Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 MK1 FL HYDRO 2007R. 1.6 HDI - wymiana sprzęgła i dwumasy - pytania  (Przeczytany 803 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kamil Galon

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Wolbrom
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Wolbrom
Witam wszystkich użytkowników forum! Mam na imię Kamil.Dostałem C5-tkę na wymianę sprzęgła i dwumasu ale że pierwszy raz robię ten samochód tym bardziej z zawieszeniem hydro chciałbym dopytać o kilka rzeczy.
  • 1. Czy trzeba przed podniesieniem samochodu ustawiać zawieszenie na max do góry?
  • 2. Czy trzeba popuszczać sanki zawieszenia do wyciągnięcia skrzyni? Po oględzinach wydaje mi się że nie ale wolę dopytać dla pewności.
  • 3. Jest jakiś myk na łatwe odkręcenie rozrusznika? Bo miejsca tam jak na lekarstwo nawet z moimi drobnymi łapkami :P
  • 4. Jest coś na co trzeba uważać? Zwrócić uwagę? W końcu francuzi potrafią czasem zaskoczyć ;)
No to chyba tyle. Z góry bardzo dziękuję za wszystkie porady i wskazówki!

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 MK1 FL HYDRO 2007R. 1.6 HDI - wymiana sprzęgła i dwumasy - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2018, 11:35:00 »
Tak, zawieszenie max do góry, sanek nie trzeba opuszczać. Z rozrusznikiem raczej nie powinno być problemów.

Offline Kamil Galon

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Wolbrom
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Wolbrom
Odp: C5 MK1 FL HYDRO 2007R. 1.6 HDI - wymiana sprzęgła i dwumasy - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2018, 13:27:11 »
Tak, zawieszenie max do góry, sanek nie trzeba opuszczać. Z rozrusznikiem raczej nie powinno być problemów.
Dziękuję Ci bardzo za podpowiedź. Z rozrusznikiem jakoś sobie poradzę. Jest jeszcze coś na co trzeba zwrócić uwagę w tym konkretnym modelu?