Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skrzynia automatyczna, opinie  (Przeczytany 5250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 05, 2018, 14:32:14 »
Nathan przy jakim przebiegu padła u Ciebie am6? Jaki objaw? Pytam z ciekawości. W moim egzemplarzu remont był robiony przy prawdziwym  194 kkm.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Marek Gorzała

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Posiadany samochód: Citroën C5 (X7) 2.0HDI 163KM AT
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2020, 19:42:43 »
Ostatnio  czytalem artykul o automatach i bylo napisane ze nie sprzyja im dluga jazda predkosciami autostradowymi. Slyszal ktos o czyms takim? Ktos potwierdza badz zaprzecza?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2020, 21:25:17 »
Bardzo proszę o stosowanie interpunkcji i polskich znaków (ł, ą, ę, itp) w pisanych postach.

Co do pytania, wszystko zależy od typu skrzyni. Amerykańskie lubiły się przegrzewać,
ale dołożenie chłodnicy oleju rozwiązywało problem. Do większości aut były dostępne
dedykowane zestawy, na rynek europejski zazwyczaj już miały montowane fabrycznie.
Przy autach PSA nie spotkałem tego problemu, chyba że będziesz jechał niemiecką autostradą
200 km/h przez długi dystans.

BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Marek Gorzała

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Posiadany samochód: Citroën C5 (X7) 2.0HDI 163KM AT
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 17, 2020, 06:42:37 »
Ok super dzięki

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Brzeziński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5_Break_Exclusive 2.0HDI_FAP, AM6, 2007 + P605_2,0_turbo '99
  • Zainteresowania: narty z synem
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2020, 15:48:05 »
... chyba że będziesz jechał niemiecką autostradą
200 km/h przez długi dystans.
Ale AM6 wtedy spina na sztywno wyższe biegi więc czy na pewno byłby problem...?
Peugeot 605 2.0 turbo (E95) '97/'99 szuka kolekcjonera.

Offline Krzysztof Brzeziński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5_Break_Exclusive 2.0HDI_FAP, AM6, 2007 + P605_2,0_turbo '99
  • Zainteresowania: narty z synem
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2020, 16:04:05 »
Nathan przy jakim przebiegu padła u Ciebie am6? Jaki objaw? Pytam z ciekawości. W moim egzemplarzu remont był robiony przy prawdziwym  194 kkm.
Jeśli z ciekawości, to w moim wymieniłem całe wnętrze (została obudowa) przy 178 kkm, ale podejrzewam, że niemiaszki odkręcili z 50 k...Nie dało się już normalnie jechać, waliło jak młotem.

A przy okazji, zbieram info dla potwierdzenia pewnych informacji.
Przy spokojnej jeździe na ok 1800-1900 obr. występuje u mnie czasem szarpnięcie, jakby skrzynia chciała zmienić bieg, ale zaraz się rozmyślała. Efekt jest mało przyjemny i stresujący. Występuje tylko w tych warunkach (obroty i spokojna jazda). Niestety to dość częste parametry, przynajmniej u mnie.
Pytałem tu i tam i mam takie info, że w sofcie silnika jest dziura/błąd na tym zakresie i idzie zła informacja do sterownika skrzyni, która nie do końca wie co zrobić, stąd efekt jak wyżej.Pytałem dość głęboko i dostałem info, że to znany błąd, ale... nikt nie zamierza go już łatać.

Tak ma być do końca, "mojego lub jej" (tu Cytryny)...
Macie też tak?
Mój silnik to 2,0 HDI 100kW
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2020, 16:36:48 wysłana przez Krzysztof Brzeziński »
Peugeot 605 2.0 turbo (E95) '97/'99 szuka kolekcjonera.

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 152
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2020, 16:15:34 »
"A przy okazji, zbieram info dla potwierdzenia pewnych informacji.
Przy spokojnej jeździe na ok 1800-1900 obr. występuje u mnie czasem szarpnięcie, jakby skrzynia chciała zmienić bieg, ale zaraz się rozmyślała. Efekt jest mało przyjemny i stresujący. Występuje tylko w tych warunkach (obroty i spokojna jazda). Niestety to dość częste parametry, przynajmniej u mnie.
Pytałem tu i tam i mam takie info, że w sofcie silnika jest dziura/błąd na tym zakresie i idzie zła informacja do sterownika skrzyni, która nie do końca wie co zrobić, stąd efekt jak wyżej.Pytałem dość głęboko i dostałem info, że to znany błąd, ale... nikt nie zamierza go już łatać.

Tak ma być do końca, mojego lub jej (Cytryny)...
Macie też tak?"



W benzynie V6 problem nie występuje. Skrzynia AM6 pracuje idealnie (po jednej wymianie dynamicznej oleju przy przebiegu ok. 200 tys km), a ma już 263 tys km.

Offline Marek Gorzała

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Posiadany samochód: Citroën C5 (X7) 2.0HDI 163KM AT
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2020, 17:05:05 »
Ja mam przebieg 163k. Przy okolo 80k był wymieniany olej. Biegi zmienia płynnie, nie mam się do czego przyczepić. Na wiosne chcę znów wymienić olej i zastanawiam sie czy statycznie czy dynamicznie

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Adamski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Rudna
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MkI2.2hdi 2003 ,CirtoenMkI c5 3.0 V6 carlsson,Citroen C6 3.0
  • Miejscowość: Rudna
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2020, 16:43:29 »
Ostatnio  czytalem artykul o automatach i bylo napisane ze nie sprzyja im długa jazda predkosciami autostradowymi. Slyszal ktos o czyms takim? Ktos potwierdza badz zaprzecza?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


Nie wiem co to oznacza długa jazda autostradowa z dużymi prędkościami, ale Ja jak lecę na Chorwację trasę ok 1200-1300 ciągiem z przerwami na tankowanie i " siusiu" załadowany po dach z całą rodziną z prędkościami 150 na tempomacie, nigdy nie miałem najmniejszego problemu. No i warto wspomnieć, że temperatury zewnętrzne też są ponad średnią wartość.

Offline Krzysztof Adamski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Rudna
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MkI2.2hdi 2003 ,CirtoenMkI c5 3.0 V6 carlsson,Citroen C6 3.0
  • Miejscowość: Rudna
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2020, 16:45:59 »
Zapomniałem tylko dodać, że olej w skrzyni zmieniam regularnie statycznie co 40tyś .

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: Skrzynia automatyczna, opinie
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2020, 21:15:50 »
O szkodliwości jazdy autostradowej, to mówiło się raczej w kontekście starych skrzyń, które nie miały w sprzęgle hydraulicznym mechanizmu lock-up. W tamtych skrzyniach w czasie jednostajnej jazdy występował stały około 3% poślizg na sprzęgle hydraulicznym. To tak jakby na tradycyjnym sprzęgle w manualu był stały niewielki poślizg. Przy długiej jeździe z wysoka stałą prędkością tamte stare skrzynie się przegrzewały. W naszych skrzyniach po zapięciu lock-upa nic się nie ślizga i dodatkowe ciepło się nie wydziela.
Pozdrawiam,
Lech