Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: nagrzewnica a klimatyzacja  (Przeczytany 1443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Kulikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2004 r.
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
nagrzewnica a klimatyzacja
« dnia: Maj 17, 2018, 08:51:12 »
Witam  niedawno zauwazylem pod nogami kierowcy mokry dywanik w dotyku tlusty plyn pewnie z nagrzewnicy mniej wiecej w tym samym czasie przestala dzialac klimatyzacja stad moje pytanie czy jedno z drugim jest w jakis sposob zalezne i czy nagrzewnica moze byc przyczyna jej nie dzialania

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Odp: nagrzewnica a klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2018, 16:26:30 »
Nie ma związku pomiędzy nagrzewnica a klimatyzacją.
Jeśli chodzi o klimatyzacje to sprawdź czy po włączeniu klimatyzacji załącza się sprężarka . Wzrokowo patrz od góry i jeśli sprężarka jest załączona ti wirnik się kręci , a jeśli się nie załącza to kręci sie tylko zewnętrzna część a wirnik jest nieruchomy.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Sławomir Kotuszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroën Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Zainteresowania: kolekcjonerstwo
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: nagrzewnica a klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2018, 20:46:41 »
witam szanowne grono,pozwoliłem sobie na podpięcie mojego problemu pod ten temat,ostatnio zauważyłem minimalny ubytek płynu z chłodnicy :(
i plamę na wykładzinie po nogami kierowcy(na pewno to nie woda tylko ciecz chłodnicza)po intensywnym szukaniu na forum-padło na nagrzewnice,decyzja demontaż plastyków i .....spodziewałem się śladów wycieku a tu nić dziwne może cieknie w obudowie ?no trochę jakby tłuste ślady na połączeniu przewodów z nagrzewnicą i to wszystko:( może ktoś ma większe doświadczenie w tej materii :)a morze nie zadawać głupich pytań i wymieniać nagrzewnice ....ale kto pyta nie bladzi