Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkIII] C5 X7 felgi  (Przeczytany 13336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziara

  • Gość
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 23, 2018, 12:17:06 »
W tej kasie szukaj toyo,kumho,vredstain,falken.

A ja może trochę na przekór, ale bardzo pozytywnie oceniam Uniroyal RainSport 3. Mam takie na lato,19 cali i jeżeli chodzi o jazdę w deszczu są rewelacyjne. Niestety trochę szumią (ale to może akurat też dlatego, że są też wielkie). Na razie mam je drugi sezon, ścierają się trochę i z tego co widzę powinny wytrzymać około 4 lat (max). Robię do 20tyś rocznie..Ale na deszcz są idealne..I nie takie drogie jak Michaliny.

Offline Marcin Hajder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: WLKP
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI BiTurbo 2009
  • Miejscowość: WLKP
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 09, 2021, 08:36:50 »
Podpowie mi ktoś, czy te felgi będą pasować do mojej cytryny?



Rozstaw śrub:5x108
Średnica:18
Szerokość:8,5
Odsadzenie ET:40
Otwór centralny:70,1


Offline Arkadiusz Kazubiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 KM
  • Zainteresowania: Giełda NYSE, NASDAQ, Crypto
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 09, 2021, 09:06:27 »

Generalnie TAK, będą pasować.
Chociaż musisz pamiętać o dokupieniu pierścieni centrujących bo otwór centralny piasty w Citroenie ma inną średnicę.

Napisz jakie masz obecnie na aucie to Ci napiszę dokładnie w którą stronę ile milimetrów Ci się przesuną.
Porównując ze standardowymi 18" 8" szerokości i ET 33 - twoje wystawałyby tyle samo na zewnątrz, ale że są szersze, po wewnętrznej stronie byłyby 7 milimetrów bliżej siłowników.



Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 09, 2021, 14:31:58 »
O 7mm by były gdyby miały szerokość 8,0 cali (tyle wynika z różnicy ET) a mają 8,5 cala więc dochodzi dodatkowe 6 mm na stronę (ca. 1/4cala) co daje (teoretycznie) łącznie 14mm bliżej zawieszenia od strony wewnętrznej. A to już jest dużo za mało. Przynajmniej wymagane założenie i sprawdzenie felgi, a przy zamawianiu nowych będzie o to trudno. Osobiście w ciemno bym nie ryzykował.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Marcin Hajder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: WLKP
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI BiTurbo 2009
  • Miejscowość: WLKP
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 09, 2021, 17:56:53 »

O 7mm by były gdyby miały szerokość 8,0 cali (tyle wynika z różnicy ET) a mają 8,5 cala więc dochodzi dodatkowe 6 mm na stronę (ca. 1/4cala) co daje (teoretycznie) łącznie 14mm bliżej zawieszenia od strony wewnętrznej. A to już jest dużo za mało. Przynajmniej wymagane założenie i sprawdzenie felgi, a przy zamawianiu nowych będzie o to trudno. Osobiście w ciemno bym nie ryzykował.
Felga wybierana wg auta na oponeo, ale miałem wątpliwości dlatego wolałem spytać specjalistów.
W chwili obecnej mam fabryczne 17-tki. Ze względu na to, że opony letnie mam do wymiany, chciałem kupić od razu nowe większe felgi na lato, a aktualne zostawić na zimę.

W wątku jest coś takiego:
18' 8,00 5x108 ET32 65,1 opony 245/45


Czy to jedyny rozmiar, który bez kombinowania będzie pasował do naszych cytryn?
Patrząc po cenach jest kilka modeli ale o średnio 3 stówy drożej na feldze...

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 09, 2021, 18:19:59 »
Możesz zastosować dystanse. Ale jak doliczysz dystanse, pierścienie centrujące i pewnie dłuższe śruby będą potrzebne, to nie wiem, czy to się opłaci.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Daniel Dzienisowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 401
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: była X1 kombi 2.0 16v lpg bez HA 1996,była C5 BREAK 2.0HDI 136KM SX 2005.jest c5 2.0hdi 163
  • Miejscowość: Białystok
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 09, 2021, 21:47:16 »
Witam, jakby ktoś był ciekawy jak wygląda czarny połysk.
Felga orginał citroen 17cali et 32.
Pozdrawiam
przez 100tkm była xantia break 2,0 16v 1996r,przez 50tkm c5 2.0 hdi 2005

Offline Arkadiusz Kazubiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 KM
  • Zainteresowania: Giełda NYSE, NASDAQ, Crypto
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 10, 2021, 09:36:25 »
Moim zdaniem 14 mm do wewnątrz to nie jest tak wielka różnica że będzie coś obcierać.
Możesz wejść pod auta na kanale i sam zobaczyć ile jest miejsca do najbliższych elementów zawieszenia.
Ale rozumiem obawy, zawsze minimalne ryzyko obcierania istnieje.


Ja już mam zamówione felgi które przyjdą do mnie w maju 19" x 9,5" ET 25, także dam niebawem znać jak to spasowało.

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: [mkIII] C5 X7 felgi
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 10, 2021, 09:53:37 »

O 7mm by były gdyby miały szerokość 8,0 cali (tyle wynika z różnicy ET) a mają 8,5 cala więc dochodzi dodatkowe 6 mm na stronę (ca. 1/4cala) co daje (teoretycznie) łącznie 14mm bliżej zawieszenia od strony wewnętrznej. A to już jest dużo za mało. Przynajmniej wymagane założenie i sprawdzenie felgi, a przy zamawianiu nowych będzie o to trudno. Osobiście w ciemno bym nie ryzykował.
Felga wybierana wg auta na oponeo, ale miałem wątpliwości dlatego wolałem spytać specjalistów.
W chwili obecnej mam fabryczne 17-tki. Ze względu na to, że opony letnie mam do wymiany, chciałem kupić od razu nowe większe felgi na lato, a aktualne zostawić na zimę.

W wątku jest coś takiego:
18' 8,00 5x108 ET32 65,1 opony 245/45


Czy to jedyny rozmiar, który bez kombinowania będzie pasował do naszych cytryn?
Patrząc po cenach jest kilka modeli ale o średnio 3 stówy drożej na feldze...

To całe ET liczy się od osi felgi do przylgni felgi do piasty. Im większe et tym bardziej felga wchodzi do wewnątrz. Poza tym że felga może się i zmieści i nie będzie obcierać to wygląd nie będzie atrakcyjny. Gdy zastosujemy np. et 25 felga wyjdzie na zewnątrz względem oryginału o 8 mm + np. 6mm z szerszej felgi i mamy efekt jak przy dystansach 15 mm.