Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lexia do C5 MkIII  (Przeczytany 53842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
Lexia do C5 MkIII
« dnia: Październik 01, 2018, 10:33:38 »
Witam kolegów i koleżanki ;) odnośnie lexii i diagboxa tyle się naczytałem, że jestem jeszcze bardziej skołowany :( Od kwietnia mam C5 MkIII i teraz przy okazji zmiany kół na zimówki, wyszła potrzeba wyłączenia czujników ciśnienia w kołach. Zastanawiam się na zakupem w/w interfejsów :-\ Czy dobrze kombinuję? Muszę mieć laptop z systemem windows XP i do niego zakupić lexie ( gold lub silver ). Generalnie ma służyć prostym rzeczom typu kasowanie błędów i wyłączaniu i włączaniu niektórych rzeczy. Może ktoś z okolicy  Żagania ma to o co pytam co by na miejscu, organoleptycznie wytłumaczył :-[

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2018, 10:38:05 »
Ja kupiłem pierwszą lepszą na chińskim portalu, podpinałem już sporo samochodów i nie było większych problemów, ale intryguje mnie po co chcesz wyłączać czujniki ? Przecież jak założysz felgi bez czujników to koła nie będą po prostu monitorowane i tyle w temacie. Były już przypadki że po deaktywacji czujników, numery "wyparowały" i trzeba było ponownie telekodować czujniki - po wcześniejszym ściągnięciu opony - więc moim zdaniem gra nie warta świeczki.
Diagbox działa też poprawnie na Windows 7 32 bit

gienas

  • Gość
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2018, 10:58:36 »
Kiedy masz niedopisane czujniki kół wtedy po około 50 km pojawia się komunikat o braku monitorowania ciśnienia, włącza się komunikat "Service" i świeci do końca jazdy. Gaśnie dopiero kiedy wyłączysz silnik.
 A dopisać czujniki można a większości wulkanizatorów bez ściągania opon - kłopot jest jedynie kiedy bezpośrednio maszynką wpisują czujniki, ona dopisuje je na zawsze na pierwszym miejscu i mając dwa komplety trzeba ponawiać wpisywanie i zimówek i letnich.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2018, 11:03:14 »
Ja kupiłem pierwszą lepszą na chińskim portalu, podpinałem już sporo samochodów i nie było większych problemów, ale intryguje mnie po co chcesz wyłączać czujniki ? Przecież jak założysz felgi bez czujników to koła nie będą po prostu monitorowane i tyle w temacie. Były już przypadki że po deaktywacji czujników, numery "wyparowały" i trzeba było ponownie telekodować czujniki - po wcześniejszym ściągnięciu opony - więc moim zdaniem gra nie warta świeczki.
Diagbox działa też poprawnie na Windows 7 32 bit

A jeździłeś kiedyś z kołami bez czujników, bez wyłączenia tego w lexii? Po 30km od odpalenia auta jest gong i zapalala się serwis na desce. Jak się pierwszy raz to zdarzy to można zawału dostać :) Lampka świeci się do czasu wyłączenia silnika i ponownie włącza się po 30km. Na trasie jest to strasznie irytujące.
A jak masz update BSI to serwis na desce wywala od razu i świeci się cały czas.

Offline Krzysiek Morowiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 595
  • Skąd: Śląsk
  • Posiadany samochód: był totalny zamulacz Citroen C4 GP 1.8 LPG, SUPER Peugeot 508 2.0 HDI a jest C5 AirCross 2.0 blueHDI
  • Miejscowość: Śląsk
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2018, 12:20:29 »
Ja zawsze powtarzam lexie db najlepiej na virtualnej maszynie. Masz pełna kontrolę, możesz jednocześnie mieć na 7.02 i 7.83 I co chcesz jeszcze. Zawsze taki zainstalowany system z lexia możesz przenieść na inny komp czy system. Interfejs kupujesz full chip wersja C. Soft szukasz na chomiku.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2018, 15:04:02 »
To dziwne, ja jeździłem na stalówkach bez czujników jak moje felgi były na prostowaniu i żadnych komunikatów nie miałem. Jedyne po wciśnięciu przycisku Check wyświetliło że koła nie są monitorowane.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2018, 15:49:37 »
Wcale nie dziwne, bo komunikat pojawia się po kilkudziesięciu kilometrach... na zimówkach miałem w zeszłym roku nie wpisane czujniki i przy jeździe do pracy też się nic nie pojawiało - a jak był wyjazd w trasę trochę dłuższą to i owszem gong SERVICE i komunikat. Na szczęście gong jest tylko raz na odpalenie silnika.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2018, 15:53:03 »
a można monitorować 2 komplety czujników? Gdzieś coś mi się o uszy obiło ostatnio
Floating on ;)

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2018, 15:59:40 »
W lexii jest miejsce na 9 kół - dwa komplety +zapas (w starszych) jak jest  wpisany czujnik to będzie działał niezależnie od miejsca montażu i "kompletu" znaczy 2 zimówki i jedno letnie + zapas też zadziała. W nowszych czyli poliftowych są inne czujniki i one się same wczytują i tam są 4 miejsca na czujniki.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2018, 07:34:59 »
Wczoraj założyłem zimówki i dzisiaj po ok 50 km faktycznie wyświetlił się komunikat i wywaliło service :( Rano koleś dowiózł starego lapka co chodzi na xp-eku. Chcę  do niego dobrać którąś wersje lexii. Którą wybrać? Wolałbym ta za 400 zł to kolega mógłby ją używać na warsztacie  samochodowym a czasami bym się podpiął i drobne sprawy ogarnął. Dobrze kombinuję :'(

Offline Maciek Mackiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Podlasie
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Podlasie
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2018, 08:12:46 »
Mam pytanko odnośnie Lexia/Diagbox. W C4 Picasso przy podłączeniu interfejsu miałem możliwość wyboru czy chcę uruchomić Lexię czy Diagboxa. Teraz przy C5 X7 od razu startuje mi Diagbox bez możliwośći wyboru. Oba auta z 2008r. Lexia w wersji 7.52. Czy istnieje możliwość odpalenia lexii na c5 x7? I jak do tego podejść?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2018, 08:51:43 »
W starszych autach była możliwość wyboru. W nowych od razu staruje DB. Jak chcesz lexie to musisz ją sobie wgrać jako osobny program.

Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2018, 11:33:14 »
Czyli jak sprawię sobie Lexię3PP2000 Diagbox 8,46 Gold to do mojego citroena C5MkIII z 2009 roku będzie się otwierał Diagobx :( lexie muszę wgrać osobno :( a właściwie, wybaczcie moje nieuctwo, co będzie dla mnie bardziej przydatne?

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2018, 14:22:46 »
Czyli jak sprawię sobie Lexię3PP2000 Diagbox 8,46 Gold to do mojego citroena C5MkIII z 2009 roku
Wszystko robisz Diagboxem a Lexia się instaluje i uruchamia sama w tle, poza tym DB 8 do auta z 2009 roku to przesada bo w zupełności wystarczy 7.10-7.50, które się zainstalują bezproblemowo nawet na Win10 64bity. Od Wersji 7.62 i 8.XX z Win10 64 są problemy.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2018, 15:00:05 »
Czyli jak sprawię sobie Lexię3PP2000 Diagbox 8,46 Gold to do mojego citroena C5MkIII z 2009 roku będzie się otwierał Diagobx :( lexie muszę wgrać osobno :( a właściwie, wybaczcie moje nieuctwo, co będzie dla mnie bardziej przydatne?

Jak potrzebujesz tylko lexię (do auta z 2009r) to nie musisz intalować DB. Tylko musisz lexie uaktualnić do 3.48, bo starsze nie będą działać z X7.

Offline Maciek Mackiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Podlasie
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Podlasie
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 02, 2018, 15:10:43 »
A samą lexię (bez DB) można zainstalować na tym samym kompie co jest zainstalowany zestaw lexia/diagbox? Czy będą się gryzły?

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2018, 15:13:35 »
Ale po co skoro DB to lepsza platforma już z Lexią na pokładzie? Poza tym Lexia to stary program i jeśli chcesz mieć wygodny i w miarę nowoczesny interfejs to tylko DB.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Maciek Mackiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Podlasie
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Podlasie
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 02, 2018, 19:15:32 »
DB ma lexie na pokładzie ale nie mogę jej uruchomić ponieważ DB włącza mi się automatycznie. Dlatego chciałbym zainstalować ją oddzielnie, żeby czasami coś na niej podziałać. DB nie łączy mi się ze wszystkimi kalkulatorami. Lexia da radę czy to bez sensu?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 02, 2018, 19:34:08 »
Powinno się dać odpalić lexię bezpośrednio... poszukaj winlex.exe ale możliwe, że coś by trzeba było w plikach konfiguracyjnych poustawiać (DB może uruchamiać z jakimś parametrem)
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 02, 2018, 20:42:39 »
DB nie łączy mi się ze wszystkimi kalkulatorami.
Bo nie we wszystkie kalkulatory da się wejść pomimo, że są na liście, poza tym do nowszych DB (7 i 8) powinieneś mieć wersję softu kabla C a nie B więc to sprawdź na początek.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2018, 08:00:54 »
Pomocy :( W sobotę dotarła do mnie lexia ( 3C Gold + Diagbox v.7.83 PL ) i nie mogę tego zainstalować  :( Przy zainstalowanie ok 1/3 wywala komunikat ( po francusku >:( ) i dalej nie wgrywa >:( ( syn , szaman od komputerów twierdzi, że uszkodzona chyba płyta ) . System w lampku odpowiedni ( Xp ) wymagania sprzętowe też i diabli wiedzą co dalej. Chyba odeślę bo mam prawo ale może coś podpowiecie :-[

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 08, 2018, 08:34:56 »
Dla DB system nowszy niż XP i trzeba go uruchomić(obraz ISO) z wirtualnego napędu.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 08, 2018, 12:53:36 »
I najlepiej zgrać obraz płyty z DVD na dysk. Instalacja pójdzie o wiele szybciej. Bazowa wersja to pewnie 7.01 z auto update do 7.02.

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 08, 2018, 15:57:49 »
Ja stawiam do 7. 57 na XP i działa pięknie

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Lexia do C5 MkIII
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2018, 16:29:49 »
XP do DB w zupełności wystarczy, teraz mam z wszystko na XP z SP3, wcześniejsze wersje (6.xx) były w stanie działać na XP Tiny okrojonym do granic przyzwoitości (poniżej 100MB po instalacji).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?