Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: "Wolne" kable + spięcie na krótko dmuchawy nawiewu (XP 2005)  (Przeczytany 1250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Pszczółkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: był C5 Break 2.0 HDi 110 (DW10ATED), jest XSARA PICASSO HATCHBACK Exclusive 1.6 HDi 110 BVM 5, doszedł jeszcze C5X7 DW10FC FAP
  • Miejscowość: Szczecin
Witajcie.
W pewien piękny upalny dzień przestała mi działać dmuchawa nawiewu. Dopiero dziś miałem chwilkę by zajrzeć do niej i nasunęły mi się dwa pytania:
1. Znalazłem dwa wolne kable, nie są podpięte do niczego. czy ktoś może mi powiedzieć od czego są?
W załączniku dodałem zdjęcia tych przewodów.

2. Po odpięciu kabli od dmuchawy okazało się, że nie ma na nich napięcia. Czy ktoś może mi podpowiedzieć do którego z przewodów powinienem podpiąć zasilanie "na krótko"by sprawdzić czy silnik dmuchawy na pewno działa?


Czytałem w necie i oglądałem filmiki dotyczące problemów z dmuchawą, ale większość dotyczyła starszej wersji XP gdzie układ przewodów jest nieco inny.
Chciałbym sprawdzić czy to nie problem ze stacyjką a wiem że w takich wypadkach robi się podpięcie przewodów z pominięciem stacyjki.


 

"Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: "Wolne" kable + spięcie na krótko dmuchawy nawiewu (XP 2005)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2018, 17:12:15 »
Rozumiem że te wolne kable nie mają związku z wentylatorem i jest to temat dodatkowy?
Jakie masz wyposażenie samochodu? elektryczne szyby/lusterka/skladane?
Czy masz fabryczne radio i sterowanie pod kierownicą?
Kable wyglądaja na oryginalne, więc na oko sa od jakiejś opcji której nie masz, lub którą ktoś przerabiał i wypiął kable.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Krzysztof Pszczółkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: był C5 Break 2.0 HDi 110 (DW10ATED), jest XSARA PICASSO HATCHBACK Exclusive 1.6 HDi 110 BVM 5, doszedł jeszcze C5X7 DW10FC FAP
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: "Wolne" kable + spięcie na krótko dmuchawy nawiewu (XP 2005)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2018, 17:24:39 »
Tak, te kable to temat dodatkowy ;)
Mam wersję Exclusive więc wszystkie szyby w elektryce, składane elektrycznie i grzane lusterka, tempomat itp.
Silnik to 1,6 HDI. Odłączałem radio sam bo wymieniałem na inne, było oryginalne. Więc te kable raczej nie wiążą się z systemem audio.

Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica.

"Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."