Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Listwy ozdobne  (Przeczytany 508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Gąstoł

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Citroen DS5 Sport Chic, 2.0 HDI
  • Zainteresowania: MUZYKA
Listwy ozdobne
« dnia: Wrzesień 03, 2018, 19:35:34 »
Dzień dobry, jestem w klubie nowy i witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie,  czy listwy chromowane-ozdobne w DS5, te u dołu drzwi to plastik czy metal? I czym je czyścić/konserwować ?

Offline Arkadiusz Adamczak

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Seat
  • Zainteresowania: Film, kino domowe
Odp: Listwy ozdobne
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2018, 09:19:03 »
i jeszcze dodatkowe pytanie jak się je demontuje?

Offline Adam Ryfej

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: DS3
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2018, 19:20:35 »
Wczoraj zdejmowałem.
Listwy platikowe ale bardzo dobrej jakości.

Czyszczenie standardowe preparatem do chromu. niestety delikatnie czarne plamki okazały się już przeżartym chromem i nie udało mi się tego doczyścić.

Całość mocowana na spinki. Są dwa rodzaje... jeden rząd na dole drugi na górze listwy. Te na dole są dość miękkie i ładnie się wypinają - nic się nie łamie i nie niszczy. Te na górze niestety zostają w drzwiach łamiąc lub nadłamując zaczepy w listwie. Nie widzę sposoby aby zdjąć listwę nie uszkadzając tych zaczepów. Pozostaje podkleić to co się połamało ... wyrwać (też niszcząc) spinki które zostały w drzwiach .... i mieć już przy sobie nowe na podmianę a konkretnie te: 9341PF

Czyli delikatnie wyrywamy listwe od dolnych rogów .... licząc na jak najmniejsze połamanie zaczepów. Na szczęście sama listwa jest na tyle mocna że nie powinna się złamać ani wypaczyć.

Offline Arkadiusz Adamczak

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Seat
  • Zainteresowania: Film, kino domowe
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2018, 22:38:26 »
Kurczę, dzięki za info. A nie myślałeś żeby boczki od wewnątrz demontować i wtedy zdemontować listwę.
Napisz proszę bo nie zrozumiałem, wymieniałeś stare listwy na nowe czy chromowałeś stare listwy ?

Offline Adam Ryfej

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: DS3
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2018, 17:47:17 »
Hej,

Po zdjęciu tych listw też pomyślałem, że rozsądniej byłoby ściskać te spinki od środka aby "wyskoczyły".
Nie próbowałem ale może nie być wcale łatwiej, bo słyszałem że podczas zdejmowania boczków od wewnątrz też takie same (lub podobne) spinki łamią zaczepy boczków. Dodatkowo jest tam jakiś styropian którego nie da się odkleić i trzeba go połamać aby dostać się do środka drzwi (między blachy). A jak już się do środka dostaniesz to nie mam żadnej pewności że uda się dobrać kombinerkami do spinek :/

Jestem pewny, żę w fabryce po prostu założyli spinki do listy i ją wpieli od zewnątrz. A serwisy przy potrzebie zdjęcia się nie patyczkują tylko jak się zaczepy połamią to dają nową listwę i tyle.

Ja swoją zdjąłem bo musiałem poprawić bo jej zdjęcie było konieczne do poprawki blachy w drzwiach.