Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zawieszenie przednie C5 06'  (Przeczytany 1121 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Bęben

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.8i 93', Citroen c5 2.0 HDi 02', Citroen C5 2.0Hdi 140km 05' Exclusive
  • Miejscowość: Kielce
Zawieszenie przednie C5 06'
« dnia: Sierpień 03, 2018, 19:35:22 »
Witajcie po dość długiej przerwie :)
Mam następujący problem w jednej z moich C5tek , mianowicie .
Zawieszenie przednie . Jest hmmm można powiedzieć że jest bardzo "luźne" samochód prowadzi się niepewnie , tłucze się okrutnie . Pojechałem na stację diagnostyczna i powiedzieli mi że wszystko jest do wymiany (tuleje 4sztuki, sworznie , i łączniki drążków kierowniczych . Kupiłem części i pojechałem do swojego mechanika na wymianę . Po godzince dzwoni żebym podjechał . Pokazał mi wahacze wszystkie tuleje jak nowe zero luzów , sworznie mają około 15kkm i też jak nowe , końcówki zero luzów , łączniki stabilizatora też mają przebieg chyba 5kkm , generalnie nie ma się co tłuc bo elementy zawieszenia nie wykazują żadnego zużycia . Przejechał się C5 i stwierdził że faktycznie tłucze się strasznie . Niestety powiedzieli mi że nie mają pojęcia co to może byc . Pojechałem wtedy na inną SKP i diagnosta powiedział to samo co mechanik czyli nie ma się co tłuc bo wszystko jest w stanie perfekto . No ale się tłucze .... Gruszki na SKP wyszły okej , tłumić tłumi dobrze ale jak wyżej napisałem tłucze się okrutnie :( ktoś ma jakieś pomysły co to może być ? Mam trzy C5tki i w żadnej mimo dużo dłuższego użytkowania nie spotkałem się z czymś takim . Nadmiernie jeszcze że jak kupiłem C5 o której jest temat  to zawieszenie było ciche zwarte i samochód pewnie się prowadził , nic się nie tłukło , przyszło to z czasem . Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję ! Pozdrawiam , Krzysiek !

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Zawieszenie przednie C5 06'
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2018, 21:08:28 »
Przekładnia kierownicza do skontrolowania.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Krzysztof Bęben

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.8i 93', Citroen c5 2.0 HDi 02', Citroen C5 2.0Hdi 140km 05' Exclusive
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Zawieszenie przednie C5 06'
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2018, 11:06:48 »
Maglownica podobno ma lekkie luzy . Nie cieknie , nie poci się . To mogą być efekty tego tłuczenia ? Myślałem nad tym ale na mój chłopski rozum maglownica aż tak nie powinna dawać się we znaki 

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Zawieszenie przednie C5 06'
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2018, 21:12:11 »
A może Krzysiek ma problem z wieloklinem? Chodzi mi o to połączenie w okolicy pedałów, na którym minimalny luz bardzo daje się we znaki z tym stukaniem.
Ja u siebie zanim zdążyłem założyć ta tuleję, o której pisali na forum, to ogarnąłem temat dwoma gwoździami spłaszczając uprzednio ich końce młotkiem. Młotkiem też dobiłem je w wieloklin (w sumie nie za mocno, bo jakoś tam nie było miejsca na zamach) i błoga cisza od tamtej pory (już zapomniałem nawet o temacie).
Sprawdź dokładnie czy to na maglownicy, czy na tym wieloklinie. Chociaż to niepewne prowadzenie, o którym piszesz... Jak sobie oświetlisz dokładnie to miejsce, to lekko i powoli ruszając kierownicą widać, że jedno względem drugiego lekko się przesuwa. Oddaje na nierównościach wtedy tak, że na całej kolumnie czuć i słychać stuki.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 998
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zawieszenie przednie C5 06'
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2018, 21:53:21 »
Dokładnie ten sam problem (ten ze stukaniem) trapi mnie w tej chwili, i nie mam ciągle czasu zabrać się za ten wieloklin. Stuka już niemiłosiernie. Ale nie czuję negatywnych skutków tego prócz niemiłych dźwięków...Problem z tym wieloklinem występował również w C4.