Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Duże spalanie brak mocy  (Przeczytany 1238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GRZESIEK Tuszyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Karlino
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Karlino
Duże spalanie brak mocy
« dnia: Wrzesień 11, 2018, 11:17:17 »
Witam  moim problemem  jest  brak  mocy w xp  1.8 16v  rocznik 2001 r  . Wiem ze ten temat był juz wielokrotnie poruszany   ale nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi  . Jest to moja  druga  Xsara poprzednia  była z 2003  rocznika z takim  samym silnikiem . Problem polega  na tym auto  odpala normalnie   nie szarpie  tylko po prostu jest słabe .  Oraz spalanie takze jest większe o średnio dwa -trzy litry  niż w poprzednim aucie   .   Auto kupione  bylo za grosze z uszkodzonym silnikiem .   Miałem  silnik  wyciągnięty  z auta powypadkowego  którym nawet sie przejechałem  nie jeździło na gazie .  Teoretyczny przebieg 180 tys .  Ten z auta miał 300 tys i nie bylo ciśnienia sprężania na jednym z cylindrów wiec postanowiłem nie naprawiać . Po wymianie silnika   rozrządu  z pompa wody   . Wymienione zostaly takze sondy na oryginalne używki  bo włożone były jakieś zamienniki  I wyskakiwal  błąd  ,mechanik takze  zmienił katalizator bo stwierdzi  ze zatkany. A komputer  pokazuje duże spalanie  niewiem  czym jest to spowodowane  egr  podmieniony  I tez nic nie pomogło  czujnik położenia wałków  wymieniony na nowy oryginalny