Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)  (Przeczytany 73957 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 26, 2020, 18:18:36 »
Ja też jak szukałem MK3 2.0 benzyna to kupiłem najdroższego, oglądałem te tańsze i wszystkie pozostawiały wiele do życzenia. Jak na razie to dobry zakup!

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 27, 2020, 10:29:50 »
No ja właśnie wyznaję zasadę, że za coś dobrego trzeba zapłacić. Okazję faktycznie się zdarzają, ale na prawdę rzadko i nie na zasadzie super fury z niską ceną. Okazją jest np. kilkuletni egzemplarz z rzeczywistym małym przebiegiem. Za to cena raczej nie będzie jak pozostałych.

Bardziej rozwala mnie fakt wyceny wartości samochodu przez ubezpieczalnie na podstawie wartości rynkowej. Wartość rynkową biorą chyba na podstawie "szrotów", które można nie raz trafić. Jak ubezpieczałem kupionego za rzeczywistą cenę Mk2 (jakoś 17400 chyba dokładnie + faktura koniecznie na taką samą kwotę, którą zapłaciłem), to wycena wg ubezpieczyciela (pod ewentualne AC) na chyba 11200. Max mogłem ustawić chyba 13k. NO KURNA! Wtedy za 13k to trupy widziałem a nie auta. Krzywe, poobcierane, źle spasowane elementy, przebieg faktyczny pewnie x2.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 15, 2020, 18:10:10 »
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-3-0v6-211km-exclusive-bixenon-szyberdach-skora-pdc-tempomat-ID6CXqEP.html


ktoś coś kojarzy ? Wygląda dobrze ze zdjęć ;) Napiszcie co o tym sądzicie bo autko mnie ciekawi, narazie tylko ciekawi :)

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 15, 2020, 19:50:58 »
Na zdjęciach, umyty, wypucowany każdy wygląda ładnie. Z tego co widzę, to taki Exclusive trochę "wykastrowany" - brak telematyki (duży wyświetlacz, GPS, telefon). Trzeba się przejechać, posłuchać, sprawdzić działanie skrzyni biegów na zimnym i gorącym oleju, ew. wycieki (silnik, hydraulika). Najlepiej niech zrobi to ktoś, kto takim modelem jeździ(ł).

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 15, 2020, 20:13:18 »
Widzę Mariusz masz takiego z takim samym silnikiem, ogólnie możesz polecić ten motor ? jakie wychodzi ci spalanie w cyklu mieszanym ? A to że jest wykastrowana exclusive takie wychodziły z fabryki czy jest coś kombinowane ? Wiadomo ,że jak miałbym go obejrzeć /kupić to z kimś kto się dobrze zna + wizyta w aso. Ogólnie nie widać żeby było coś podejrzanego, ogólnie to ogłoszenie widziałem już z miesiac/2 miesiace temu także samochód przez ten czas się nie sprzedał jeszcze.

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 16, 2020, 14:14:10 »
Widzę Mariusz masz takiego z takim samym silnikiem, ogólnie możesz polecić ten motor ?

- zdecydowanie tak (choć ma 211 KM i nisko położony moment obrotowy, to wg mnie jest za słaby, przydałaby się niewysilona V8...)
 
jakie wychodzi ci spalanie w cyklu mieszanym ?

- u mnie "książkowe" - przeciętnie ok. 10 l/100 km, miasto (również "korki") ok. 15 l/100 km (minimalne spalanie - tempomat na trasie 70 km/h
 to ok. 6 l/100 km, maksymalne - jazda do max. obrotów - "ile chce")Znajomy ma taki, tylko 1.8 w manualu i w tych samych warunkach w mieście 12 l/100 km, trasa ok. 8 l/100 Km (czyli 2 do 3 litrów więcej spala V6, ale nie pojedzie 230 km/h, ani płynnie i w miarę bezpiecznie nie przyspieszy :( )

 A to że jest wykastrowana exclusive takie wychodziły z fabryki czy jest coś kombinowane ?

- nie było kombinowane wersje "Exclusive" były produkowane z różnymi opcjami

 Wiadomo ,że jak miałbym go obejrzeć /kupić to z kimś kto się dobrze zna + wizyta w aso. Ogólnie nie widać żeby było coś podejrzanego, ogólnie to ogłoszenie widziałem już z miesiac/2 miesiace temu także samochód przez ten czas się nie sprzedał jeszcze.

- bo to marka dla takich trochę "maniaków". Co jeździli całe życie "sprężynowcami" i przez przypadek przesiedli się na C5 lub C6 hydro i nigdy już nie wsiądą do "sprężyny" :)

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 16, 2020, 14:28:41 »
Mariusz, dzięki za szczegółowe odpowiedzi. W chwili obecnej mam C5 X7 2008 125 KM, mi spala z takim małym słabym silnikiem w cyklu mieszanym ok 8,5 l i chciałem go zamienić na bardzo zadbanego w najbogatszej wersji C5 starszego FL podobnego jak w tym ogłoszeniu a za kilka lat dozbierać i kupić C5 X7 tylko w wersji najbogatszej i najmłodszego z dobrym silnikiem, jak mógłbyś poradzić jest sens mieniać ? bo mnie osobiście korci ;) Nie wiem jak z awaryjnością w C5 starszych modelach z elektroniką ? u Ciebie coś się dzieje ? choinki itp sprawy ;)

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 16, 2020, 14:46:36 »
Mariusz, dzięki za szczegółowe odpowiedzi. W chwili obecnej mam C5 X7 2008 125 KM, mi spala z takim małym słabym silnikiem w cyklu mieszanym ok 8,5 l i chciałem go zamienić na bardzo zadbanego w najbogatszej wersji C5 starszego FL podobnego jak w tym ogłoszeniu a za kilka lat dozbierać i kupić C5 X7 tylko w wersji najbogatszej i najmłodszego z dobrym silnikiem, jak mógłbyś poradzić jest sens mieniać ? bo mnie osobiście korci ;) Nie wiem jak z awaryjnością w C5 starszych modelach z elektroniką ? u Ciebie coś się dzieje ? choinki itp sprawy ;)

Moje auto ma 270 tys km (w tym ja zrobiłem ponad 100 tys km) i praktycznie tylko wymiany eksploatacyjne - dobry olej, niedawno wymiana dynamiczna oleju w skrzyni biegów (poszło 14 litrów), silnik jest "wieczny", choć koła zmiennych faz rozrządu są jego słabym punktem (wytrzymują ok. 60 tys km). Przez 5 lat uzytkuję i żadnej awarii lub problemów z elektroniką. Sam szukam max. wypasionej C6 (lub najnowszej C5 hydro) ale wyłącznie w 3 l benzynie i jest problem, bo jak już się pojawią, to ceny oscylują w granicach 40 tys zł za 8-12 letnie auto :(
Prawdopodobnie będę "utrzymywał przy życiu" to co mam, bo jak mi coś zaczyna dokuczać - "a to coś twardo", "a to coś głośno" i przesiadam się do jakiegoś innego (nawet nowego) auta to bardzo szybko doceniam Citroena i po powrocie do C5 znów pojawia się "banan" na twarzy :)
Niestety przy zakupie kilkunastoletniego auta potrzebny jest łut szczęścia.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 16, 2020, 15:04:36 »
Dużo ostatnio czytałem o C6 i oglądałem, możesz sobie obejrzeć z przymrużeniem oka hehe, chyba ,że już widziałeś ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=ZjIlB_P1fIk


Jeździłeś najnowszą C5 ? Jeżeli tak ciekawi mnie twoje zdanie  jak miałbyś porównać oba samochody.


Pozdrawiam Piotr

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 16, 2020, 17:11:14 »
Dużo ostatnio czytałem o C6 i oglądałem, możesz sobie obejrzeć z przymrużeniem oka hehe, chyba ,że już widziałeś ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=ZjIlB_P1fIk


Jeździłeś najnowszą C5 ? Jeżeli tak ciekawi mnie twoje zdanie  jak miałbyś porównać oba samochody.


Pozdrawiam Piotr

C5 AIRCROSS ? Najnowszy C5 to już nie to... Niby Progressive Hydraulic Cushions, ale to nie to samo co Hydractive 3+ No i SUV (takie mi nie "leżą")
Jechałem jeden raz tylko jako pasażer, ale to porażka (może ze względu na zabawkowy silniczek 1.5 "dizelek", który nadaje się jedynie do podtrzymywania bardzo umiarkowanej prędkości. 120 tys zł bym nigdy na takie coś nie wydał.
PRAWDZIWY (awangardowy) Citroen już niestety umarł od kiedy księgowi przejęli całkowitą kontrolę :(
Pozostają youngtimer-y.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 16, 2020, 18:24:02 »
Aircross mi osobiście bardzo się nie podoba, w ogóle nie lubię nadmuchanych samochodów, nie rozumiem tego trendu. Chodziło mi o porównanie C5X7 z C5 I FL (II) jeżeli chodzi o odczucia z jazdy czy czegoś brakuje w tym nowszym czy jest lepszy pod każdym calem ;)

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 16, 2020, 20:13:17 »
Mnie w C5X7 brakuje wewnątrz miejsca i widoczności jaka jest w C5 Mk II. Jakiś taki przytłoczony się czułem. Jak w czołgu.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 16, 2020, 21:18:41 »
hehe No fakt podobne miałem skojarzenia i mam ala wóz opancerzony a w starszym C5 nie siedziałem to nie wiem jak t wygląda, za niedługo może się przekonam i sam porównam ;)

Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 17, 2020, 11:14:02 »
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-2-0-16v-143km-2004-05-polski-salon-niski-przebieg-ID6DjI4I.html#7a8d8e888c

Ktoś coś ? Jakoś w sobotę jadę z kumplem zobaczyć, coś podejrzanie tanio chyba jak za salon pl i taki przebieg, ale może okazja :D :p

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 17, 2020, 14:41:10 »
 Zupełnie jakbym swoje auto oglądał  ;)

Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 21, 2020, 13:22:24 »
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-2-0-16v-143km-2004-05-polski-salon-niski-przebieg-ID6DjI4I.html#7a8d8e888c

Ktoś coś ? Jakoś w sobotę jadę z kumplem zobaczyć, coś podejrzanie tanio chyba jak za salon pl i taki przebieg, ale może okazja :D :p
Złom totalny, w środku syf, wszystko się kleiło, z nawiewu smród ( a po wymianie filtra kabinowego), po ruszeniu komunikat o niskim ciśnieniu oleju ( olej był świeżo wymieniony, czyściutki), no i najgorsze to z tyłu nadkola rdza, błotnik z tyłu nad nadkolem rdza i purchle już i na klapie nad srebrną listwą już konkretne purchle. Hydraulika sprawna, wycieków nie widziałem, salon polska nawet faktura zakupu była, ziomek sprzedaje ale auto wujka.Przebieg może i prawdziwy ale auto zaniedbane. czujnika nie miałem to ciężko powiedzieć o bezwypadkowości. Opony letnie do wymiany, drugi komplet zimowych gdzieś pół bieżnika.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 21, 2020, 16:26:56 »
to auto samo z siebie nie ma rdzy na błotnikach. Musiało być uszkodzone w tych miejscach.

niskie ciśnienie oleju to pompa umarła, jak jeździł ktoś za dużo to i panewki pewnie mają dość.

żeby smrodu z klimy się pozbyć trzeba czasem nawet wyjąć parownik a to się wiążę z demontażem deski więc koszt solidny.

Cena jednak uzasadniona :)

Offline Grzegorz Gardynik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 054
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0HDI MCP Exclusive, C5 Lift 2.0HDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 21, 2020, 21:51:42 »
Nie trzeba nic wyciągać. Da się to wymyć w godzinę czasu z przerwa na zimne piwko. Odpowiednia myjka sobie z taką klima spokojnie poradzi nawet z solidnym grzybem.

Offline Artur Barcik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Citroen C2 VTS 125
  • Zainteresowania: Koszykówka, IT
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 24, 2020, 14:29:16 »
Cześć Panowie,
Szukam dla siebie C5 3.0, ostatnio pojawiła się w mojej okolicy taka sztuka https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-citroen-c5-v6-CID5-IDGxgbE.html#0712cd4e3f
podaje VIN VF7RCXFUJ76670277


Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z C5 i zawieszeniem hydro, obecnie jeżdżę taczką C2 VTS i szukam czegoś komfortowego i w miare dynamicznego.

Byłem zobaczyć na żywo i się przejechać, skrzynia zmienia biegi płynnie, zawieszenie podnosi się i opada równo. Jednak po najechaniu na większą dziurę było słychać dość głośny stuk. co może być przyczyną? w jaki sposób najlepiej sprawdzić to zawieszenie?

Co do samego silnika, jeździ na gazie juz 8 lat (ok 60tkm), jak wygląda trwałość tej jednostki i sprawa regulacji zaworów przy lpg?
Właściciel twierdzi że był wymieniany rozrząd, ale nie miał na to żadnych papierów, jedynie fakturę z pozycją koło rozrządu. Od strony rozrządu i paska osprzętu słychać dość wyraźnie szum.

Sprawdzałem kwestie nawiewów, ze wszystkich dmucha odpowiednio od temp zimnym ciepłym, natomiast klimatyzacja nie działa, słychać jak pracuje kompresor i syczenie jak by było mało gazu.

Jak wyglądają ceny podzespołów silnika, tj.cewka zapłonowa, świece, uszczelka pokrywy zaworów, bo rozumiem, że cała reszta (łożyska, hamulce, gruchy itp.) to jest to samo co w 1.8?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 24, 2020, 16:14:39 »
Cześć Panowie,
Szukam dla siebie C5 3.0, ostatnio pojawiła się w mojej okolicy taka sztuka https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-citroen-c5-v6-CID5-IDGxgbE.html#0712cd4e3f
podaje VIN VF7RCXFUJ76670277


....

Jak wyglądają ceny podzespołów silnika, tj.cewka zapłonowa, świece, uszczelka pokrywy zaworów, bo rozumiem, że cała reszta (łożyska, hamulce, gruchy itp.) to jest to samo co w 1.8?
Nie nie jest to samo co przy 1.8, wygląda to podobnie jednak jest inne w większości.
 Rozrząd w V6 to drogi temat, zwykle trzeba rwać go z kołami zmiennych faz, a są dwa. Luzy zaworowe to hydraulika - nie ma problemów. Kwestia tylko jaka to instalacja LPG, bo z "egzotyką" mogą być problemy.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 14, 2020, 12:50:58 »
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-3-0v6-211km-exclusive-bixenon-navi-skora-pdc-tempomat-afil-szyberdach-ID6Dg7QZ.html


Wprawdzie nie oglądałem a chciałem ale handlarz trochę taki gbur który czeka ąż ktoś mu przyjedzie i kupi minę (takie odniosłem wrażenie). Nie wiem czy to norma czy nie ale za cholere nie chciał się zgodzić aby podjechać do ASO bo czasu nie ma hehe. Ja tam doświadczenia nie mam więc chciałem posłuchać fachowców co jest okej a co nie, co wymienić, uszczelnić. Wiec od razu zrozumiałem ,że samochód raczej coś skrywa i dam sobie spokój z tym Panem.


Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 14, 2020, 16:08:12 »
i cena kosmos

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 23, 2020, 17:58:16 »
Piotr gość z Twojego linka sprowadza dość często te C5ki, za zwyczaj właśnie 3.0 V6 w wersji break. Gdzieś tu na forum ktoś pisał że też był zainteresowany autem od niego to nawet siłowniki zawieszenia srebrzanką malował. Też był problem z sprawdzeniem auta. Nawet jazdy testowej nie można było zrobić. Lepiej uważać na tego sprzedawcę. Sam z ciekawości przeglądam ogłoszenia i w sumie w ciągu roku widziałem jedną c5 tej generacji która wyglądała faktycznie na uczciwe auto.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 24, 2020, 08:12:51 »
Wcześniej szukałem informacji o nim i nigdzie nie mogłem znaleźć, jak by udało Ci się coś znaleźć na forum daj linka poczytam sobie. A co do gościa masz rację, przez telefon dało się wyczuć ,że koleś sprowadza raczej miny i coś ukrywa. Ja jak bym sprzedawał swoje auto to kupujący niech bierze sobie gdzie tylko chce i sprawdza a jak słucham ,że ktoś inny ma z tym wielki problem to wydaje mi się bardzo podejrzane.