Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd ESP i wycie (dzwonienie) w skrzyni, gasnący silnik.  (Przeczytany 723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Rogowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK II kombi 2.0 LPG
  • Zainteresowania: Marzenie - Jeep Grand Cherokee I gen.
  • Miejscowość: Warszawa
Witam, takie oto problemy pojawiły się w mojej C5 (2005, 2.0, Pb).
1. Parę razy w tygodniu pojawia mi się błąd ESP/ASR system foulty, czasem jest to przez cały dzień a czasem przez kilka dni nic nie wyświetla. Podczas wywalania błędu nie widzę różnicy w prowadzeniu auta. Mechanik podłączył pod kompa i zdiagnozował mu "błąd czujnika przyspieszenia kątowego". Chce mi rozbierać fotel i chodniki żeby się tam dostać ale ja widzę ze wystarczy wyjąć popielniczkę i mam dostęp. Nic nie jest zaśniedziale, popalone, wtyczka siedzi OK i jeśli czujnik byłby walnięty to ikonka paliłaby się non stop (pomarańczowy trójkącik).
2. Odgłosy ze skrzyni biegów (dzwonienie), nie za głośno, ale za to na każdym biegu, szczególnie przy hamowaniu silnikiem i obrotach plus/minus 2000 ale na innych też, podobno to synchronizator V biegu.
3. Czasem jak stoję na światłach i po wrzuceniu luzu auto mi gaśnie. Rzadko, ale parę razy się zdarzyło. Wykluczam jakobym miał robić cos nerwowo i za szybko, bo w innych autach mi się to nie zdarza.
Czy spotkaliście się z czymś takim, co to może być, bo za samą skrzynię chca ode mnie 2000 zl, wiec stwierdziłem ze może popytam u forumowiczów.
Pozdrawiam.

Offline Karol Rogowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK II kombi 2.0 LPG
  • Zainteresowania: Marzenie - Jeep Grand Cherokee I gen.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Błąd ESP i wycie (dzwonienie) w skrzyni, gasnący silnik.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2018, 09:30:37 »
Mam LPG od 2 lat, sekwencja. Dzwonienie cichnie po naciśnięciu sprzęgła, ale owo było wymieniane 2 lata wstecz (przejechane 20.000 km). Jesli to V bieg to czy oby na pewno trzeba wyjmować skrzynię?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Błąd ESP i wycie (dzwonienie) w skrzyni, gasnący silnik.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2018, 12:25:24 »
Piąty bieg jest pod deklem, jest dostęp za lewym kołem, jak podjedziesz do speca od skrzyń to spokojnie powinien to ogarnąć. Poziom oleju sprawdzony?
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Karol Rogowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK II kombi 2.0 LPG
  • Zainteresowania: Marzenie - Jeep Grand Cherokee I gen.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Błąd ESP i wycie (dzwonienie) w skrzyni, gasnący silnik.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2018, 17:44:23 »
No właśnie jak sprawdzić olej w skrzyni? Ponoć gdzies pod filtrem powietrza kurek ale nie widzę. Rozumiem że trzeba wymontować obudowę filtra pow.?