Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 2.0 hdi manual czy to poduszka silnika?  (Przeczytany 789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Ożóg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM
  • Miejscowość: Kraków
2.0 hdi manual czy to poduszka silnika?
« dnia: Czerwiec 17, 2018, 20:10:07 »
Witam, mam taki objaw, że przy zmianie biegów, głównie z 1-2, 2-3 często słychać głuche stuknięcie, troche już to ogarnąłem i nauczyłem się tak zmieniać bieg ze praktycznie jest to nie wyczuwalne, ale też podczas jazdy ze stałą prędkością głownie na 3, 5 i 6 biegu, przy puszczeniu i dodaniu gazu czuć na lewarku wzdłużny przeskok (ruchy przód tył lewaka o kilka mm), kolejna sprawa przy dojeżdżaniu np do skrzyżowania i jak jest lekko z górki gdy hamuje silnikiem i mam 3 bieg gdy trzymam lewarek czuć pod nim drgania, (drgania nie przenoszą się na auto, jedynie na lewarku pod ręką to czuć), kolejny objaw to przy przyspieszaniu pod obciążeniem (też głównie czuć to na 3 biegu),  od ok 1500 obrotów tak do 1900 również są mikro drgania wyczuwalne głownie pod lewarkiem, jadąc też w korku na 2 biegu czasem auto jakby żabkuje, a ostatnią sprawą jest to że silnika nie da sie ruszyć ręką na zgaszonym silniku, jest jak wmurowany, zaś po odpaleniu na postoju przy dodaniu gazu rusza się przód tył o kilka mm (może max 1 cm),
teraz pytanie czy to poduszka i ew. która, bo na oko, żadna nie wygląda na uszkodzoną, czy może to być ta górna "kość"? ew. macie jakiś schemat, rysunek tych poduszek?
Mechanik ostatnio coś sprawdzał innego i zapytałem o dwumas to stwierdził ze wg niego jest ok, poza tym zrobiłem tym autem juz ponad 6 tys km a te objawy ani się nie nasiliły ani nie ustąpiły.


Offline Paweł Kiljan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI break 2007
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: 2.0 hdi manual czy to poduszka silnika?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2018, 20:32:54 »
Wg mnie poduszki masz zdrowe, poza tym ruch silnika nie powinien wpływać na napięcie linek, być może jak mają luz na pancerzu...
U mnie lewarek ciutkę drży jak opiera o niego rękę, puszczony luźno stoi w miejscu.