Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lublin - jaka instalacja LPG i gdzie założyć gaz?  (Przeczytany 450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Kowalewski

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: C4 Picasso
  • Zainteresowania: sport
Lublin - jaka instalacja LPG i gdzie założyć gaz?
« dnia: Czerwiec 13, 2018, 10:34:51 »
Najlepiej w Lublinie, ale mogą być okolice. U jakiego gazownika zakładaliście gaz w tym mieście? Jaką instalacje macie i czy jesteście zadowoleni?

Offline Marcin Mainek

• Kierowca bombowca
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
Odp: Lublin - jaka instalacja LPG i gdzie założyć gaz?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:21:24 »
Heh, wlazłem tu aby założyć identyczny wątek bo też szukam zakładu w Lublinie.
Ale ok, coś już wiem.
aleja Sp. Pracy 38: robią BRC albo KME. Do 1.6 16V kosztuje taka instalka 2400 - 2800. Korek pod klapką, itp. Wpisałem się wstępnie na 27 czerwca.
Zakład w Snopkowie (pan Adam): termin na początek sierpnia, koszt na dzień dobry 4000 pln.

A teraz pytanie: Jakie jeszcze zakłady polecacie? I jakie podstawy? KME, BRC, Stag? Tank Fopper potrzebny czy nie bo zdania są podzielone...
Jak rozumiem, wskazania spalania komputera pokładowego nie będą już miarodajne skoro nie jadę na benzynie?
Moja ex-Xsara

Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Offline Janusz Karpaty

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Citroen C3
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2018, 12:35:23 »
Jest kilka serwisów, z mogę polecić ten przy Osmolicka 44 w Lublinie, Power Service Car. Specjalizują się tam w instalacjach STAG, ale inne też są możliwe. Kontakt tutaj: http://powercarservice.pl/services/instalacje-gazowe-lpg
Powiem tak, znają się na rzeczy jeżeli chodzi o LPG.

Offline Gruszecki Michal

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2018, 13:24:37 »
Na moim przykładzie gdy ja zakładałem instalacje lpg chciałem tanio i dobrze aby to chodziło. Z emulatorem poziomu paliwa koszt 2100 zł.
Po ponad dwóch latach użytkowania i poczytaniu o instalacjach lpg, lepiej by było gdym na początku dołożył 300 zł, do lepszego reduktor i lepszych wtrysków.
A tak po 30 tyś. km musiałem regenerować reduktor koszt zestawu naprawczego to 50 zł plus strojenie 50 zł. Wtryski niby się jeszcze trzymają ale więcej niż 60 tyś. km raczej nie wytrzymają(sugeruję się doświadczeniem ludzi którzy to mieli).
Gaziarzowi też nie chciało się założyć wlewu pod klapką tankowania benzyny i jest to mega denerwujące.
Teraz muszę dołożyć jakieś 70 zł do poprawienia tego.
Za jakieś 30 tyś będę musiał wymienić wtryskiwacze i prawdopodobnie reduktor.
Do poprawy też mam wkrętki w kolektorze ssącym ponieważ gaziarzowi nie chciało się go zdjąć do nawiertu i są "pod wiatr".
Musiałem też samemu sobie rozwiercić dysze ponieważ były za wąskie.
Gdybym na początku dołożył 300 zł t9 instalacja powinna zrobić bez problemu 100 tyś km.
Na tej nie wiedzy tak naprawdę będę w plecy kilka stówek.
A zaznaczam że wszystkie poprawki robiłem sam więc trzeba by doliczyć jeszcze prace gaziarza.
Proponuję:
A. Poczytać "forum lpg" ale trochę krytycznie ponieważ forum te służy głównie do naganiania sobie klientów. Informacji jest na tyle dużo że można wyrobić sobie opinię ale informacji bardziej szczegółowych nie udzielają ponieważ widać że cenią swoją wiedzę i doświadczenie.
B. Znaleźć porządnego gazownika z renomą, który dobrze dobierze komponenty ale i prawidłowo je zamontuje i dostroji.
Jeśli ktoś zaproponuje reduktor tomasetto at-09 (tak zwana alaska) i do tego wtryski valteki lub reg fast, to uciekajcie z tego zakładu.

Offline Jarek Hełka

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: citroen berlingo 1.4 lpg '99 , ford focus 1.4 lpg '00
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2018, 21:54:16 »
Pewnie strojenie też miałeś w garażu (autoadaptacja), a nie w czasie jazdy. To zajmuje czas, a czas to pieniądz.
Niestety, tanio nie równa się dobrze.
Już w jakimś wcześniejszym wątku pisałem, że czasem nawet warto jechać kilkadziesiąt km do dobrego zakładu, bo w sumie to i tak wychodzi taniej, niż potem bujać się z poprawkami.

Offline Gruszecki Michal

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2018, 22:19:06 »
Pewnie strojenie też miałeś w garażu (autoadaptacja), a nie w czasie jazdy. To zajmuje czas, a czas to pieniądz.
Niestety, tanio nie równa się dobrze.
Już w jakimś wcześniejszym wątku pisałem, że czasem nawet warto jechać kilkadziesiąt km do dobrego zakładu, bo w sumie to i tak wychodzi taniej, niż potem bujać się z poprawkami.
Zgadzam się dlatego opisuję swój przykład aby inni zrozumieli. Gdyby mi instalator dwa lata temu powiedział dokładamy 300 zł i będzie lepiej to bym się zgodził.
W moim przypadku po autoadaptacji było jeszcze strojenie podczas jazdy.
Przejechane obwodnicą miasta w jedną stronę cztery kilometry mapa benzyny (na końcu wiadukt nad torami ) i z powrotem zbierana mapa gazu. Czyli dla nie wiedzących mapa gazu powinna być zebrana na tym samym odcinku co mapa benzyny. Tym sposobem na tych samych biegach zupełnie inne obciążenia.
Ale to było po montażu, gdy skończyła się gwarancja sam bawiłem się w strojenie ale nie mając pewności że zrobiłem to dobrze pojechałem dla pewności do innego instalatora. Miałem już obniżone ciśnienie z 1.3 na 1.0 i dysze z 1.9 mm na 2.3mm.
Przed strojeniem miałem korektę długoterminową na - 5, krótkoterminowa dążyła do zera. Regulacja odbyła się ("po obd") na zebranej przezemnie mapie. Oczywiście wprowadzono korekty po rpm.
Sama regulacja trwała 20 minut i odbyła się na odcinku 2 km w ruchu miejskim.
Po przejechaniu 900 km w trasie korekta długoterminowa poszła na - 18 i podczas przełączania na Pb idzie na +25.
Na wolnych obrotach podczas przełączania paliw szarpie silnikiem.
Najlepsze jest to że dalej nie wiem czy jest dobrze czy źle?

Offline Marcin Mainek

• Kierowca bombowca
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:37:04 »
Miał być gaz, gazu nie ma... I dobrze. Ale po kolei.
Umówiłem się do pewnego warsztatu na Wojciechowskiej, odczekałem dwa miesiące, potwierdziłem, że chcę zakładać instalację. Zadzwoniłem i ustaliliśmy, że mam zostawić samochód u nich 15 sierpnia bo szef ma być w warsztacie. Myślę, dziwnie, że w święto ale ok. Skoro muszą mieć cały dzień na samochód to niech zaczną w czwartek od samego rana (mogłem im odstawić auto jedynie po 15.00). Pojechałem, a tu głucha cisza... Wszystko pozamykane, telefonów nikt nie odbiera. Dzwonię na trzeci dzień (bo w czwartek znów nikt nie odbierał), a na moim miejscu już komuś zakładają LPG. Wobec tego pałujcie się.
Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw doszedłem do wniosku, że jednak takie LPG da mi więcej strat niż korzyści. Enyłej dalej latam na benzynie. Z moim spalaniem wcale nie jest tak źle.
Moja ex-Xsara

Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -