Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Woda w aucie  (Przeczytany 3329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robert dyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: bytom
  • Posiadany samochód: xsara 1 1.9td, xsara picasso 1.6 hdi
  • Zainteresowania: sport no i cytrynka a no i vale 46
  • Miejscowość: bytom
Woda w aucie
« dnia: Maj 23, 2018, 09:38:32 »
Witam, ostatnio robiłem porządek w aucie i w schowku pod nogami pasażera z tyłu prawa strona była woda, ma ktoś jakieś sugestie jakim sposobem się tam dostała, dziękuję za odpowiedź

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2018, 10:14:12 »
Na pierwszy ogień powinieneś sprawdzić łączenia uszczelek drzwi. To dosc powszechny problem. Uszczelka to kawałek "gumy" opasajacy otwór drzwi. Laczenie obu koncy jest na progu. Z biegiem czasu oba końce nie przylegają do siebie odpowiednio i ta szczlina woda wplywa do środka. Podloga jest wysoko a najnizszym punktem sa właśnie schowki w podłodze i tam zbiera się woda.
Podobno pomaga połączenie obu końców uszczelki kawalkiem wezyka choćby igielitowego lub paliwowego. Wkladasz wezyk w oba końce uszczelki i zakładasz na prog uszczelkę. Wężyk usztywnia uszczelke i zapobiega wplywaniu wody za próg.
Sprawdź.

Offline robert dyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: bytom
  • Posiadany samochód: xsara 1 1.9td, xsara picasso 1.6 hdi
  • Zainteresowania: sport no i cytrynka a no i vale 46
  • Miejscowość: bytom
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2018, 17:46:26 »
Sprawdziłem uszczelki i wszystko jest ok, dziękuję za sugestie, muszę szukać dalej

Offline Grzegorz Bieszczad

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen xsara picasso 1,8 16v .2003r
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2018, 21:48:52 »
Pod wygłuszeniem w schowkach są  gumowe zaślepki ,brak lub nieszczelność powoduje dostawanie się wody z zewnątrz i korozje dna schowka.Zamakanie wyściółki może być ,pierwszym objawem.

Offline Mariusz Cylc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 485
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: XP05r 1,6 8v NFV
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2018, 23:17:02 »
jakim sposobem się tam dostała,
Robiłeś coś w drzwiach? Zamek, głośniki, podnośnik szyby?W jednym aucie miałem tak, że pianka pod boczkiem drzwi nie była szczelnie przyklejona i woda wypływała spod niego. Ponieważ uszczelka drzwi była szczelna to po uszczelce leciało DO samochodu.
z tyłu prawa strona była woda
Masz klimatyzację? 
Może to przypadek, ale po prawej z przodu jest odpływ skroplin z klimy.
Może leci z tego wężyka na podłogę i dalej w najniższe miejsce do tyłu.

Nie przejeżdżałeś przez jakąś głębszą wodę?
Ten odpływ jest słabo uszczelniony do podłogi czymś w rodzaju gąbki. Tędy woda może się dostawać z zewnątrz do środka. Dla mnie podejrzane (nieszczelne) są też plastikowe kołki, które mocują pod podłogą przewody/rurki.
Korki gumowe w najniższych punktach podłogi (pod schowkami) potrafią być tak szczelne, że woda już nie wypłynie z auta. 
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 23:47:31 wysłana przez Mariusz Cylc »
Części samochodowe (nowe), sklep Gdańsk Partyzantów26 tel. 58-3460257. pon.-pt. 9-17

Offline Robert Szczepaniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Gubin
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16v 2004r.
  • Zainteresowania: Życie rodzinne, pismo Święte, ogrodnictwo.
  • Miejscowość: Gubin
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2018, 23:36:10 »
W poprzedniej XP miałem taki sam problem zauważyłem po pierwszym deszczu po zakupie. Pojechałem do znajomego mechanika w odwiedziny na weekend. Przy okazji powiedziałem o problemie on z pomocnikiem otworzyli okno w tylnych drzwiach we dwoje nagieli drzwi  żeby lepiej u gory dociskały i problem znikł.
Sprawdzić czy drzwi dobrze dolegają choc u mnie na oko tez dobrze dolegały, wiec tak dokładnie czy przy zamkniętych drzwiach można jeszcze docisnąć w którymś miejscu.
Były: wv polo III kombi 1.9sdi
Xsara Picasso 1.6 HDi
Peugeot 307 sw 2.0 HDI

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2018, 22:30:10 »
Nieszczelna folia na drzwiach - scieka pod plastikiem z drzwi prosto do schowka
Tez tak bylo i u mnie - zakladalem inne glosniki na tyl i przy wiekszych opadach mialem wode

Offline robert dyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: bytom
  • Posiadany samochód: xsara 1 1.9td, xsara picasso 1.6 hdi
  • Zainteresowania: sport no i cytrynka a no i vale 46
  • Miejscowość: bytom
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2018, 15:16:07 »
[Witam, wracam do tematu po wakacjach cytryna miała w tym czasie mało kontaktu z deszczem ale teraz temat wrócił, dzisiaj rano wykładzina pod gumowym dywanikiem była wilgotna, po otwarciu drzwi zauważyłem mokre ślady na gumowych uszczelkach, dodam że nie działa mi szyba elektr. w tych drzwiach

Offline Antoni Litwicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,6 HDI 109KM 2004
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2018, 14:25:12 »
Witam.
Przerabiałem ten problem w swojej xp.Dość łatwo go zdiagnozować,trudniej usunąć.Najczęściej woda wypływa spod tapicerki na uszczelkę i przelewa się przez uszczelkę w najniższym miejscu otworu drzwiowego,spływając pod wykładziną wprost do schowka w podłodze.Przyczyną jest nieszczelność w przyklejeniu osłony piankowej,która jest pod tapicerką.Można to zdiagnozować albo w trakcie mycia w myjni,albo polewając szybę strumieniem wody z węża lub zwykłego rozpylacza butelkowego.Jeżeli na uszczelce pokarze się woda a poniżej tapicerki,drzwi będą mokre,to jest to!Trzeba sciągać tapicerkę i porządnie przykleić piankę.Jeśli jest b.połamana,trzeba kupić nową (choć jest droga)lub używaną w lepszym stanie. :'(

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Woda w aucie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2018, 20:39:37 »
Witam.
Przerabiałem ten problem w swojej xp.Dość łatwo go zdiagnozować,trudniej usunąć.Najczęściej woda wypływa spod tapicerki na uszczelkę i przelewa się przez uszczelkę w najniższym miejscu otworu drzwiowego,spływając pod wykładziną wprost do schowka w podłodze.Przyczyną jest nieszczelność w przyklejeniu osłony piankowej,która jest pod tapicerką.Można to zdiagnozować albo w trakcie mycia w myjni,albo polewając szybę strumieniem wody z węża lub zwykłego rozpylacza butelkowego.Jeżeli na uszczelce pokarze się woda a poniżej tapicerki,drzwi będą mokre,to jest to!Trzeba sciągać tapicerkę i porządnie przykleić piankę.Jeśli jest b.połamana,trzeba kupić nową (choć jest droga)lub używaną w lepszym stanie. :'(
Ja mam ten problem od jakiegoś czasu
Ale u mnie woda jest tylko w prawym schowku. Na wykładzinie, na podłodze ani śladu. Po deszczu nie ma problemu. Woda pojawia się po myciu karcherem. Tak jakby gdzieś od nadkola. Bok mojej XP był malowany po otarciu. Mam wrażenie, że plastiki w nadkolu są źle złożone. Może to od nadkola gdzieś się wlewa woda?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Antoni Litwicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,6 HDI 109KM 2004
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Woda w aucie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2018, 22:26:16 »
Nie ma możliwości,żeby woda do szczelnego schowka dostawała się inaczej jak przez drzwi.Radzę jeszcze raz porządnie sprawdzić ,jak w cytowanym poscie.Uszczelka musi być mokra jeśli woda dostaje się do schowka.Wykładzina zaś zawsze jest sucha,bo woda od razu wchodzi pod nią i spływa po blasze podłogi.