Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jaka długość linki do mechanizmu podnoszenia szyby przedniej w mk II ?  (Przeczytany 1447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek Chmielewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Gubin
  • Posiadany samochód: był citroen bx14TGE('93) ,bx16TGI('92).JEST bx 1.9gti '93,XM mkII 3.0 V6 24V('99)
  • Zainteresowania: kolekcjonerstwo,wędkarstwo
  • Miejscowość: Gubin
Działało podnoszenie szyby przedniej od strony kierowcy aż przestało działać.Słychać działanie silniczka więc pewnie urwało linkę.Dziś rozebrałem tapicerkę i zamarłem.Dostęp porażający,a z linki zostały szczępy.U mnie żaden mechanik nie ma wiedzy na ten temat,ja także ale jest gość co zmontuje mi linkę lecz muszę znać jej długość.Ktoś może bawił się w wymianę mechanizmu lub linki ?
"BRUTUS"

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
bawiłem się i nawet kiedyś o tym pisałem, musisz poszukać.
dostęp beznadziejny, trzeba wyjąć silniczek i cały bałagan i wtedy dobrać długość- z tego co pamiętam pójście na skróty nie da zamierzonego efektu (jakieś tam odbojniki/ amortyzatory są itd).
linkę sam dorobiłem z rowerowej- najtaniej i satysfakcja.
nie pamiętam dokładnie wszystkiego bo to bardzo dawno było.

Offline Krzesimir Dębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 469
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen CX 25 TRD 2, XM 2.0 TCT
  • Miejscowość: Lublin
Długość linek:
długa 114 cm, krótka 101 cm. Opis:Zdemontować boczek, plastikową listwę z zewnętrznej strony drzwi ( 3x torx 20 od wewnątrz drzwi, wystarczy poluzować o 1,5  obrotu, jeden ukryty pod gumową zaślepką), po poluzowaniu podważyć i przesunąć w kierunku tyłu drzwi,  po zdjęciu listwy poluzować 3x torx 20 od zewnętrznej strony drzwi białą kratownicę, przesunąć wewnątrz w kierunku przodu drzwi, jeśli to możliwe, opuścić szybę do połowy i wypiąć białą zawleczkę, wypchnąć szybę z prowadnicy. Odkręcić 5x nakrętki M6 na klucz 10, 2 od metalowej prowadnicy, 3 od silnika. 4 nakrętki będą ukryte pod piankową gąbką. Rozłączyć kość silnika, podważając czerwoną zasuwkę. Wyjąć elementy mechanizmu, wymacać dół drzwi w celu upewnienia się, że nic nie odpadło od mechanizmu. Po rozbiórce silnika, poprawić ścieżki linek w plastikowej szpulce. Wszystko wyczyścić i nasmarować.

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa

Offline Leszek Chmielewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Gubin
  • Posiadany samochód: był citroen bx14TGE('93) ,bx16TGI('92).JEST bx 1.9gti '93,XM mkII 3.0 V6 24V('99)
  • Zainteresowania: kolekcjonerstwo,wędkarstwo
  • Miejscowość: Gubin
Długość linek:
długa 114 cm, krótka 101 cm. Opis:Zdemontować boczek, plastikową listwę z zewnętrznej strony drzwi ( 3x torx 20 od wewnątrz drzwi, wystarczy poluzować o 1,5  obrotu, jeden ukryty pod gumową zaślepką), po poluzowaniu podważyć i przesunąć w kierunku tyłu drzwi,  po zdjęciu listwy poluzować 3x torx 20 od zewnętrznej strony drzwi białą kratownicę, przesunąć wewnątrz w kierunku przodu drzwi, jeśli to możliwe, opuścić szybę do połowy i wypiąć białą zawleczkę, wypchnąć szybę z prowadnicy. Odkręcić 5x nakrętki M6 na klucz 10, 2 od metalowej prowadnicy, 3 od silnika. 4 nakrętki będą ukryte pod piankową gąbką. Rozłączyć kość silnika, podważając czerwoną zasuwkę. Wyjąć elementy mechanizmu, wymacać dół drzwi w celu upewnienia się, że nic nie odpadło od mechanizmu. Po rozbiórce silnika, poprawić ścieżki linek w plastikowej szpulce. Wszystko wyczyścić i nasmarować.
DZIĘKI WIELKIE !!! Teoretycznie brzmi to nawet nieskomplikowanie ale patrząc na to ile mam tam miejsca na demontaż i wyjęcie mechanizmu zaczynam się obawiać.Zbiorę w sobie odwagę i spróbuję.Oczywiście poinformuję o efektach.
"BRUTUS"

Offline Leszek Chmielewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Gubin
  • Posiadany samochód: był citroen bx14TGE('93) ,bx16TGI('92).JEST bx 1.9gti '93,XM mkII 3.0 V6 24V('99)
  • Zainteresowania: kolekcjonerstwo,wędkarstwo
  • Miejscowość: Gubin
Wszystkim serdecznie dziękuję.Pochwalę się ewentualnymi efektami tylko najpierw zbiorę siły i napakuję do worków tyle cierpliwości ile tylko się da,bo z całą pewnością będzie mi potrzebna.
"BRUTUS"

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
nie jest to az tak trudne.