Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Spryskiwacze do szyb  (Przeczytany 1533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Hapoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8
  • Zainteresowania: Gitara elektryczna
  • Miejscowość: Polska
Spryskiwacze do szyb
« dnia: Maj 12, 2018, 18:55:53 »
Witam ,otóż od jakiegoś czasu nie działają mi spryskiwacze do szyb i dziś zabrałem się za naprawę i co się okazało....
Wymontowałem pompkę oczywiście przeczyszczona i podłączona na krótko do aku działa aż miło.W kostce pokazuje 13,3 V lecz gdy dołożę do tego równolegle żarówkę to napięcie się zeruje a ona nie chce się zaświecić tak jakby nie było potencjału w przewodzie .Oczywiście po włączeniu obiegu na tylną szybę napięcie jest odwrócone również 13,3 V i również za słabe by zapalić żarówkę lub ruszyć pompką. O co chodzi pomóżcie bo nic mi do głowy nie przychodzi  , bezpieczniki są sprawdzone.

Offline Arkadiusz Bekalarczyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Spryskiwacze do szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2019, 18:52:02 »
Witam. Podpinam się pod temat. Przestał działać spryskiwacz silniczek wymieniany w zeszłym roku. Po podłączeniu na krótko do wtyczki żarówka nie zapala się. Dzisiaj zacząłem szukać, nie mam schematu - może ktoś się podzieli. Pozdrawiam.

Offline Mariusz Cylc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 485
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: XP05r 1,6 8v NFV
Odp: Spryskiwacze do szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2019, 09:37:53 »
To co można samemu(bez Lexii) to wyeliminowanie wady pompki, przewodów i styków złącza BSM.
Z tego co się dowiedziałem dzięki forum "Klub Cytrynki", trzeba zrobić Lexi'ą "test elementów wykonawczych". Pozwoli to sprawdzić przekaźniki pompki spryskiwacza(wlutowane w BSM) oraz przełącznik pod kierownicą.
Przekaźniki mogą mieć problem ze stykami lub zimne luty.
Schemat z Haynes'a do modelu PO LIFCIE:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2019, 23:13:31 wysłana przez Mariusz Cylc »
Części samochodowe (nowe), sklep Gdańsk Partyzantów26 tel. 58-3460257. pon.-pt. 9-17

Offline Arkadiusz Bekalarczyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Spryskiwacze do szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2019, 10:37:12 »
Dzięki za odpowiedź. Mam XP 2004 po lifcie. Dzisiaj jeszcze raz "przeleciałem" bezpieczniki pod maską jedna 10 była spalona ale tak, że trzeba było bardzo dokładnie pod światło się przyjrzeć. Wymiana tego bezpiecznika na nic nie wpłynęła (może jest dla jaj) ;-) .Powypinałem i powpinałem jeszcze raz wtyczki w skrzynce pod maska i też nic to nie dało. Do skrzynki pod kierownicą żeby się dobrać to chyba trzeba mieć małe chińskie rączki ;-) .Tak czy siak problem dalej nie rozwiązany ;-(

Offline Piotr Gralewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: XP 2.0HDI '02 & XP 2.0HDI '03
  • Zainteresowania: Wszystko po trochu ;-)
  • Miejscowość: Łuków/Langenau
Odp: Spryskiwacze do szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2019, 01:50:40 »
Co prawda ja mam starsza wersje bo 2002 ale gdy przestał mi działać spryskiwacz to znalazłem winowajcę pod kierownicą w tych okolicach jak załączonej fotce. Tez musiałem wyciągać jeden po drugim bo inaczej nie było widać z wierzchu.