Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 i wyjście AUX  (Przeczytany 6664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Tyma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Konarzewo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK2 2.0 PB 16V (2007), Citroen C5 MK1 Break 2.0 16V PB+LPG (2003)
  • Miejscowość: Konarzewo
C5 i wyjście AUX
« dnia: Sierpień 26, 2018, 20:30:36 »
Cześć. Jestem an etapie zakupu drugiej wersji C5 i stąd mam pytanie. Czy istnieje możliwość:
- jakiegokolwiek podłączenia się kablem jack do telefpnu, aby z niego odtwarzać muzykę
- wymiany fabrycznego radia na inne z wyjściem AUX ?


Nie ukrywam, że bardziej interesuje mnie opcja pierwsza ale jeżeli będzie niemożliwa do realizacji to będę decydował się na drugą opcję. Czy gdzieś znajdę poradniki jak to zrobić ?

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2018, 00:25:21 »
Masz na myśli WEJŚCIE a nie wyjście AUX? :-)
Drugie pytanie, czy pytasz o mk2 czy mk1? Bo w profilu masz mk1.
W mk2 w radiu bez nawigacji czyli RD4 podłączenie jest bardzo proste - wystarczy kupić kabelek i (o ile nie było wcześniej) uaktywnić wejście w radiu za pomocą Lexii. Kabel z odpowiednimi końcówkami po kilkanaście złotych na allegro po wpisaniu hasła AUX RD4. Oczywiście pytanie czy masz zmieniarkę CD i/lub telefon po bluetooth. Bo wtedy trzeba zweryfikować czy masz jedno czy dwa wejścia w radiu - wszystko już było opisane na forum ;-)

Offline Karol Tyma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Konarzewo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK2 2.0 PB 16V (2007), Citroen C5 MK1 Break 2.0 16V PB+LPG (2003)
  • Miejscowość: Konarzewo
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2018, 06:45:40 »
Mam mk1, ale na dniach zmieniam na mk2 i dlatego pytam. Chodzi o wejście AUX (konkretnie o możliwość grania z telefonu). O kabelkach już czytałem, ale nie jestem pewny czy taki kabelek pasuje do każdego RD4 ? W opisach na aukcjach są różne rzeczy napisane :) Może ktoś potwierdzić ? Lexię mam, więc uaktywnienie AUX nie będzie problemem. Ogólnie z tego co wyczytałem to mam kilka możliwości:
- wspomniany kabelek (ale podobno jest dość cicho, czy wzmacniacz słuchawkowy pomoże ? )
- wymiana radia na niefabryczne (ale tracimy sterowanie radiem z kierownicy)
- zmieniarka yatour
- transmiter xiaomi roidmi 3s (nie wiem jak z jakością, plus konieczność zmiany fal radiowych podczas dłuższych tras)


Ktoś korzystał z którejś opcji i może coś więcej napisać ?


Z góry dziękuję

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2018, 07:19:33 »
Kabelek do RD4 zrobiłem sam.  ;) Ciszej jest, ale w sumie muzyki słuchać się da. Taką niedogodność idzie przeżyć moim zdaniem.

Offline Paweł Matuszczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break !.6HDI 93kkm, ZX 1.4i
  • Miejscowość: Kraków
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2018, 07:58:34 »
W c5 FL są dwa wejścia AUX, teoretycznie jedno pod zmieniarkę, drugie pod bluetootha fabrycznego.
Czy ciszej? zależy z czego odtwarzasz dźwięk, organoleptycznie stwierdzam iż z sony Z5 jest ciszej, zaś z Motoroli jest ok.




osobiście kabelka nie kupowałem, użyłem od słuchawek, gdyż jest miękki i cienki, chowam go w popielniczce. W sieci, jest dużo opisów złącz, wystarczy wygooglować i przełączyć się w google na grafikę, do złącza użyłem "żeńskie piny" wyciągnięte z jakiejś wtyczki, dla uniknięcia zwarcia termokurcz poszedł na każdą, w ten sposób mam super cienki i elastyczny przewód aux.
C5 MkII 1.6HDI 95kkm
Berlingo 1.9D 255kkm
ZX 1.4i 92r 160kkm - sprzedany  :-)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:47:49 »
Zmieniarka oryginalna nie ma nic wspólnego z AUX  ;) Jest w osobnym wtyku w którym nie występuje oficjalnie AUX ( możliwe że tam jest trzeci ale inaczej opisany).

Offline Karol Tyma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Konarzewo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK2 2.0 PB 16V (2007), Citroen C5 MK1 Break 2.0 16V PB+LPG (2003)
  • Miejscowość: Konarzewo
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2018, 09:15:20 »
Ponowię jeszcze pytanie: Czy do każdego RD4 w C5 FL pasuje te kabelki dostępne na portalach aukcyjnych ? Czy są jakieś wersje z których nie da się wyciągnąć AUX ?

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2018, 17:09:03 »
Ponowię jeszcze pytanie: Czy do każdego RD4 w C5 FL pasuje te kabelki dostępne na portalach aukcyjnych ? Czy są jakieś wersje z których nie da się wyciągnąć AUX ?
Na 90% tak, w tamtym okresie produkcji Citroen i Peugeot mieli wiele rzeczy ustandaryzowanych. Ja kabel kupiłem, bo uznałem, że kabel z allegro z gotową kostką wyjdzie lepiej i szybciej niż dorabiać go samemu. Pamiętam tylko, że różnica głośności była dość spora. Minusem jest konieczność podłączania za każdym razem telefonu. Dlatego z czasem przerzuciłem się na urządzenie z odtwarzaniem MP3 i obsługą telefonu (bluetooth i strumieniowanie A2DP) - coś podobnego do Yatour, wpinane w miejsce zmieniarki CD.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2018, 20:17:26 »
Na 100% każde RD4 ma jedno AUX. Kabelki to zależy jak "chińczyk" złoży  ;) zawsze może się trafić wadliwy.

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2018, 21:04:13 »
Mam mk1, ale na dniach zmieniam na mk2 i dlatego pytam.


Kupujesz auto czy radio, a auto jest w "gratisie"?

Offline Karol Tyma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Konarzewo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK2 2.0 PB 16V (2007), Citroen C5 MK1 Break 2.0 16V PB+LPG (2003)
  • Miejscowość: Konarzewo
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:04:36 »
Nie bardzo rozumiem po co ta ironia, zadałem normalne pytanie o normalną rzecz. Z wyborem samochodu nie mam problemu, chciałem tylko dowiedzieć się jak inni użytkownicy rozwiązali sprawę wyjścia AUX. Po odpowiedziach można zauważyć, że inni również się nad tym zastanawiali i korzystali z różnych rozwiązań.

Offline Wojciech Tryksza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Lublin / Chełm
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 polift break 2006r.
  • Zainteresowania: muzyka
  • Miejscowość: Lublin / Chełm
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2018, 14:44:43 »
Mam C5 po lifcie i też boleję nad tym radiem. AUX podlaczony do telefonu reprodukuje bardzo slaby sound a bluetooth przez yatour jest ponoc mono i tez ma ograniczenia pojemnisci pendrivea i sposobu nazywania folderów i kompaktybilnosci z nowymi telefonami.Jedna opcja to wymiana go na RD 4 z mp3 z np.Peugeota 407 zeby zyskac przynajmniej odczyt plyt mp3 a inna to zmiana na RD 45 razem z panelem w daszku np.z RCZ (szare) albo C3 po lifcie (czarne ).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Wojciech Tryksza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Lublin / Chełm
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 polift break 2006r.
  • Zainteresowania: muzyka
  • Miejscowość: Lublin / Chełm
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2018, 14:50:35 »
Oczywiście pierwszą myślą była wymiana radia na nieoryginalne ale poza obsługą z kierownicy tracimy możliwość np.wylaczenia klimy i podgląd paru innych opcji komputera.
Chodź może komus udalo się to obejść. Jesli tak to chętnie poslucham mądrzejszego.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Karol Tyma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Konarzewo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK2 2.0 PB 16V (2007), Citroen C5 MK1 Break 2.0 16V PB+LPG (2003)
  • Miejscowość: Konarzewo
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2018, 16:14:45 »
A próbowałeś jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego podpiąć pod ten AUX ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Nowak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 838
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9td 95r Citroen C5 mk1 2.0HDI, C5 Mk2 2.0HDI, DS5 2.0HDI 163KM Automat
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2018, 17:42:46 »
Ja mam zamontowany kabel aux i mi wystarcza. Co do głośności to faktycznie z radia lub cd gra trochę głośniej. Ale to żaden problem wystarczy trochę podkręcić głos i gra na tyle głośno że fabryczne audio nie wyrabia. Jakość dźwięku też jest ok. wrzucam kawałek filmu na youtube jak to u mnie gra. Prosze pamiętać że jest to film nagrany telefonem w aucie więc na pewno to nie będzie jakość 1:1 https://youtu.be/hEgBb22brMs

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2018, 23:39:32 »
Ja u siebie zamontowałem kabelek zakupiony za jakieś 12 zeta z dostawą na alle... Kabelek działa po aktywacji lexią. Niestety dla mnie dokuczliwa jest różnica w głośności. U mnie jest ona znaczna. Do tego podpinanie telefonu za każdym razem - ja najczęściej słucham radia internetowego.
Też rozważałem emulator zmieniarki ale koszt czegoś fajnego był wyższy niż planowałem wydać a do tego ja nie jeżdżę tak dużo więc dałem sobie dalej spokój.
Jeszcze biorę właśnie pod uwagę transmiter Xiaomi jako urządzenie uniwersalne i łatwe do przeniesienia do innego samochodu.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Karol Tyma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Konarzewo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK2 2.0 PB 16V (2007), Citroen C5 MK1 Break 2.0 16V PB+LPG (2003)
  • Miejscowość: Konarzewo
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2018, 09:13:04 »
Ja będę próbował kabelka ze wzmacniaczem słuchawkowym, ale jestem też ciekawy tego xiaomi. Używa ktoś, żeby opisać wrażenia ?

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2018, 23:20:42 »
Ostatnio czytałem test tego transmitera i kilka osób w komentarzach skarżyło się na palenie bezpiecznika gniazda zapalniczki.
Jestem ciekaw jak by to było w C5? Jakoś cienko widzę zakup a później wożenie w schowku.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
Odp: C5 i wyjście AUX
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2018, 19:12:28 »
Ja będę próbował kabelka ze wzmacniaczem słuchawkowym, ale jestem też ciekawy tego xiaomi. Używa ktoś, żeby opisać wrażenia ?

Trzeba wyszukać jakąś częstotliwość na której niema zbyt wielu zakłóceń, jakość dźwięku 4- w porównaniu z CD, fajnie działa jak używam Yanosika i słucham muzyki z telefonu.
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."