Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Sprężyna amortyzatora C2 VTS  (Przeczytany 264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Starzyński

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Citroen C2 VTS
Sprężyna amortyzatora C2 VTS
« dnia: Maj 16, 2018, 17:18:41 »
Witam Kolegów

Nadeszła ta chwila, że i mnie przydarzyła się sytuacja, o której Koledzy piszecie: złamała się sprężyna tylnego amora. Co radzicie teraz? Zamiennik? Znalazłem Kayaba, ale z tego co czytałem, do końca nie wiadomo czy pasuje - szczególnie do VTS-a. Może ktoś z kolegów wymienił sprężyny Kayaba w VTS-ie i poda numer seryjny tego amora? A może używka? W sieci można coś ustrzelić, oczywiście nie wchodząc w dyskusję o ryzyku związanym z zakupem używanej sprężyny do citroena, które jak wiadomo lubią sobie pękać... Ale z używką jest jedna przewaga: 2 czerwone i jedna żółta kropka i wiem, że to ten dedykowany do VTS-a, zaś z zamiennikami nie wiem, nie mam pojęcia, a nawet w hurtowniach nie bardzo wiedzą...
Proszę o wasze oponie, porady plizzzz.

pozdrawiam

Offline Michał Sabat

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Citroen C2 VTR Manual, Citroen C2 VTR Sensodrive
Odp: Sprężyna amortyzatora C2 VTS
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2018, 18:21:42 »
Najprostszym sposobem i w 100% pewnym jest kupienie 4 sprężyn Eibach ProKit -30mm. Są to tak na prawdę zamienniki ori sprężyn z VTSa który już fabrycznie jest obniżony o 30mm wiec prześwit nic się nie zmieni, a sprężyny markowe i pewne.  ;)

Offline Łukasz Starzyński

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Citroen C2 VTS
Odp: Sprężyna amortyzatora C2 VTS
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2018, 09:10:01 »
Dziękuję za info. Zdecydowałem się na bardziej standardowe rozwiązanie w oparciu o sprężyny Kayaba i co ciekawe serwis nie miał żadnych problemów z doborem sprężyny o odpowiedniej twardości i wysokości.