Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nemo i jego bracia  (Przeczytany 1092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Berdych

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Mazda 6
  • Zainteresowania: hokej na lodzie
Nemo i jego bracia
« dnia: Sierpień 01, 2018, 09:51:24 »
Witam.To mój pierwszy post na tym forum, dlatego pozwólcie także że się przywitam :)
A teraz wracając do tematu. Przymierzam się do założenia firmy, do prowadzenia której niezbędny będzie samochód z "większym" bagażnikiem. Myślę ze samochody Combi w zupełności starczą. Ważna cechą jednak jest ekonomia, zarówno serwisów (nie koniecznie ASO) ale i użytkowania (spalanie), a także z racji że będę trochę jeździł po drogach polnych to duży prześwit i w miarę bezawaryjne zawieszenie.

Wybór padł na coś z trójki Citroen Nemo, Fiat Qubo, Peugeot Bipper. Oczywiście interesują mnie tylko wersjie Combi (5 osobowe) z rozkładanymi fotelami. Widziałem na YT że opcje rozkładania foteli są bardzo rozbudowane, co tym bardziej mnie cieszy. (https://youtu.be/K8YIg0sJfAM?t=1m28s)

Zastanawiam się jednak nad silnikiem, czy wybrać "podobno" sprawdzoną jednostkę fiatowską 1.4 Benzyne (70KM) czy HDI 1.3. Z racji tego że od zawsze użytkuję tylko samochody z silnikiem benzynowym, które następnie gazuję, bliżej mi do tego 1.4 w benzynie. Pytałem mojego gazownika i stwierdził że są to bardzo dobre silniki pod gaz. Szacuję że zmieściłbym się w okolicach 8-9L LPG /100, gdzie HDI 1.3 bierze do 6/100L. Wiec na dzień dzisiejszy jednak benzyna. I niby wszystko było by ok, jednak różne opinie krążą ogólnie o tych samochodach. Ludzie ogólnie narzekają na wiele rzeczy, począwszy od zawieszenia, co do wykończenia plastików, kończąc na skrzyni biegów.

Z racji tego że na zakup mam przewidziane max 14-15tys zł, prosiłbym o opinie znawców tematu, czy brać pod uwagę ten samochód, czy lepiej dać sobie z nim spokój i np. rozglądać się za innymi modelami.
PS. Czy ktoś zna może wymiary bagażnika tych samochodów przy wersji 5 osobowej. Gównie chodzi o wymiary podstawy uwzględniając nadkola.

Dziękuję za jakikolwiek odzew, choć tematów dotyczących tych modeli na forum, jak na lekarstwo.

Pozdrawiam Marek