Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zamiar kupna C5 X7 - benzyna czy diesel, jaki silnik  (Przeczytany 2919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Zglinicki

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
Odp: Zamiar kupna C5 X7 - benzyna czy diesel, jaki silnik
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 14, 2018, 22:16:56 »
Mój Tato miał Trabanta 600  :) :) :) :)
Pozdrawiam

Offline Paweł Hrupa

• Kierowca bombowca
  • Posiadany samochód: Citroen c 5 iii 2.0 hdi 136hp
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 14, 2018, 22:40:23 »
Trabant może nie był piękny ale miał świetne zabezpieczenie antykorozyjne  karoserii :)

Offline Andrzej Mikulski

• Byle do przodu
  • *
    • Polskie grzejniki na podczerwień
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0hdi Exclusive, Nissan Leaf zero emission
  • Zainteresowania: fly fishing
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 14, 2018, 23:39:32 »
To mit powielany przez dużo osób. Stelaż miał normalny metalowy i gnił równie szybko jak inne dzieła sztuki z tego okresu. Z zewnątrz ten proces za to ładniej wyglądał, bo duroplast zasłaniał. Ale i tak to było fajne auto :)

Offline Marcin Kaszka

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 15, 2018, 08:12:35 »
U mnie nic nie gniło, do samego końca. Oczywiście nie neguję że stelaż jest stalowy, ale jak go porównać do np. Big F 125P który miałem później z podobnego okresu, to Trabant miał super zabezpieczenie antykorozyjne, nie tylko dzięki duroplast'owi :).
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Paweł Hrupa

• Kierowca bombowca
  • Posiadany samochód: Citroen c 5 iii 2.0 hdi 136hp
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 15, 2018, 09:38:02 »
Trabant jak gumolit jak będziesz dbać to jest na 100 lat  :)

Offline Radosław Szewczyk

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 01, 2018, 19:29:25 »
Łukasz, pochwal się co kupiłeś, bo w opisie widać, że jednak 3.0Hdi  ;)
Citroen Xantia 1.9TD 93r. [RIP] =(
Citroen C5 2.0HDi 2003r. [For sale]
Citroen C5 X7 3.0HDi 2010r. [Ogień] =)

Offline Łukasz Wiśniewski

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb Obecnie: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer
  • Zainteresowania: Fotografowanie
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 01, 2018, 21:12:12 »
Tak, ostatecznie, mimo przeważającego hejtu na 3.0 ;)  wybór padł na ten silnik :)
Początkowo jak zakładałem ten wątek i słyszałem dużo krytycznych głosów rzeczywiście odszedłem od tego pomysłu, ale potem przychodziły myśli, że przecież wszyscy Ci co mają ten silnik nie narzekają, a wręcz są zadowoleni (z czego się nie dziwię :)  , wystarczy się przejechać :)  ). Oczywiście były głosy, że 3.0 musi być świadomym wyborem i że jeśli poprzednio jeździłem 2.0 z LPG no to zapewne przede wszystkim stawiam na ekonomię i to samochód nie dla mnie. Dziwią mnie takie oceny, ponieważ jest to ocenienie kogoś na podstawie jakichś tam przesłanek. Prawda jest taka, że poprzednio kupiłem 2.0 z gazem dlatego, że poprzednio jeździłem w 2.0 z LPG w MkI i wydawało mi się, że ten silnik jest ok, raczej stroniłem od diesli, a zawsze marzył mi się MkIII. Z czasem (po 2 latach użytkowania) zapragnąłem przesiąść się na coś "premium", ale w tym samym wydaniu wizualnym. Myślałem też o sedanie, ale ciężko dostać takiego na rynku, poza tym jednak Tourer się często przydaje, kiedy można zapakować więcej rzeczy. Dlatego też wybór 3.0 był wyborem na pewno sercem, bo dobrze jest mieć taką moc pod pedałem gazu i to jest niewyobrażalna frajda :) Może kiedyś zdecyduję się dodatkowo na chipa, ale tutaj muszę dokonać świadomego wyboru ze względu na moment obrotowy, który może zaszkodzić skrzyni. Na razie spokojnie wystarczy mi to co jest :) Ale wybór był nie tylko sercem, ale i rozumem, bo czytałem dużo o tym silniku, dowiadywałem się, podpytywałem na privie użytkowników z tym silnikiem o niego (nie chciałem tego robić na forum publicznym, bo zaraz odezwali by się przeciwnicy, a chciałem usłyszeć opinie tylko od osób, które jeżdżą takim autem na co dzień).
Tym razem chciałem kupić też MkIII na full wypasie, jeśli chodzi o silnik, ale i o wyposażenie, żeby to było autko na dłużej, które będzie cieszyło pod każdym względem. Takie egzemplarze jak przeglądałem oferty były w zasadzie tylko w 3.0 Hdi, więc również z tego względu zacząłem interesować się tym silnikiem, ale to nie tylko to oczywiście, bo pewnie prędzej czy później pojawiłby się 2.0 czy 2.2 z bogatym wyposażeniem, natomiast po głowie chodziła mi myśl, że jeśli kupiłbym 2.0 czy 2.2 to mimo, że jest to poprawa osiągów w stosunku do 2.0 z LPG to gdybym kupił autko z takim silnikiem to zapewne prędzej czy później żałowałbym, że nie kupiłem 3.0. I myślę, że tak by było :)
Oczywiście, że jestem świadomy większych kosztów, gdyby tak nie było to byłbym chyba głupcem. Natomiast jak wielu użytkowników 3.0 tutaj trzeba przyznać, że przyjemność z jazdy i radość z posiadania auta rekompensuje chociażby większe rachunki na stacji, które też nie są jakieś mega większe niż w przypadku pozostałych silników, bo jeśli spalanie jest większe od 2.0 czy 2.2 o te 1 czy 1,5 litra to umówmy się, że nie jest to duża różnica jak na ten silnik, a przyjemność z jazdy jest tego warta.
Mam go dopiero od kilku dni, więc jeszcze wiele przyjemnych godzin za kółkiem przede mną :) Ale po tych kilku dniach jazdy jestem zadowolony z zakupu, z tego, że wybrałem właśnie ten silnik, a nie żaden inny :)
Szukałem auta od prywatnego właściciela, który trochę nim pojeździł i może coś o nim powiedzieć i taki się trafił. Wiadomo, że na wstępie trzeba troszkę do niego dołożyć, ale to normalne kwestie, np. rozrząd, olej, filtry, ogólne przejrzenie zawieszenia itp., taki wstępny pakiet, rejestracja itp.
Samo autko jeśli chodzi o wyposażenie jest na full wypasie, więc tym bardziej cieszę się, że trafił mi się taki egzemplarz, który będzie cieszył również pod takim kątem. Ma chyba wszystko co tylko się da poza webasto. Więc z takim wyposażeniem i silnikiem pozostaje tylko się cieszyć z użytkowania :)

Offline Henryk Guzicki

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2012 163km.
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 01, 2018, 21:23:18 »
Gratki za zakup i dawaj foto  ;D oglądając ogłoszenia zawsze wzdycham  2.2 i 3.0 pod kątem wyposażenia(takie zboczenie ;))jeśli masz na full lącznie ze skórą na desce to kozak.

Offline Robert Zglinicki

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 01, 2018, 21:38:02 »
A który rocznik.
Pozdrawiam

Offline Marcin Kaszka

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:00:33 »
Też gratulacje,  ciężko ustrzelić dokładnie to co się chce. Życzę samych przyjemności :)
Pozdrawiam,
Marcin

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb Obecnie: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:23:31 »
Dzięki :)
Tak jak napisałem wersja jest taka, że praktycznie jest wszystko poza webasto. Skóra na desce, tunelu środkowym, oczywiście siedzenia, w tej wersji jest nawet alcantara na podsufitce i słupkach, a nie zwykły materiał, dach panoramiczny, system NG4 z Hifi, także zadowolenie jest tym bardziej większe, bo i silnik i wyposażenie. Na zdjęcia przyjdzie czas potem :) Najpierw muszę go trochę ogarnąć od strony rozrządu, filtrów etc. i strony wizualnej (chociaż lakier jest b. dobrym stanie), ale trochę zabiegów auto detailingowych trzeba przeprowadzić, położyć jakiś wosk etc. :)
Rocznik 2010
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 22:39:21 wysłana przez Łukasz Wiśniewski »

Offline Robert Zglinicki

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 01, 2018, 23:13:06 »
No to faktycznie ful wypasik. Na jakich felgach stoi. Ile za takie cudeńko zapłaciłeś?
Pozdrawiam

• Byle do przodu
  • *
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 01, 2018, 23:19:03 »
Felgi 18", ale to lepiej niż 19", bo ponoć na 19" zmniejsza się już komfort ze względu na niski profil.
Cenę zachowam dla siebie :) Powiem tak, że w ofertach zdarzały się egzemplarze z niższymi cenami, ale w tamtych było więcej niewiadomych. W moim przypadku miałem dużo więcej informacji.

Offline Marcin Kaszka

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 01, 2018, 23:21:50 »
E tam.
Nie widzę różnicy w komforcie kiedy zakładam zimowe 17".
Pozdrawiam,
Marcin

• Byle do przodu
  • *
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 01, 2018, 23:24:31 »
E tam.
Nie widzę różnicy w komforcie kiedy zakładam zimowe 17".

17' ok, ale 19' ma już niższy profil niż 18'.
Na 17' jeździłem poprzednio i było ok.
Na 19' nie jeździłem, ale takie czytałem opinie, że taką akceptowalną granicą delektowania się hydro jest 18", że ponoć na 19" już się robi mniej komfortowo.

Offline Marcin Kaszka

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 01, 2018, 23:40:58 »
Ok, tylko letnie mam 19", i nie widzę różnicy z 17".
Pozdrawiam,
Marcin

• Byle do przodu
  • *
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 01, 2018, 23:45:11 »
Ok, tylko letnie mam 19", i nie widzę różnicy z 17".

Aha, ok.
No tak to jest z opiniami, co człowiek to opinia.
Jednemu będzie ok, a dla drugiego za twardo.

Offline Andrzej Makowski

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: 2x C5 X7 Tourer 2.0HDi
  • Zainteresowania: DIY
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 01, 2018, 23:58:44 »
Tak, ostatecznie, mimo przeważającego hejtu na 3.0 ;)  wybór padł na ten silnik :)
Wydaje mi się, że negatywy dotyczą nie 3.0 ale 2.7. A 3.0 można jedynie krytykować za koszty eksploatacji
dawno, dawno temu był XM'94 i Xantia'98, oba 2.0i

• Byle do przodu
  • *
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 02, 2018, 00:09:21 »
Wydaje mi się, że negatywy dotyczą nie 3.0 ale 2.7. A 3.0 można jedynie krytykować za koszty eksploatacji

Ogólnie tak, ale jak przejrzysz sobie ten wątek od początku to większość osób odradzało mi ten silnik (stąd moje określenie jako hejt :)  ). Natomiast trudno powiedzieć czy chodziło im tylko koszty (których jestem świadomy) czy też o inne aspekty. Trzeba by pewnie dopytywać co mieli na myśli wydając krytyczne opinie o tym silniku.

Offline Tadeusz Garbacik

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, Xsara II 1.4i,
  • Zainteresowania: motoryzacja
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 02, 2018, 09:17:59 »
Takie 3.0 HDI wygląda obłędnie dopiero na 19" Adriatique.
A co do wyposażenia to prawda jest taka, że znalezienie fajnego 2.0 z lepszym wyposażeniem jest nierealne. Tylko 3.0 lub 2.2 pozostaje.
Co ciekawe jest też sporo fajnych 2.7 ale bez podwójnych wydechów ;)

Offline Tobiasz Sabat

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 02, 2018, 11:55:51 »
Większość opinii nt fałki zapewne pochodzi od osób które nigdy nie miały z nią styczności...
Oryginalna 18" moim zdaniem wygląda lepiej od oryginalnej 19"no i jest jakim kompromisem wygląd/komfort (nie pasuje mi do tego samochodu koło dwukolorowe)
Tadeusz, mnie montaż podwójnego wydechu kosztował ok 350zl oczywiście z podłączeniem wydechu więc nie problem dołożyć zabieg upiększający.

Offline Henryk Guzicki

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 02, 2018, 12:18:20 »
Co do koloru felgi to mi osobiście podobają się dwukolorowe takie jak ma citroen w orginale a co do wydechów to 350 za graty? jeśli tak to w jakim były stanie? ja do siebie kupiłem prawie nówkę cały zderzak od sedana za kafla i teraz czekam z montażem wydechów na więcej wolnego czasu.A jeszcze w tamacie wydechów ktoś wie czy te wersji 180 z ostatniego wypustu to atrapy czy są podłączone?

Offline Tobiasz Sabat

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 02, 2018, 12:45:14 »
W stanie bardzo zadowalającym, powyższa kwota jest za końcówki i elementy do podłączenia- rury, kształtki itd.
Gdzieś mi się obiło o uszy że w najnowszych wersjach końcówki nie były podłączone.

Offline Henryk Guzicki

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 02, 2018, 17:53:19 »
Czyli można wnioskować że zostały im stany magazynowe i zaczęli je dawać jako ladny dodatek do nowych cytryn  :) jeśli mają ich nadmiar mogli by je sprzedać z duuuuużym rabatem a tak to człowiek musi polować na necie na jakąś okazję.

• Byle do przodu
  • *
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 02, 2018, 18:19:57 »
Czyli dobrze rozumiem, że wydechy są identyczne wizualnie jak te w 3.0 tylko, że są to atrapy?
To którędy jest wyprowadzony "prawdziwy" wydech?