Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Myszkowanie na nierównościach  (Przeczytany 1397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard Bilmon

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer 2.0 Hdi 163 KM
  • Miejscowość: Lubin
Myszkowanie na nierównościach
« dnia: Maj 29, 2018, 09:03:08 »
Witam, niedawno wjechałem w wielką dziurę i od tego momentu mam objaw uciekania tyłu na boki. Amory wymieniłem wszystkie 4 na nowe bo ciekły po lewej stronie (tej od dziury), zrobiłem geometrię, szarpaki i łącznik stabilizatora lewy bo padł. Mimo, że w ASO stwierdzili, że wszystko jest już ok, to problem pozostał bo po wjechaniu w nierówności auto dalej ma objaw uciekania na bok.Na równej drodze za to idzie jak po sznurku, nie ściąga, nic nie puka, idealna cisza i auto jedzie idealnie. Miał może ktoś podobny objaw, bo w ASO też coś mogli nie zauważyć. Pozdro i dziękuję bardzo za pomoc.

Offline Daniel Gryglas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Wielkopolska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Exclusive, 2.0 hdi, 163 KM, HIII+
  • Zainteresowania: Sport, Lotnictwo.
  • Miejscowość: Piła
Odp: Myszkowanie na nierównościach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2018, 09:47:12 »
Hej, miałem podobny objaw. U mnie "myszkował" tył auta na nierównościach. Wymieniłem tylne wachacze wzdłużne i nie pomogło, nastepnie wymieniłem opony na nowe i tez nie pomogło. Nastepnie zrobiłem geometrie tylnej osi ale nie jak każe instrukcja tylko tak jak pisali koledzy na forum, no i to lekko pomogło tzn. auto juz tak nie ucieka, nie ma takich bocznych "uślizgów". Byłem u speca od hydro i wybadał że sfery mają za dużą średnice tzw. kapilar (tak to nazwał). U mnie jest 1,7 mm a niby powinno być max 0,9 mm. Najlepsze ze juz taki samochód kupilem i nic nie majstrowałem. Fakt jest taki ze auto jest bardzo miękkie i przez przejazdy poprzeczne bardzo buja jak na łodzi. W najblizszym czasie wymienie tylne sfery i dam znać czy juz nie myszkuje. No chyba że ty coś połapiesz wczesniej, to daj znać.

Offline Ryszard Bilmon

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer 2.0 Hdi 163 KM
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Myszkowanie na nierównościach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2018, 11:31:05 »
Dzięki wielkie, jak zrobię geometrię tylnej osi na zero to dam znać czy pomogło.