Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 1.6 16v problemy z mocą  (Przeczytany 2076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filip Ozimina

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara 2
  • Miejscowość: Kielce
1.6 16v problemy z mocą
« dnia: Czerwiec 23, 2018, 23:10:09 »
Cześć
Niedawno stałem się posiadaczem Xsary 2 Coupe z silnikiem 1.6 16v. Trochę już zrobiłem, zawieszenie, rozrząd, ale jest z nim problem bo brakuje mu mocy. O ile gniecie się go od zera to jedzie całkiem nieźle, to jak np jade na 4 czy 5 80-100 to wyprzedzenie tira graniczy z cudem. Nawet po redukcji do 3 jest słabo. Co to może być? Filtry wszystkie nowe, Filtrona, świece Eyquem. Auto bez gazu, przebiegu niby 260k. Przypuszczam cewkę, bo jak się jedzie na 5 przy ok 2000obr (a nawet i 3000) i mocniej gaz wciśnie (nawet nie do końca) to czuć jak go zdławi i powooooooli zaczyna jechać, a puszczając gaz czuć, że przyspiesza coraz bardziej. Im wyższy bieg tym bardziej czuć ten zanik mocy. Mam Lexię więc może da się coś wywnioskować z odczytów danych?

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:05:55 »
Być może wcześniej jeździłeś czymś doładowanym i teraz wrażenia są jakie są.
Co znaczy że jak puścisz gaz to przyśpiesza?
Jak masz diagboxa to proponuję podejrzeć korekty paliwowe, prace sond.

Offline Filip Ozimina

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara 2
  • Miejscowość: Kielce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2018, 11:07:39 »
Chodzi o to, ze jak depnę mocniej to zmuli go i to czuć, że on przestaje jechać (jak np jechałem ze stała prędkością i chce coś wyprzedzić). A jak dotknę gazu delikatnie ponad to co trzymałem to czuć, że zaczyna przyspieszać i jak chcę to zrobić sprawnie to trzeba tak delikatnie, powoli dodawać gazu. Ok, postaram się to posprawdzać jakoś.


Do co tego czym jeździłem. Fakt, ostatnie moje auto było dużo mocniejsze, ale jeździłem E36 z 1.8, które też do najszybszych nie należało ale nie zachowywało się jak Xsara. Moc praktycznie taka sama, a BMW do tego ponad 100kg cięższe

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2018, 11:35:38 »
Nie wiem czy jest przepływomierz ale jeżeli jest to też podejrzany. Może być też słabe ciśnienia paliwa ale to powinny podpowiedzieć korekty jeżeli będą mocno na plusie.
Nagraj filmik z lexi z parametrami na wolnych obrotach i podczas jazdy i potem wrzuć na serwer może coś wyłapiemy.
 

Offline Filip Ozimina

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara 2
  • Miejscowość: Kielce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2018, 12:27:00 »
Przepływki nie ma, jest MAP Sensor. Też pewnie może coś wadzić. Zaraz się zbiorę i popatrzę, coś nagram

Offline Filip Ozimina

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara 2
  • Miejscowość: Kielce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2018, 14:50:48 »
https://photos.app.goo.gl/8eTS6qruZvJJpFuZ9
Link do filmików. Niestety nie mam za bardzo jak nagrać podczas jazdy. Jedyne co byłem w stanie zobaczyć, pod pełnym obciążeniem ciśnienie w kolektorze wzrastało do 990mbar i wahało się między 950 a 990. Jak kręciłem do końca przy sondach to temperatura silnika była w granicach ~93 stopni, olej pod 100

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2018, 15:02:33 »
Jak masz win 10 można nagrywać ekran przy pomocy aplikacji Xbox że sklepu, lub w VirtualBox też jest opcja nagrywania.
Te parametry z filmików wyglądają dobrze.
Jak odpalasz diagboxa do wyboru masz Citroena lub Peugeota później lexie i drugą opcję. Wybierz ta drugą i tam w kalkulatorze silnika będziesz miał korekty, pokaż je.
A jak z błędami masz coś?
Rzuć okiem na moje filmy:
https://drive.google.com/folderview?id=1lIfNGipx2u6fuxSEMdK6HJE28akKjsie

Offline Filip Ozimina

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara 2
  • Miejscowość: Kielce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2018, 16:23:17 »
A działają te programy pod 10? Virtualboxa na tym nie postawię, już próbowałem na Win7 i nie działa to najlepiej. No i ekran 12" więc w Virtualboxie nic nie widać. Są jakies błędy, w BSI od słabego ładowania (ale kij wie czemu, sprawdzałem i jest 13.9), poduszka kierowcy i tyle.
Poszukam jakiegoś programu do nagrywania pulpitu i coś nagram wtedy

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2018, 16:27:01 »
Icecream screen recorder.

Offline Filip Ozimina

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara 2
  • Miejscowość: Kielce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2018, 18:02:33 »
Niestety nie mam dostępnego podglądu dla korekt :/ Nie wiem, w tym miejscu gdzie powinny być wszędzie mam napisane "niedostępne"
Dorzuciłem 3 filmiki do folderu, do którego link jest wyżej. 2 i 3 bieg od 2000obr do odcięcia, później 2 od 2000 do odcięcia na 3. Ale pewnie i tak nic z tego nie wyniknie bo teraz nie łapał żadnej zamuły, nawet na 5 jak przy 1500obr gaz w podłogę to jedzie :/
Tylko prosze bez dźwięku oglądać bo można ogłuchnąć, coś się popsuło :D

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2018, 18:28:45 »
W moim urządzeniu nie ma korekty długiej tylko krótka i nie znalazłem sposobu aby to naprawić mimo reinstalacji systemu lub diagboxa. Za to elm z Chin pokazuje poprawnie. Może ktoś ze znajomych ma?
Spróbuj nagrać znacznie dłuższe filmiki z pracą sond podczas jazdy oraz odczytami z map sensora. Dodatkowo czasy wtrysków na wolnych obrotach bez włączonych odbiorników prądu.
 Na zgaszonym silniku map ma wynosić 1 bar na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach około 0.3-04 bara ale z wyłączonym źródłami poboru prądu.




Offline Filip Ozimina

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara 2
  • Miejscowość: Kielce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2018, 21:26:53 »
Delphi jedynie i Wurth mogę skombinować
A tak mi sie przypomniało. Była rura od wydechu przerdzewiała, przed samym końcowym. Jak np jechałem na 4 i hamowałem silnikiem, kiedy spadało poniżej 2000obr i redukowałem na 3 bez użycia gazu to zaczynało strzelać z wydechu.
Jest tak, że jak stoję i trzymam gaz żeby było ~1500obr to pyrka z wydechu (zapewne z dziurą by strzelał) i spada z obrotów na jałowe mimo, że trzymam gaz cały czas


Jaką masz wersję diagboxa?

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2018, 22:23:35 »
Delphi jedynie i Wurth mogę skombinować
A tak mi sie przypomniało. Była rura od wydechu przerdzewiała, przed samym końcowym. Jak np jechałem na 4 i hamowałem silnikiem, kiedy spadało poniżej 2000obr i redukowałem na 3 bez użycia gazu to zaczynało strzelać z wydechu.
Jest tak, że jak stoję i trzymam gaz żeby było ~1500obr to pyrka z wydechu (zapewne z dziurą by strzelał) i spada z obrotów na jałowe mimo, że trzymam gaz cały czas


Jaką masz wersję diagboxa?
Ja mam 7.57, wszystkich nie instalowałem.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: 1.6 16v problemy z mocą
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2018, 21:20:15 »
Witam
rzeczy do sprawdzenia jeszcze oprócz kompa

-czyszczenie przepustnicy
-szczelnośc układu wydechowego
-kolor świec
-ta nieszczesna cewka aczkolwiek tu najleszym sprawdzianem jest jej podmiana na inny sprawny model z innego smaochodu. czesto jest tak że na benzynie nie pokazuje swoich wad a ujawnia je na gazie, co nie znaczy że nie powoduje problemów na samej benzynie.