to zbiegło z awaria przegubów zewnętrznych po obu stronach, wymieniłem obie półosie razem z łożyskiem i jest cisza już od roku

Offline Arkadiusz Wojcieszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Syców
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III
  • Zainteresowania: C5 C4 C3
  • Miejscowość: Syców
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2018, 17:46:46 »
I ile pieniędzy wydałeś ? Może pobierz ten film który dodałem i porównasz ten dźwiek

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2018, 18:07:16 »
Z wymianą kosztowało mnie to ok 1300 zł. Same półosie regenerowane to koszt ok 1000 zł . Teraz wiem że chyba nastepnym razem kupiłbym nowe, mimo że mechanicznie są ok, ale pokryły się korozją po roku użytkowania. Co do filmu to może i to było coś takiego z tym że nie tak wyraźnie, u mnie to się pojawiało na 3,4 biegu jak mocno przyspieszałem.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2018, 18:30:04 wysłana przez Sławomir Kornek »

Offline Arkadiusz Wojcieszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Syców
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III
  • Zainteresowania: C5 C4 C3
  • Miejscowość: Syców
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2018, 20:13:07 »
No na skręconych kołach słychać to jeszcze mocniej niż na prostych. Nie mam gdzie sprawdzić bo nie jestem żadnym mechanikiem i nie mam za bardzo dostepu do kanału, ale na wtorek jestem umówiony z mechanikiem to zobaczymy co mi powie... O tyle mnie to cieszy że nie są to żadne problemy ze skrzynią..

Offline Arkadiusz Wojcieszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Syców
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III
  • Zainteresowania: C5 C4 C3
  • Miejscowość: Syców
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2018, 20:34:56 »
Zobacze też co on mi zaproponuje. Pojade jeszcze jutro do jednego mechanika bo mam kilku takich swoich gdyby jeden się pomylił to zawsze zobacze co inny powie. Bo tak jak pisałem nie mam zamiaru wymieniać dobrych części :) Ale wielkie dzieki za zasugerowanie usterki :) Oby cytryna jezdziła jak najdłuzej bez innych usterek:) Zastanawiam się jeszcze czy wymieniać olej w skrzyni bo mam przebiegu 160 tys a nigdy nie był wymieniany... Ale z tego co czytałem to jest tyle opinii ile użytkowników, aczkolwiek mój znajomy kiedyś wymieniał i po miesiacu musiał wymienić całą skrzynie wiec mysle ze chtyba zostawie jak jest...

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2018, 13:13:34 »
Paweł a jak chcesz odróżnić ładną od tej innej ? Bo chyba ciężko to sprawdzić przy zakupie.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2018, 20:37:37 »
No to musisz mieć kilka do wyboru. A przez neta to raczej ciężko i handlarz Ci powie że auto miało 30kkm

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Antek Nos

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: toruń
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 X7
  • Miejscowość: toruń
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2018, 21:19:16 »
Dokręć śruby zwrotnicy i problem zniknie. Pozdrawiam

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2018, 08:30:14 »
Mam podobne objawy w mojej Cytrynie kombi AM6. Dziwny odgłos, charakterystyczne "stuknięcie" występuje głównie gdy samochód się toczy lub puszczam nogę z "gazu" i po chwili ponownie wciskam pedał przyspieszenia. W momencie ponowne wciśnięcia gazu czuć "chwilową zwłokę" i następnie ten dźwięk. Problem nie występuje za każdym razem.
Czy to może być półoś/przegub, czy przyczyny szukać w skrzyni?

Offline Arkadiusz Wojcieszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Syców
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III
  • Zainteresowania: C5 C4 C3
  • Miejscowość: Syców
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2018, 22:35:27 »
Dzisiaj byłem u mechanika i powiedział mi że zobaczy przeguby i półosie... Mam nadzieje że to będzie to bo powiedział że jeśli nie to bede musiał się wybrać do jaiegoś gościa od skrzyni własnie... I nawet nie chce mi się o tym wszystkim myśleć. Gdzieś na jakimś forum czytałem że własnie mogą to być przeguby wiec chyba pójde w niedziele na msze i dam nieźle na tace aby to nie była skrznia...

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2018, 09:51:18 »
Przeguby to można przecież łatwo sprawdzić skręcając na max. w prawo lub lewo na pierwszym biegu. Ja w starym aucie miałem podobne objawy i były to półosie. Też mi stukało przy dodawaniu/ujmowaniu gazu. Żeby przegub zewnętrzny stukał przy jeździe na wprost to już by musiał być chyba wywalony konkretnie, ale to wtedy przy każdym skręcie by waliło. Chociaż z tymi objawami to jest na zasadzie jak się uda to znajdą i naprawią. W pierwszym aucie które kupiłem mechanik regenerował mi przekładnię kierowniczą, zapłaciłem kupę kasy, a okazało się że to przegub zaczyna padać i stukało ;)

Offline Arkadiusz Wojcieszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Syców
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III
  • Zainteresowania: C5 C4 C3
  • Miejscowość: Syców
Odp: Dziwne dźwieku w zawieszeniu
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2018, 19:12:27 »
Wróciłem właśnie od mechanika i stwierdził że dźwieku te muszą dobiegać ze skrzyni, ale on mi tego nie naprawi bo się nie podejmuje napraw skrzyni. Problem polega na tym że stwierdził to praktycznie tylko po tym ze zdjął koło, odkrecił jakaś  śrube co jest na środku tarczy ( chyba z piasty? o ile dobrze myślę ) Zaświecił tam latarką no i powiedział że przegub jest ok. Jestem laikiem i nie wiem czy tak własnie się sprawdza przeguby czy jakoś innaczej ? Jechać do jakiegoś innego mechanika i niech on jeszcze raz zobaczy co to może być czy faktycznie raczej będzie to skrzynia ? A jeśli skrzynia to można tak troche pojezdzić czy lepiej robić to jak najszybciej ? Podkreślam że nigdy nie ruszam tak dynamicznie że wciskam pedał gazu do końca tylko jeżdżę normalnie...