Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Radio Xsara II  (Przeczytany 2752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arek2397

  • Gość
Radio Xsara II
« dnia: Sierpień 13, 2018, 19:41:05 »

Witam
Planuje założyć radio Pioneer DEH-X3700UI, co prawda już przymierzałem i zauważyłem że będzie potrzebna maskownica bo widać spore szczeliny, dodatkowo sterowanie z kierownicy nie będzie działać ale dokupię adapter aby to działało.  Co do maskownicy to jest problem nie wiem czy będzie pasowało od innych modeli np. Citroen C5 albo Peugeot 407 lub zestaw ramek C2, C3, Peugeot 407.
Co o tym sądzicie?

Poniżej linki do tych ramek
https://www.car-tronic.pl/ramka-radiowa-peugeot-407citroen-c5-102004-p604
https://www.car-tronic.pl/ramka-radiowa-citroen-c2c3-plurielpeugeot-3071007-p608
https://www.natcar.pl/pl/p/RAMKA-RADIOWA-KLUCZE-RADIO-CITROEN-XANTIA-XSARA/15045

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Radio Xsara II
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2018, 12:13:11 »
A w zestawie do radia nie ma dodatkowej ramki maskującej? Ja w Xsarze montowałem Clariona i taka ramka była. Wyglądało to tak jak na foto.
Wydaje mi się, że ramki z Twoich linków nie będą pasowały. Zwłaszcza coś mi nie gra w trzecim linku - patrzę na zdjęcia i za cholerę nie mogę sobie wyobrazić jak ta ramka miałaby wejść w kokpit Xsary II :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Maciej Geszczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Break 2.0 HDi
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Radio Xsara II
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:37:56 »
Nie ma i nie będzie zamiennych ramek do radia niefabrycznego w Xsarze 2. Te od picasso nie pasują, nie ważne co twierdzą sprzedawcy, zresztą to widać.


Jest (chyba cały czas jest) możliwość kupna fabrycznej ramki do radia niefabrycznego. Wywalasz tą ramkę, która otacza radio i wyświetlacz komputera i wstawiasz tą. Jakiś rok temu jak dobrze pamiętam 140 czy 170 złotych. Dowiadywałem się w ASO w Białymstoku - tam był człowiek, który chciał rozmawiać na ten temat.


Ogólnie ten temat to totalny kibel, X2 wychodziły z fabryki zasadniczo albo z małym zegarkiem i bez radia - wtedy fabryczne jest ramka pod radio niefabryczne. Druga konfiguracja to CD i komputer. Można ewentualnie próbować rzeźby z ramką pod zegarek..


Raz widziałem na allegro X2 z ramką pod komputer i niefabryczne radio ale nie będę dla ramki kupował samochodu za 6 tysięcy (~3 lata temu)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Radio Xsara II
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2018, 13:47:03 »
Czyli co... 7 lat gdzieś tam trochę po cichu żałowałem, że nie mam komputera tylko jakiś mały zegarek, a tu się okazuje, że to nawet dobrze, bo mogłem sobie lajtowo zamontować obce radio? ;) hehe. Fajnie dowiedzieć się o czymś takim 2 tygodnie po sprzedaży auta :D
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso