Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czyszczenie przepustnicy 1,8 2003  (Przeczytany 2232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radosław Popieliński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Bolesławiec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Bolesławiec
Czyszczenie przepustnicy 1,8 2003
« dnia: Maj 13, 2018, 09:40:10 »
Czyszczenie przepustnicy 1,8 2003
Objawy: na biegu jałowym falujące obroty (telepanie silnika, a za chwilę wysokie), dławienie się silnika przy ruszaniu, brak mocy przy ruszaniu spod świateł (a po 2 sekundach normalnie),podwyższone obroty chwilowo, wolno opadające obroty po przygazowaniu. Całość prac nie jest trudna i mi zajęło 2 godziny.

Odpinamy akumulator, odkręcamy cały dolot (przy okazji sprawdzić filtr powietrza i czy rura jest cała), odpinami wtyczki i zdejmujemy linkę gazu, odkręcamy trzy imbusy i już przepustnica w ręce. Silniczek krokowy jest na dwóch torxach z boku przepustnicy. Czyścimy benzyną ekstrakcyjną, lub środkiem w sprayu do tego celu przeznaczonym. Po czyszczeniu złożyłem wszystko i zrobiłem adaptację (wyczytane w internetach), czyli zapłon włączony 15 sekund, zapłon wyłączony 15 sekund (tak 3 razy, a na koniec wcisnąć do końca pedał gazu). Teraz odpalamy i czekamy 10 min bez włączonych odbiorników. Potem przejażdżka i wszystko gra ;-)

1.Odpiąć ten cybant, odkręcić cztery śruby przy obudowie filtra powietrza i od razu sprawdzić filtr powietrza

2.W tej małej dziurce po lewej jest śruba od kolejnego cybanta trzymającego plastikową obudowę. Można śrubokrętem, ale lepiej odkręcić nasadowym 7mm


3.
A tak wygląda przepustnica po odkręceniu - widok z dołu


4.Gniazdo krokowego - syf!!!


5. Tadam! Będzie pan zadowolony!



P.S Francuza mam od dwóch tygodni, pierwszy raz w życiu ;-) Albo pokocham, albo znienawidzę.

Offline marcin dziadko

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: czestochowa
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 lpg
  • Miejscowość: czestochowa
Odp: Czyszczenie przepustnicy 1,8 2003
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2018, 18:10:38 »
Witam przy czyszczeniu przepustnicy zauważyłem że nie mam  tej żołtej kostki xp 2000r 1.8 od czego ona jest?