Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 1.6 16V NFU powracający błąd P0221  (Przeczytany 2427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Warmuz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V NFU
  • Zainteresowania: Motoryzacja, elektronika
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
1.6 16V NFU powracający błąd P0221
« dnia: Lipiec 26, 2018, 21:56:30 »
Cześć, od dłuższego czasu borykam się z błędem P0221. Xsarę kupiłem rok temu i błąd występował, tyczy się on referencyjnego sygnału położenia przepustnicy. Wymieniłem przepustnicę na inną używaną i przez wiele  miesięcy było w porządku. Niestety od jakiegoś czasu problem znów powrócił, wystąpienie błędu skutkuje dużym osłabieniem mocy silnika, dlatego jest bardzo uciążliwe. Kupiłem koleją przepustnicę i niestety działała tylko kilka dni, następnie dla upewnienia się czy to w ogóle wina przepustnicy, pożyczyłem ze sprawnego samochodu i znów błąd. Oczywiście po każdej wymianie wybierałem w Lexii opcje samouczenia elementów i wykonywałem adaptację zgodnie z instrukcja (30s bez zapłonu, następnie 30s na zapłonie). Wiązka do ECU przemierzona i wszystko  jest dobrze. Styki na kostkach też w porządku. W załączniku dodaję screen z autodaty jak sprawdzić sygnały. Zasilanie 5V jest w porządku, sygnał pozycji przepustnicy (A) pomiędzy pinami 1 i 6 ( w moim przypadku 3 i 6) jest OK. Sygnał referencyjny (B) pomiędzy pinami 1 i 2 (w moim przypadku 3 i 4) też jest w porządku.  Czy ktoś ma jakiekolwiek pomysły co jeszcze sprawdzić, co może być powodem powracającego błedu? Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 22:17:35 wysłana przez Grzegorz Warmuz »