Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Woda zbiera się na uszczelce drzwi – problem z przyczyną  (Przeczytany 1002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Mam problem ze znalezieniem przyczyny zbierania się wody na uszczelce tylnych drzwi pasażera. Zdjęcia zamieszczam poniżej. Woda zbiera się tylko przy intensywniejszych opadach, żeby dostała się (pewnie przelała się) pod dywanik (też załączam zdjęcie) musi już naprawdę długo lać (jak minionej jesieni). Poprawiałem ułożenie samej uszczelki i to nie pomogło. Odpływy są drożne. Do tego sprawdzałem czy coś cieknie jak leje się wodę na drzwi i nie widziałem żadnego przecieku. Jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy, to regulacja ułożenia drzwi. Czy to może być dobry trop? Czy może ktoś miał podobny problem?

Porównując same drzwi do tych z drugiej strony dostrzegłem tylko lekką różnicę w postaci nieco większego brązowego korozyjnego zabarwienia na zawiasie (trzecie zdjęcie), ale raczej nie wydaje mi się, żeby to miało związek i woda tamtędy się dostawała.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Woda zbiera się na uszczelce drzwi – problem z przyczyną
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2018, 01:43:36 »
Zdejmij boczek zobacz czy ta folia zabezpieczająca jest cała, ewentualnie wtedy spróbuj zasymulować deszcz i zobaczy gdzie leci.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Sebastian Figat

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 HDI kombi , DW10BTED4
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Woda zbiera się na uszczelce drzwi – problem z przyczyną
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2018, 08:06:41 »
Witam.


Miałem identyczny problem w zeszłym roku. Z tym, że u mnie folia była cała a okazało się, że ta "uszczelka" czyli pianka między wnęką na głośnik a samym drzwiami ze starości się pokruszyła i woda tamtędy dostawała się do środka kabiny.


Tak jak kolega wyżej napisał zdejmij boczek i zacznij od oględzin tej pseudo uszczelki z pianki przy wnęce na głośnik.




Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Woda zbiera się na uszczelce drzwi – problem z przyczyną
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2018, 15:31:51 »
Te okolice głośnika, to rzeczywiście mogą być problematyczne. Bardzo dziękuję za pomoc!