Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia  (Przeczytany 1500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« dnia: Październik 06, 2018, 00:07:02 »
Witam,
po moich ostatnich przygodach z zawieszeniem zacząłem się zastanawiać czy jest jakaś możliwość zrobienia takiego wskaźnika diodowego.
Jak wiadomo (przynajmniej tak jest u mnie) po wciśnięciu przycisku zmiany wysokości tylko na chwilę jest info na wyświetlaczu środkowym o zaczętej zmianie i końcu. Jak się tego nie zauważy to może być problem. Ja sam kiedyś niechcący nacisnąłem a niedawno moja córka tak dla zabawy. Czyli, żeby sprawdzić jaka jest ustawiona wysokość trzeba albo otworzyć drzwi i spojrzeć albo specjalnie jeszcze raz coś nacisnąć i zobaczyć na jaki poziom idzie.
Jak się nie mylę to w instrukcji była jakaś deska ze wskaźnikiem właśnie na niej.
Zastanawiam się, czy to jest wykonalne , ewentualnie jakim kosztem pracy i kasy. Zrobienie takiego małego paneliku z diod nie jest skomplikowane a ile może nieraz oszczędzić nerwów.
Co o tym sądzicie? A może już ktoś coś takiego chciał zrobić?
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 033
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2018, 07:46:58 »
Zegar w wersji "biedaedyszyn" miał coś takiego. Nie wiem jak to działało. Ale sądzę że powinno po zmianie zegara działać. Niestety tamten zegar ma inne braki.

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2018, 09:45:53 »
Jedyny argument to taki, aby nie wjeżdżać na krawężnik z obniżonym zawieszeniem bo może być kłopot.

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2018, 11:15:50 »
Z ciekawości jakie? Przecież od czegoś to jest, a nie żeby nie ruszać tylko cieszyć, że się ma.

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2018, 11:37:42 »
Ale mnie nastraszyłeś. Bałem się, że jak sobie raz na dwa czy trzy dni podniosę to zniszczę pompę.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2018, 23:21:49 »
Ja właśnie nie wiem czy u mnie jest tak , że np powyżej tych 40 km/h się opuści jak jest podniesione zawieszenie. Jakoś tego nie sprawdzałem. Ale jak już zostanie takie zawieszenie opuszczone to może być ciekawa niespodzianka jak się będzie chciało gdzieś wjechać.
Córka nie była sama w samochodzie ale nagle zaczęła się bawić i nie byłem z tego zadowolony. Dodatkowo wiadomo, że taka zabawa samej pompie też nie służy. Dlatego zacząłem się zastanawiać nad takimi diodkami.
Ale podejrzewam, że może to być ciężkie do zrobienia o ile w ogóle wykonalne.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2018, 23:43:19 »
Ja właśnie nie wiem czy u mnie jest tak , że np powyżej tych 40 km/h się opuści jak jest podniesione zawieszenie. Jakoś tego nie sprawdzałem. Ale jak już zostanie takie zawieszenie opuszczone to może być ciekawa niespodzianka jak się będzie chciało gdzieś wjechać.


Lać po łapach! Powyżej 40 km/h na pewno Ci się podniesie, LCD o tym poinformuje.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2018, 00:03:36 »
Ostatnio jak miałem problemy z zawieszeniem i nie zawsze reagował na przyciski to jak stanąłem na światłach i nacisnąłem podniesienie to pokazał mi się komunikat jakby był na maksa podniesiony. Wtedy spokojnie go opuściłem choć teraz nie pamiętam ile razy nacisnąłem aby opuścił się do normalnej pozycji.
Ja mam to zawieszenie bez +. Ale przecież jak właśnie tak będzie niespodziewanie opuszczony na dół a będzie się chciało wjechać do garażu z małym progiem to co wtedy.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 033
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2018, 10:12:24 »
Z góry opuści się jak przekroczysz 40km/h sam. Chyba że zrobisz to bardzo agresywnie, wtedy może wyświetlić komunikat że reakcja zawieszenia nie jest gwarantowana. Co do pozycji serwisowych nie mam pewności bo nie sprawdzałem, ale te pozycje od razu czuć jak się rusza. Nie widzę w tym problemu.

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2018, 11:38:39 »
Nie wiem jak w c5ii, ale c5x7  jadąc na najniższym położeniu,  nawet ruszając czuć że auto jedzie jak na kapciu,  nie ma szans żeby tego nie wychwycić.


Tylko, że po ruszeniu może już być za późno.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2018, 22:58:51 »
druga sprawa to po zabawach zawieszeniem wypada sprawdzić w jakiej auto jest pozycji szczególnie jak ruszamy i jest możliwość zawadzenia przodem, od tego mamy oczy i ten mały plastik że zdjęciem w portfelu,  który nas obliguje do tego. 
To tak jakby wsiąść do auta z manualem,  wcisnąć sprzęgło odpalić i jechać bez sprawdzania czy mamy zapiety pierwszy bieg, czy wsteczny, no niestety każdy mechanizm wymaga jakiejś wiedzy z zakresu obslugi
Ja jak wsiadam to odruchowo patrzę jak zawieszenie stoi ale jak wspominałem o innej sytuacji. Jak ja "bawię się" zawieszeniem to wiem co robię ale to że córka naciskała to ledwo zauważyłem. I właśnie o takich sytuacjach wcześniej wspominałem.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2018, 10:19:55 »
Zawieszenie zawsze ustawia się do pozycji do jazdy po przekroczeniu prędkości 10km/h dla dolnego i górnego serwisu i po przekroczeniu 40km/h dla tej środkowej wysokości.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Diody wskazujące ustawiony poziom zawieszenia
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2018, 23:29:48 »
Jeżeli tak to fajnie. Zastanawiam się dlaczego wtedy miałem komunikat o podniesieniu na maksa. Chyba że po prostu tylko mi się tak wydawało wtedy. Już teraz nawet nie jestem do końca pewien. Stałem wieczorem na światłach wtedy i nie było możliwości wyjścia i pooglądania sobie z zewnątrz.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.