Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: DS5 - przegląd i wymiana hamulców Warszawa  (Przeczytany 320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Szymanski

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: C5 MKtI 2.0 benzyna, kombi, 2004r
DS5 - przegląd i wymiana hamulców Warszawa
« dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:55:41 »
Witam.

Przyszedł czas kiedy DS5 Mojej Pięknej ma już taki wiek, że nie opłaca się go serwisować w pełni w ASO i mam dylemat gdzie się udać aby nie mieć kłopotów z autem. Przeszukałem forum i wiele wątków i nie mam jasnej odpowiedzi gdzie się udać aby po pierwsze zrobić wymianę tarcz i hamulców przód. Poprzedniego Citroena C5 serwisowałem na Zagójskiej 7a ale jak się doczytałem i doszukałem już ich niestety nie ma. Jazda do Zielonki ze względu na pracę prawie pod Piasecznem raczej nie wchodzi w rachubę.
Mam w takim razie pytanie do forumowiczów. Gdzie polecacie pojechać na taką wymianę. Cena w ASO 1600-2000 PLN, jak nie więcej.

Pytanie drugie o przegląd. Mam zamiar kupić materiały i z nimi udać się do ASO na Krakowskiej albo bliżej pracy na Puławską. I pytanie z tym związane czy polecacie gdzie czy u kogo kupić niezbędny olej, filtry itp aby być zadowolonym.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Offline Grzegorz Malinowski

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: ds5, ASX, Hayabusa
  • Zainteresowania: foto
Odp: DS5 - przegląd i wymiana hamulców Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:52:30 »
Grubo, ja płaciłem 700zł z klockami i wymianą płynu hamulcowego
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa...

Offline Jacek Sabulis

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: DS5 2,0 HDI 163 KM 2014 r manual SoChic
  • Zainteresowania: motoryzacja , mechanika, elektronika, automatyka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:39:12 »
Każdy ogarnięty mechanik wymieni tarcze przednie i klocki - roboty na 40 min. na stronę ( nie jestem mechanikiem zawodowym ale taki czas mi to zajęło) natomiast przy tyle trzeba mieć dostęp do urządzenia do wkręcania tłoczków akurat u nie w warsztacie firmowym jest ...to kolejne po 40 minut na strone bez wymiany tarcz. ( dobre tarcze z klockami  500 - 600 zł wymiana nie więcej jak 100 zeta)
Wymiana oleju w każdym serwisie olejowym ( cena nie powinna przekroczyć 200 zeta) nie trzeba jezdzic do ASO  z takimi błahostkami i płacic im kosmiczne ceny.
Mój poprzedni nick : jacekczewa1     Użytkowałem Xsara Picasso 2,0hdi 3 lata ,C4 Picasso 1,6 hdi 4 lata , BMW X3 prawie 3 lata a przed nimi 5 Opli i 1 VW

Offline Paweł Szymanski

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: C5 MKtI 2.0 benzyna, kombi, 2004r
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2018, 14:14:31 »
Wielkie dzięki za opis i uświadomienie co i jak wygląda w kwestii hamulców
Teraz pozostaje pytanie gdzie znaleźć ogarnięty serwis, kory by mi to zrobił, najchętniej gdzieś na w Warszawie na Pradze Południe albo w gdzieś w okolicy odcinka Ursynów - Piaseczno.
Tak jak wspominałem po zamknięciu serwisu na Zagójskiej 7a jestem w rozterce gdzie pojechać