Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkIII] aktualizacja softu i map  (Przeczytany 15142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: [mkIII] aktualizacja softu i map
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 25, 2018, 21:18:49 »
Z tymi mapami to, w ogóle jakaś lipa była. W moim starym C5 FL miłałem navi i zawsze najnowsze mapy ( wydawane 1 raz w roku ) i mimo to były to stare i średnio aktualne mapy. Dlatego nie miałem i nie mam ciśnienia na nawigację w C5 X7, wolę Yanosika.
Pozdrawiam

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: [mkIII] aktualizacja softu i map
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 25, 2018, 23:54:12 »
NG4 nawet daję radę, fajnie mieć navi fabryczną, tylko te mapy... najgorsze, że u nas się dosyć dynamicznie zmienia sytuacja drogowa, wychodzące mapy są już nieaktualne, a tu ma nie być ponoć w ogóle aktualizacji. Chore to jest, czy w Citroenie pracują idioci, o ile prawda to, że nie będzie nowych map? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że nie będą wspierać kilkuletnich aut. To tak jakby przestali dla tych aut produkować wybrane części a klienci niech się martwią. Każdy średnio myślący w firmie Citroen powinien wiedzieć czym to grozi.

Offline Krzysztof Fryckowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 2009r 2.0 HDI RHR
  • Zainteresowania: Wszystko i nic.
  • Miejscowość: Polska
Odp: [mkIII] aktualizacja softu i map
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2018, 00:07:03 »
Strzałem w stopę było wydanie tylu systemów nawigacji w tak niewielkiej gamie aut. RT4/RT5, NG4, RNEG1, RNEG2 i SMEG, teraz jeszcze 1 system, nie pamiętam jego nazwy. Do każdego trzeba płacić licencje, itd., co daje niesamowite koszty. Więc też kwestią czasu, jeśli systemy nie są między sobą kompatybilne, jak np. RNEG2 i SMEG, jest to, że z którychś prędzej czy później zrezygnują...
1-2 systemy, np. 1 podstawowy i 1 jakiś biznes-pakiet nawigacji, lub 1 rodzaj navi, ale z różnymi możliwościami samego sprzętu byłoby najtańsze w utrzymaniu przez lata, ale widocznie ktoś w okresie żywota tych aut nie przewidział tego.
Co do dokładności fabrycznych navi, to wiele firm się z tym boryka. W takim Qashqaiu, jakim czasem jeżdżę jest jeszcze gorzej z pokryciem map, a tam tak samo, systemów jest ileś różnych sztuk i w większości z nich mapy nie są kompatybilne z sobą, bo pieczę nad nimi trzymają rożne firmy. No i w Nissanie hit - np. miasta gdzie mieszkam, Tucholi, w mapach z 2009r w ogóle nie ma, a samo miasto istnieje już jakieś 700-800 lat :) ok. 15 tys mieszkańców.
Lexia - DiagBox - Tuchola i okolice - pomogę.

Pomogłem? Chcesz postawić piwo? Dorzuć się do mojej zbiórki :)
www.paypal.me/pools/c/82u34IG3ij

Offline Łukasz Sijka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C5 X7 Taurer 2.0hdi 136km Automat Hydroactive
  • Miejscowość: Elbląg
Odp: [mkIII] aktualizacja softu i map
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2018, 12:16:45 »
Witam wszystkich. Mam problem z aktualizacją map. Radio rt4 wersja oprogramowania najnowsza (chyba 8.31). Otóż przed wgraniem nowych map zrobiłem format aby usunąć stare zalegające mapy na dysku a teraz gdy instalują się nowe pasek stanu dochodzi do końca i nic się z nim nie dzieje. Przejechałem z tym nawet ok 3h i zero jakiegokolwiek finalnego zakończenia. Mam mapy z różnych źródeł instalowane z dwóch różnych nośników pendrive zawsze jest tak samo... Wiecie w czym tkwi problem?

dziara

  • Gość
Odp: [mkIII] aktualizacja softu i map
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2018, 12:46:35 »
No może niepotrzebnie kasowałeś stare....Nikt tak nie robił, a aktualizacja polegała na tym, że system sobie po prostu uzupełniał mapy o nowe...

Offline Łukasz Sijka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C5 X7 Taurer 2.0hdi 136km Automat Hydroactive
  • Miejscowość: Elbląg
Odp: [mkIII] aktualizacja softu i map
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2018, 13:31:45 »
No jest lipa. Najgorsze w tym że auto musi być odpalone i próby wgrywania planuje na trasy co przeciąga się w czasie. Już wiem że popełniłem błąd przy tym formatowaniu. Mogły zostać stare. Czekam może na jakieś wasze pomysły co dalej z tym zrobić.