Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara Picasso 1.6 16V 2007 - odłączanie akumulatora  (Przeczytany 2102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik Siedlak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V LPG '07 | Opel Corsa B '98
  • Zainteresowania: IT (wirtualizacja), alkohole domowe
  • Miejscowość: Wrocław
Xsara Picasso 1.6 16V 2007 - odłączanie akumulatora
« dnia: Lipiec 15, 2018, 19:36:03 »
[ Xsara Picasso impressive 1.6 16V 2007 benzyna ]


Cześć. Widzę, że akumulator w Xsarze którą kupiłem ma ostro dosyć (sam sprzedający wspomniał, że wypadało by wymienić, bo ma jeszcze oryginalny i w zimie już płatał figle).
Mam tutaj pytania:
- czy przy odłączaniu/podłączaniu nowego będą jakieś jazdy? Np. rozkoduje się radio (ciężko potem zakodować?). W instrukcji widzę też, że coś będzie się działo ze sterowaniem szyb i trzeba sobie 'zaprogramować'? Jakieś cuda z pilotem centralnego pojawią się?
- co tam wsadzić? Jakąś zwykłą centrę CA530 (wg. kilku stron ten model pasuje). Nigdzie nie mogę znaleźć - czy te Centry mają miejsce na podłączenie odpowietrzenia? Widzę, że do starego akumulatora dochodzi rurka z odpowietrzeniem...

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Xsara Picasso 1.6 16V 2007 - odłączanie akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2018, 21:34:58 »
Instrukcja auta mowi że po podłączeniu akumulatora włączyć na 10-15 sekund zaplon ale nie uruchamiac auta. Niech sobie pobuczy i nastawi co ma sie nastawic. Potem włączyć rozrusznik. U mnie absolutnie nic niepozadanego nie działo się.
Okna pewnie trzeba przyuczyć co do polozen krancowych.
Akumulator jaki chcesz. Każdy ma odpowietrznik w obudowie. Na ogol kanał jest z jednej strony zatkniety koreczkiem. Wystarczy przełożyć na drugą stronę. Rurkę z kolankiem wyciagniesz ze starego.

Offline Dominik Siedlak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V LPG '07 | Opel Corsa B '98
  • Zainteresowania: IT (wirtualizacja), alkohole domowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Xsara Picasso 1.6 16V 2007 - odłączanie akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2018, 22:58:39 »
Instrukcja auta mowi że po podłączeniu akumulatora włączyć na 10-15 sekund zaplon ale nie uruchamiac auta. Niech sobie pobuczy i nastawi co ma sie nastawic. Potem włączyć rozrusznik. U mnie absolutnie nic niepozadanego nie działo się.
Okna pewnie trzeba przyuczyć co do polozen krancowych.
Akumulator jaki chcesz. Każdy ma odpowietrznik w obudowie. Na ogol kanał jest z jednej strony zatkniety koreczkiem. Wystarczy przełożyć na drugą stronę. Rurkę z kolankiem wyciagniesz ze starego.


Dzięki za odpowiedź -  o tym przekręceniu kluczyka też przeczytałem w instrukcji. Zastanawia mnie jedno - z czego biorą się tak częste pytania na forum o odkowanie radia?  To nie jest związane z odłączaniem akumulatora?

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Xsara Picasso 1.6 16V 2007 - odłączanie akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:44:54 »
Właśnie nie mam pojecia co z tymi radiami. Moje oryginalne wymienilem za kenwooda. Po 2, albo 3 latach znowu podlaczylem oryginalne i nawet ustawienia audio pamietalo i zagralo od razu.
Inne marki aut maja te chore kody do wpisywania i tam jak sie pomulisz to sa problemy.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Xsara Picasso 1.6 16V 2007 - odłączanie akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2018, 00:05:14 »
oryginalne jest chyba zakodowane do auta, nie trzeba wpisywac cyfrowego kodu, ale niekoniecznie da się łatwo przekladać między autami.
Kazda metoda ma wady i zalety.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Paweł Tomczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Skąd: Doktorce, Białystok
  • Posiadany samochód: XP 1.6 16v '08, byly: AX GT '91, AX 1,5d '95, AX 1.0i '98
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Doktorce, Białystok
Odp: Xsara Picasso 1.6 16V 2007 - odłączanie akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2018, 12:36:01 »
Wymieniałem ostatnio sprzęgło i odlaczylem akumulator na wszelki wypadek. Po robocie byłem zdziwiony że radio pamięta nawet stacje. Centralny działa, szyby też bez problemu. Jedyne co musiałem zrobić to ustawić korektor graficzny w radio bo się zresetował.

Pozdro
"mechanik dwusuwowy"