Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Duży przebieg, czy warto kupić  (Przeczytany 4455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Duży przebieg, czy warto kupić
« dnia: Czerwiec 15, 2018, 21:21:47 »
Chciałem was zapytać czy dla tego autka przebieg rzędu 420 tys km to sporo? Czy czy normalnie serwisowany przy tym przebiegu to warto się interesować?  wiem wiem nie jeden 160 tys ma 500 ale pytam tak poważnie. Czy taki przebieg wskazuje, że niedługo auto zacznie się sypać?

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2018, 21:57:13 »
Ale jakiego auta? ;D  Jaki rocznik, silnik, Pb/ON?

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:00:55 »
2.0HDI rok 2008/2009 jeździł głównie w firmie, jeden kierowca, serwisowane w ASO. X7.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Piotr Chmielewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 260
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0Pb+LPG 140KM '10 Exclusive, Volvo XC60 2.4 '17 "szatan"
  • Zainteresowania: a tak się kręcę....
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:09:51 »
Mimo że mam duży sentyment do cytrynek (Xantia,  teraz x7) ale sorry c5 to nie Mercedes w124. Dobrze znać realny przebieg ale moim zdaniem >400 tys to pchanie się w kłopoty. Zawsze większe prawdopodobieństwo że coś tam było z przygodami. Wszystkiego na serwisie nie wymienisz a jak wymienisz to zwykle na coś gorszej jakości.
Nie podałeś rocznika ani typu silnika (pewnie standardowe 2.0hdi) oraz zabrakło info jak taki przebieg został wykręcony. Kolega miał dwa c5 które jeździły jako wozidło papierów po Europie i po trzech latach trzeba było je skasować bo mimo serwisów "na czas" zaczęły się sypać jakieś pierdoły a auto ma jeździć i zarabiać a nie generować koszt w serwisie. Swego czasu było głośno o VW który miał nakręcone jakieś gigantyczne km jeżdżąc dzień w dzień trasę Poznań Berlin wożąc ludzi na lotnisko (podobno później okazało się że to fake sponsorowany przez VW ale to już inna historia) . Z drugiej strony lepsze auto oblatane niż katowane krótkimi trasami.

--
Wysłane telepatycznie


Offline Piotr Chmielewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 260
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0Pb+LPG 140KM '10 Exclusive, Volvo XC60 2.4 '17 "szatan"
  • Zainteresowania: a tak się kręcę....
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:10:34 »
Ehh pisałem jak mecz oglądałem ;)

--
Wysłane telepatycznie


Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:14:12 »
Jeżeli auto było na bierząco serwisowane, to też nie ma co go skreślać. Teraz silnik jest elementem wymiennym, więc jeżeli nawet byśmy zrobili te 80 tys i silnik by padł, to kupujemy za 3k drugi i dalej jeździmy. Najważniejsze żeby blacha była dobra, nie był walony i zawieszenie ok. Dużo też zależy jaka cena auta? Jesli ktoś dużo taniej sprzeda ze względu na przebieg, to można pomysleć nad zakupem i późniejszą wymianą jednostki napędowej, bo myslę że przy takim przebiegu remont będzie mniej opłacalny.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:23:59 »
Ja ostatnio miałem okazję pojeździć duńskimi taksówkami które również świadczą usługi przewozu chorych do lekarza czy szpitala i jak zobaczyłem jakie mają przebiegi roczne czy dwu letnie auta to się przeraziłem (400-600) tyś.km.Pytałem się czy się nie psują a oni mi powiedzieli że nic się praktycznie nie dzieje bo są na bieżąco serwisowane i naprawiane na czas.Tak więc ja uważam że jak stan blach i środka jest w stanie nie nagannym i cena bdb.to można wejść w zakup takiego auta no i wersja co najmniej exl.

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:42:20 »
Wersja bez hydro, bez xenonow, stan bardzo ładny, silnik chodzi równo i bez problemów, nie widać śladów użytkowania drastycznych, że bardzo ładnie wszystko wygląda, jedyne niewiadome to kiedy co było wymieniane. Było na pewno ale nie ma dokumentów co i kiedy. W silniku nie ma żadnych kartek. Wizualnie i mechanicznie bez zarzutów, że wszystko działa, cena 15500. Wersja troszkę uboga, że nie ma elektryki foteli, że skóry itp. Trzeba by zrobić rozrząd, oleje all, filtry all,  oc i przegląd. Wtedy wszystko by było zro ione i wiadome. Silnik nie bierze oleju, nie kopci.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:48:21 »
Cena śmiesznie niska, więc można zaryzykować bo za taką kasę nie kupisz X7. Szkoda i zarazem dziwne że samochód poflotowy i nie ma żadnej dokumentacji co do wymian? Nawet w ASO mógłbyś sprawdzić co było przy nim robione. Auta tego typu kupuje się głównie dla zawieszenia hydro, więc trochę komfort będzie gorszy ale jak kto woli ;)  Dobrze go sprawdź przed zakupem, czy nie miał też jakieś przygody.

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:52:16 »
Przygody nie miał nigdy, to krajowy więc przebieg sprawdzony mam. Pomyliłem to nie X7 a mk3 w sedan. Warto? Zważywszy że na start to 2tys na eksploatację i święty spokój  trzeba dać. Auto bardzo zadbane, że są dokumenty z ASO ale szczątkowe.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2018, 00:16:53 »
X7 = mk3 :)
A odpowiedzi czy warto  - tj. opinie już były.

Dziwne także wg. mnie że nie ma faktur z napraw i przeglądów. Każda firma musi trzymać faktury 5 lat.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2018, 02:58:51 »
wg mnie jeżeli auto nie jest zniszczone w środku i nie było odwadnianie w środku to o silnik bym się nie martwił gdyż wtedy również silnik był dbany. Czyli wszystko robione na bieżąco.
jak zaniedbane/zniszczone wnętrze to duże prawdopodobieństwo że reszta też.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2018, 07:46:08 »
Tak myślę ale się waham.  Mam 172tys oryginalnie bo jak wymieniłem rozrząd to był fabryczny. Stan mojego auta jest bliski ideału techniczny i wizualny bardzo ładny. W zasadzie mam go ogarnięte i jest bezproblemowy oraz to wersja exclisive że wszystkim, bez skóry. I vebasto działające. Nie wiem czy nie zrobię błędu zmieniając na nowszy.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Tomasz Szczurek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) 2010 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2018, 07:54:58 »
Tak myślę ale się waham.  Mam 172tys oryginalnie bo jak wymieniłem rozrząd to był fabryczny. Stan mojego auta jest bliski ideału techniczny i wizualny bardzo ładny. W zasadzie mam go ogarnięte i jest bezproblemowy oraz to wersja exclisive że wszystkim, bez skóry. I vebasto działające. Nie wiem czy nie zrobię błędu zmieniając na nowszy.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
to pytanie pomocnicze -  dlaczego chcesz zmieniać?
:-)

Offline Piotr Chmielewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 260
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0Pb+LPG 140KM '10 Exclusive, Volvo XC60 2.4 '17 "szatan"
  • Zainteresowania: a tak się kręcę....
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2018, 08:12:36 »
Nie zmieniaj siekierki na kijek.
X7 sprężynowiec to tak jakby pugu407 po makeupie a te roczniki z tym silnikiem chodzą od 13 do 17(wypasy). Pytanie czy jest sens płacić za ładną dupkę i kilka bajerów dodatkowe parę złotych (ups tu nie będzie bajerów bo to uboga wersja).
Jeżeli był serwisowany w ASO a nie ma faktur to nie można u nich sprawdzić dokładnie co i kiedy było robione? Zaraz wyjdzie ze to było ASamOgarniałem ;) ze szwagrem.

--
Wysłane telepatycznie


Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2018, 08:39:54 »
Nowszy rocznik, że nowocześniejsze stylistyka, że zmiana na inne chyba taka męska nuda i chęć zmiany.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2018, 08:46:09 »
A może pobujaj się swoim jeszcze z rok-dwa i dozbieraj kasy. Ceny X7 trochę spadną, Ty podwyższysz budżet, bo wymienić fajny i zadbany samochód na nowszy ale goły i z dużym przebiegiem, to chyba trochę nie ma sensu. Z czasem do auta przywykniesz i będziesz żałował że nie masz tego czy tamtego. Auto ma sprawiać przyjemność z jazdy i o ile pewne bajery są nad wyrost, to są takie które się przydają. Teraz w swoim masz bezproblemową jazdę i pewność że nie rozkraczy Ci się na drodze, więc szkoda takiego auta sprzedawać za grosze tylko dla nowszej budy.

Offline Tomasz Szczurek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) 2010 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2018, 08:56:31 »


(...) bo wymienić fajny i zadbany samochód na nowszy ale goły i z dużym przebiegiem, to chyba trochę nie ma sensu. Z czasem do auta przywykniesz i będziesz żałował że nie masz tego czy tamtego(...)

o to, to -  święte słowa
poza tym, jak zamieniać, to mniej więcej na to samo, ale nie cofać się - przyjdzie jesień i od razu zatęsknisz za Webasto i xenonami... a gdzie reszta uprzyjemniaczy?

tak czy inaczej, o ile sama potrzeba zmiany jest tu dla nas zrozumiała, o tyle zmiana na, w sumie, gorsze już nie

Offline Tomasz Szczurek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) 2010 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2018, 09:14:59 »

Dobre  :) poczytaj w pogaduszkach mój wpis przed zakupem 2.7 hdi  :) tylko nie bierz tego do sobie bo to żart  ;)
[/quote]

ale Dawid nie chce V6...;-)))

Offline Paweł Kiljan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI break 2007
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2018, 12:43:23 »
Auto z firmy i bez szczegółowej dokumentacji serwisowej?
Nie bierz.
Co do wyposażenia dodatkowego to jest tak że jak wsiadasz po raz pierwszy to połowa tego wyposażenia wydaje Ci się zbędna, w poprzedni nie było i też było dobrze. Jak pojeździsz i przesiądziesz się do auta bez to nagle się okaże że cały ten "wypas" miał sens i czujesz się ogołocony :-)
W MKI miałem podwójne klapy przeciwsłoneczne i guzik sport, w MK2 lista wyposażenia jest dużo dłuższa ale akurat tych 2 rzeczy nie ma i mimo wielu lat ciągle mi ich brakuje :-)

Offline Maciej Żymełka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0 140hp Exclusive
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2018, 16:54:29 »
Racja!!! to już z daleka śmierdzi - brak dokumentacji. W firmie, w której pracuję jest kilka samochodów służbowych i na wszystko są  faktury i dokumentacja - nawet na głupią wymianę żarówki.


Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2018, 19:11:40 »
Są dokumenty ale nie jest to ciągła dokumentacja serwisowania. Widać po stanie auta że jeździła glownie jedna osoba. Jest dosyć zadbane zawieszenie nie wybite. Nic nie stuka, nie dymi. Karoseria ma oznaki normalnego użytkowania, że widać ślady myjni delikatne ryski, że odpryski ogólnie nic nie picowane a takie normalne. Mam porównanie jego stanu technicznego i jak jeździ do mojego. Przebieg udokumentowany bo to krajowe autko.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2018, 20:13:34 »
Są dokumenty ale nie jest to ciągła dokumentacja serwisowania. Widać po stanie auta że jeździła glownie jedna osoba. Jest dosyć zadbane zawieszenie nie wybite. Nic nie stuka, nie dymi. Karoseria ma oznaki normalnego użytkowania, że widać ślady myjni delikatne ryski, że odpryski ogólnie nic nie picowane a takie normalne. Mam porównanie jego stanu technicznego i jak jeździ do mojego. Przebieg udokumentowany bo to krajowe autko.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
Też bym chyba nie zamienił wypasionej wersji na golasa bez hydro. Wiem że masz ochotę na coś innego, nowszego, ale rozsądek podpowiada żeby jednak poczekać, dołożyć i kupić x7 w exclusive.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2018, 21:22:31 »
Dawid, a swój samochód sprzedajesz, ile chcesz?
Pozdrawiam

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Duży przebieg, czy warto kupić
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2018, 22:19:13 »
Dziś się w miarę dobrze wyspałem i przemyślałem wasze sugestie i macie rację. Jako, że dzisiaj sobota to zabrałem się za coroczne sprawy eksploatacyjne wymieniłem LDS, płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów, olej silnikowy (co 10tys wymieniam) , filtr oleju,  filtr powietrza,  filtr kabinowy, filtr paliwa. Przepływomierz był czysckutki nie miałem co ogarniać. Oleju w skrzyni chyba nikt nigdy nie wymieniał był już ciemniejszy i na magnesie było troszkę drobniutkich opiłków,  wymieniłem profilaktycznie. No teraz to zostaje jeździć. Aha dziś fap się wypalił po 810 km. Tygodniowo robię koło 1100 km i wypala się średnio co 700-800 km. Jak śmigam w mieszanej trasie więcej po mieście to spada co 500-600. Zauważyłem też ciut mniejsze spalanie po użyciu 2T według wskazań komputera. Leje już od niecalego roku.

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)