Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mechanizm podnoszenia szyby  (Przeczytany 1685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Fedorowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 16v LPG 2007 r.
  • Zainteresowania: Wędkarstwo
  • Miejscowość: Warszawa
Mechanizm podnoszenia szyby
« dnia: Lipiec 03, 2018, 09:08:30 »
Padło mi podnoszenie szyby kierowcy, nie wiem jednak czy padły linki czy też silniczek, czy wszystko razem. Patrząc po sklepach i allegro, zauważyłem, że jest co najmniej kilka typów mechanizmów i silniczków. Mam zatem pytanie, który powinienem wybrać - z 2,4, czy 6 pinami, oraz czym jest "funkcja komfortu", bo np. w katalogu intercars część z ofert obejmuje taką opcję, a cześć nie. Po wpisaniu numeru VIN na stronie citroena, pokazuje mi następujące informacje, jednak samo posługiwanie się numerami nic mi nie daje, bo po wpisaniu numeru katalogowego w wyszukiwarkach sklepów dalej wynajduje różne opcje.

9221 G2



01

PODNOŚN.ELEKTR.SZYBY
LEWO


[/t]



16 199 920 80



01

E:PODNOŚ SZYBY STER ELEKTR PSA
LEWO
AVEC MOTEUR
- I WIEK >= 3
[/t]



16 199 921 80



01

E:MECHANIZM PODNOŚN SZYBY PSA
LEWO
SANS MOTEUR
- I WIEK >= 3[/t]

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Mechanizm podnoszenia szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2018, 13:45:14 »
Generalnie trzeba rozróżnić typ usterki:
jeśli silnik kręci, szyba nie chodzi - linka spadła albo zerwana - wystarczy kupić mechanizm bez silnika (jeśli linka spadła może da się to naprawić)
jeśli silnik nie kręci to może kwestia bezpiecznika albo wiązki, w najgorszym wypadku, zdechł silnik - szczerze, nie spotkałem się osobiście z takim przypadkiem.


Wymieniałem ostatnio mechanizm podnoszenia, na szczęście nie musiałem kupować kompletnego z silnikiem - zerwała się linka.


Opcja komfort - domykanie szyb po zamknięciu samochodu, o ile wiem w Pikusiach jest to uzależnione od wersji/ustawień BSI i chyba nie ma to wpływu na ilość pinów przy silniku - jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.


Szczerze mówiąc nie wiem po co informacja o "funkcji komfort" w przypadku mechanizmu bez silnika :) - tak z ciekawości sprawdziłem :)


Wyszukiwanie po numerze OE 161999208001 tj. wersji z silnikiem (OE 16199218001- wersja bez silnika), i tak w wyszukiwarkach wyrzuca podnośniki z OE 9221 G2, kwestia tylko znalezienia wersji z silnikiem.
Dla samego podnośnika - OE 9221 G2 w zupełności wystarcza i szukasz najtańszego, przekładasz oryginalny silnik i gotowe (zakładając że silnik jest OK)


Możesz też zdemontować boczek z drzwi, teraz temperatury są odpowiednie (nie zerwiesz spinek), odpiąć wtyczkę i sprawdzić ile tam masz pinów.



Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Mechanizm podnoszenia szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2018, 16:41:52 »
Mechanizm od strony kierowcy ma 6 pinów.