Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Klimatyzacja  (Przeczytany 3212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marek_S

  • Gość
[MKII] Klimatyzacja
« dnia: Sierpień 04, 2018, 16:01:15 »
Rzucie okiem bo klima przestała działać brak czynnika czy co ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 12:40:37 wysłana przez Marek Spychalski »

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2018, 21:03:57 »
Koledzy bardzo proszę o podłączenie Lexii i odczytanie wartości ciśnienia informacji nie ma a lexia kolejne bzdury pokazuje, nie wiem gdzie szukać
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2018, 21:51:21 wysłana przez Marek Spychalski »

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 027
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2018, 07:30:57 »
A dlaczego "Wejście włączenia klimatyzacji" jest "NIE"??Jak pamiętam "NIE" pojawia się jak jest wyłączona przyciskiem. Ale zakładał się nie będę.Sprawdził bym jeszcze w parametrach sterownika klimatyzacji i BSI a nie sterowniku silnika. A co do tego ciśnienia... To też nie pamiętam jak to wyglądało. Znajdę chwilę to sprawdzę.Ale jak pamiętam gdy uciekł mi czynnik w C4 patrząc w Lexi nie miałem wątpliwości że uciekł...
Przypomniało mi się.Widniał komunikat ciśnienie za niskie. Lub coś podobnego. Nie było podanej żadnej wartości liczbowej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 07:49:09 wysłana przez Piotr Puścian »

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2018, 09:36:29 »
Jak mam na auto to nie może byc przyciskiem wyłączona, nie chce w ciemno nabijać czynnika bo u mnie sa tacy co maja maszynę ale pojęcia nie maja o co biega. Mnie pokazuje tak jak na fotkach. Mozliwe ze w innym modelu pokazuje inaczej. Jak zdejme wtyczkę z czujnika cisnienia to pokazuje 0.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:22:07 »
A czy można mieć świecącą lampkę przycisku auto a mieć wyłączoną klimatyzację w menu RT3?
Pytam , bo sam mam zawsze załączoną klimatyzację (w menu).... Lexia czyta NIE dla 'wejścia włączenia klimatyzacji" i nie jest to odwzorowanie przycisku auto.

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2018, 12:23:44 »
Moim zdaniem jest to informacja czy sprężarka działa czy nie ( w moim układzie chyba jest stałe sprzęgło i zawór sterujący ) mnie bardziej interesują parametry ciśnienia.
Zmieniłem JPG na odczyt BSI
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 12:41:45 wysłana przez Marek Spychalski »

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2018, 16:06:13 »
Podobno mam uszkodzone sprzęgło sprężarki, szukam informacji jaka mam sprężarkę i jakie części są potrzebne, prosił bym kolegów o poszukanie w katalogu.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2018, 21:02:13 »
Moim zdaniem jest to informacja czy sprężarka działa ...
Nie ma takiej informacji zwrotnej od sprężarki....dla mnie to światełko na przycisku auto to tylko sygnalizacja "wciśnięcia"...

( w moim układzie chyba jest stałe sprzęgło i zawór sterujący )
kłóci się vice
Podobno mam uszkodzone sprzęgło sprężarki

Ja nie zauważyłem "odczyt ciśnienia" przez Lexię. Należy podpiąć manometry i tak skontrolować pracę układu....

Z foto nr 2 to wszystko prawidłowe ze strony "elektroniki" do kręcenia sprężarką....

PS: rób zrzuty ekranu.... w załączniku sprężarki dla ES9A
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 21:57:32 wysłana przez Grzegorz Mościszewski »

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 027
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2018, 21:29:51 »
No i ten JPEG z odczytem z BSI dużo wyjaśnia... I potwierdza się teza z możliwością uszkodzenia cewki sprzęgła klimatyzacji.Dla czystego sumienia polecam jeszcze tylko przed rozbebeszaniem tego wszystkiego odłączyć na chwilę akumulator, procedurę tego myślę że tu każdy zna.
I po kilku minutach podłączyć.
Mi w C5 po zimie też klimatyzacja nie chciała wystartować na wiosnę.... A taki myk ją "obudził"Tak się złożyło że dłuższy czas zimą nie miała okazji się włączyć bo temperatury ujemne na to nie pozwalały.Nic to nie będzie kosztować. A spróbować warto.
No i wiadomo można spróbować na krótko wysterować kabelkami sprzęgło sprężarki... Lub też zmierzyć jego opór multimetrem.
Kiedyś trafił do mnie na Lexie/PP peugeot z przypadłością podobną... Nie działa klima. Nabijali, cudowali... A że wyświetlacz był wylany... Nikt nie wiedział że nie ma sygnału temperatury zewnętrznej... No i przez to nie chciała wystartować.

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:04:32 »
Jutro pomierzę fizycznie sprężarkę i napięcie do niej dochodzące, wiem już ze jest firmy SANDEN i o symbolach SD7V16 lub SD7C16, da się przynajmniej teoretycznie wymienić cewką bez wyjmowania sprężarki. A jakie zrobić zrzuty ekranu ? dla świętego spokoju zdejmę klemę

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 027
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:11:28 »
Chyba już więcej jpeg-ów nie trzeba.
Innej sprężarki niż SANDEN nie widziałem w Cytrynach z tych lat.Zerknij tylko czy na wyświetlaczu masz prawdziwą temperaturę, ale to już byś zauważył chyba że coś jest źle.

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:15:46 »
Owszem ale model, kompletne sprzęgła widziałem za ok 260 zł może jutro będę coś wiedział a przy MKI nawet nie wiedziałem co w nim piszczy a z tym mam ciągle jakieś kłopoty. Ostatni citroen w moim życiu mam go dość

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:17:51 »
A jakie zrobić zrzuty ekranu ?
Uważasz, że fotka jeszcze z fleszem na pół ekranu jest wyrazem Twoich najwyższych umiejętności?
Poproszę o szacunek dla czytających....
Hasło "zrzut" nie jest Ci znane? Wujek G pomoże...

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 027
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:22:14 »
Nie przesadzajmy, zdjęcia są słabej jakości... Ale najważniejsze informacje widać.Można by to zrobić lepiej, ale... W sytuacjach polowych czasem łatwiej zrobić po prostu zdjęcie. Tym bardziej że Lexia jaka jest każdy wie...
I nie koniecznie trzeba wymieniać całe sprzęgło sprężarki... Czasem wystarczy sama cewka.

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:24:48 »
A jakie zrobić zrzuty ekranu ?
Uważasz, że fotka jeszcze z fleszem na pół ekranu jest wyrazem Twoich najwyższych umiejętności?
Poproszę o szacunek dla czytających....
Hasło "zrzut" nie jest Ci znane? Wujek G pomoże...
nie przesadzasz troszkę ? można było oczywiscie

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2018, 07:09:43 »
nie przesadzasz troszkę ?
a zaraz stwierdzasz...
można było oczywiscie
To zgadzasz się ze mną czy...?
Nie przesadzajmy, zdjęcia są słabej jakości... Ale najważniejsze informacje widać.
[/quote]
Dla obeznanych z tematem, nie stanowi to problemu. Dla uczących się kolegów, to problem...
Można by to zrobić lepiej, ale... W sytuacjach polowych czasem łatwiej zrobić po prostu zdjęcie.
To wyłączmy "flesza" przynajmniej....i piszmy z małej litery, bez znaków przestankowych.
I nie koniecznie trzeba wymieniać całe sprzęgło sprężarki... Czasem wystarczy sama cewka.
Ciekawe jak bez "rozkręcenia" tak czy siak sprzęgła od kompresora. Nie widzę możliwości roboty na aucie....

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 027
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2018, 07:49:37 »
Ciekawe jak bez "rozkręcenia" tak czy siak sprzęgła od kompresora. Nie widzę możliwości roboty na aucie....
A ja widzę. Są tylko wymagane pewne warunki ku temu. No i sprzęgło trzeba rozebrać. Zadanie nie jest łatwe, a silnik V6 nie pomaga tam w nim. Bezpieczniej i wygodniej wyciągnąć czynnik. Rozebrać to wszystko jak należy, bo po wymianie na aucie może okazać się że nie będzie już czynnika. Ale to ryzyko właściciela.

Offline Adam Czarnecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Skąd: Opoczno/Łódź
  • Posiadany samochód: ZX break 2.0 16V
  • Zainteresowania: motoryzacja, sport
  • Miejscowość: Opoczno/Łódź
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 07, 2018, 08:18:39 »
Cewkę wymienia się bez demontażu sprężarki i rozszczelnienia układu i nie stanowi to żadnego problemu, robiłem ostatnio max to 30 minut roboty. Polecałbym jednak wymienić od razu łożysko koła pasowego sprężarki i przekroczyć sprzęgło, łożysko płaciłem 35zł, do jego wyjęcia trzeba ztoczyć zaprasowania, za przekroczenie sprzęgła dałem 20zł. Przy kupnie nowego sprzęgła zwrócić uwagę na model sprężarki bo sd7v16 było od groma i miały różne koła
Pozdrawiam :-)
Adam Czarnecki, Opoczno, Łódź
C5 Break 3.0 V6 BVA 2003
ZX Break 2.0 16v (ex 1,6i) avantage 1994,
Lancia Delta HPE 1.8vvt 1997
Kawasaki GPZ500 1998
były:
ZX Volcane 1,9TurboD, Visa 17RD

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:58:02 »
Do Grzesia ... trochę przesadzasz bo fotki kliknąłem w pełnym słońcu dla mnie bardziej nić do publikacji a potem tu powędrowały, można nawet fotki zrobić w rozdzielczości HD tylko po co. Pisze krótkimi zdaniami tak żeby przekazać treść a nie mam parcia na pisanie elaboratów bo nie lubię. A jeżeli nie pasuje proponuje nie czytać, już parę razy się mnie czepiałeś za jakieś bzdury . ;D

Jeżeli te sprężarki miały inne sprzęgła to nie bardzo  rozumiem jak sprzęgło zamówić ? Dodatkową trudnością jest to ze brak tokarza w Katowicach.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 07, 2018, 11:46:36 »
Drogi Autorze....zrobiła się burza, niepotrzebnie z mojej uwagi o jakość załączników....zakończmy.
Były moje posty gdzie odpowiadałem, było też świadome "zmilczenie" Twoich postów... pozdrawiam.

Chcesz robotę zrobić, to zdiagnozuj cewkę sprzęgła/przewody/ wtyczki....i odpowiednio zastosuj metodę. Nie szukaj oszczędności w robocie na aucie. Sprzęgło i tak musisz rozkręcić i składając uzyskać odpowiednie szczeliny na sprzęgle...

PS: na przestrzeni czasu, Drogi Autorze, znacznie poprawiłeś jakość pisania na forum. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 12:28:06 wysłana przez Grzegorz Mościszewski »

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 07, 2018, 13:17:00 »
Musi dokopać widać inaczej nie potrafi  ;D ;D ;D ;) ;) ;)

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 15:13:11 wysłana przez Marek Spychalski »

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2018, 15:28:40 »
Grzebiąc w internecie okazało się że chyba to ta sprężarka "Kompresor klimatyzacji VAN WEZEL 4000K321" części nie widzę. https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1796035-kompresor-klimatyzacji-van-wezel-4000k321#mi
Zaraz zezłomuje to auto.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 056
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 07, 2018, 16:02:15 »
Jak mam na auto to nie może byc przyciskiem wyłączona...
Masz duży wyświetlacz z navi czy mały? W navi może być auto i wyłączona klima bo klima ma oddzielną zakładkę na ekranie do włączania i wyłączania A/C. Ostatnio naprawiałem w mk2 wentylator i pomimo włączonego auto można było klimę wyłączyć.
w moim układzie chyba jest stałe sprzęgło i zawór sterujący
W twoim aucie jest "zwykłe" sprzęgło (skoro jest cewka) oraz zawór sterujący a nie stały bezpiecznik+zmienna pojemność bo Citroen takich nie stosuje.

A co do jakości zdjęć a w zasadzie ich czytelności z powodu lampy to jak chcesz żeby ktoś pomógł to na przyszłość się postaraj bo część osób (zwłaszcza starzy wyjadacze) omija takie "niechlujne" tematy a to nie jest w twoim interesie skoro oczekujesz pomocy przy problemie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 16:13:19 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2018, 16:56:19 »
Musi dokopać widać inaczej nie potrafi  ;D ;D ;D ;) ;) ;)

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Opatrznie mnie rozumiesz....jak bym chciał...to bym Twój problem olał. Poza tym - "logika, głupcze, logika..."

Marek_S

  • Gość
Odp: [MKII] Klimatyzacja
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2018, 16:57:22 »
Glupcze?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka