Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Sprzęgło  (Przeczytany 1220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kwapisz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Ząbkowice Śląskie
  • Posiadany samochód: xsara 2
  • Zainteresowania: geografia, klimat, kolej, historia
  • Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Sprzęgło
« dnia: Wrzesień 26, 2018, 12:13:28 »
Witam, mam pytanie - podczas jazdy na biegu 3 zauważyłem, że obroty silnika dość gwałtownie wzrosły (tak, jakbym jechał po oblodzonej drodze),  by po chwili wrócić do normy, następnie podobnie było na czwórce. Moje pytanie brzmi czy to wina sprzęgła? Jaki rodzaj sprzęgła jest w Xsarze 2 z 2003 r i ile takie sprzęgło powinno wytrzymać? dodam, że niecałe 15 tys km temu było ono zmieniane a jeżdżę spokojnie

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Odp: Sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2018, 20:56:51 »
To co opisałeś wskazuje na sprzęgło. Jaki rodzaj? Zwykłe, podaj jaki masz silnik będzie prościej...
Co do przebiegu to jest dość mały aby prawidłowo założone sprzęgło dawało takie objawy... Co do wymiany to było wymieniane kompletne czy tylko sama tarcza? Czy podczas wymiany sprzęgła wymienione zostały również uszczelniacze na wale korbowym oraz wałku sprzęgłowym? Czy wymieniana była również linka sprzęgłowa?
Jak na razie to więcej jest pytań do Ciebie. Musisz na nie odpowiedzieć aby udzielić bardziej rzeczowej odpowiedzi...