Klub Cytrynki
Nowe części oryginalne oraz zamienniki
atrakcyjna zniżka dla użytkowników Klubu Cytrynki!

Autor Wątek: wariacje obrotów  (Przeczytany 171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek Chmielewski

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: citroen bx14TGE('93) ,bx16TGI('92),XM mkII 3.0 V6 24('99)
  • Zainteresowania: kolekcjonerstwo
wariacje obrotów
« dnia: Maj 13, 2018, 15:45:45 »
Panowie !!! Pomocy.Silnik ma nieregularne obroty jałowe ( jakby silnik krokowy ) ,jednak przy szybszej jeździe na tej samej prędkości da się odczuć szarpanie tak jakby nie dostawał paliwa.Wolne obroty wariują ,a jak zgaśnie to czasami nie mogę go odpalić w ogóle,wtedy to winna powinna być pompka paliwa.Ale to jest moje zdanie .Czekam na podpowiedzi.
"BRUTUS"

Offline Leszek Chmielewski

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: citroen bx14TGE('93) ,bx16TGI('92),XM mkII 3.0 V6 24('99)
  • Zainteresowania: kolekcjonerstwo
Odp: wariacje obrotów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2018, 16:06:05 »
Panowie !!! Pomocy.Silnik ma nieregularne obroty jałowe ( jakby silnik krokowy ) ,jednak przy szybszej jeździe na tej samej prędkości da się odczuć szarpanie tak jakby nie dostawał paliwa.Wolne obroty wariują ,a jak zgaśnie to czasami nie mogę go odpalić w ogóle,wtedy to winna powinna być pompka paliwa.Ale to jest moje zdanie .Czekam na podpowiedzi.
U mechanika wymieniłem wszystkie filtry i świece jednak nie ma żadnej poprawy.
"BRUTUS"

Offline Zbigniew Patelski

• Moderator
  • Posiadany samochód: XM 2.9 Break 1997
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2018, 09:49:51 »
Cewka zapłonowa w jakim stanie? Są jakieś błędy zapisane w ogóle?
ja: XM Break V6 24V [ES9J4] 97'
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] 96'

Offline Stanisław Olszewski

• Byle do przodu
  • *
    • inteligentne technologie w mechanice
  • Posiadany samochód: XM 2,5TD HB ex.+ C6 2,7HDi
  • Zainteresowania: nowe techniki i technologie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2018, 09:40:53 »

Jak odpala gdy zimny a jak gdy rozgrzany?
Jeżeli zimny odpala bez problemów a rozgrzany to już problem - wskazanie na czujnik temperatury silnika, współpracujący z kompem/ za bogata mieszanka.Może być również sonda tlenowa - fałszywa informacja idzie do kompa.
Kiedy obroty falują - na zimnym czy rozgrzanym?
Może być to co powyżej a może być także zalepione obejście powietrza biegu jałowego w przepustnicy. Może być również problem z silnikiem krokowym - nie może ustalić położenia przez zaskorupiały smar na trzpieniu regulacyjnym połączonym z przepustnicą.
Myślę że lexia powinna wykazać w testach.
Wymiana świec oraz filtrów w tym przypadku niczego nie wnosi.
Wiedza skończona nie istnieje...