Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie odpala po przegrzaniu  (Przeczytany 1356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Grzybowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Szczytno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso, Mazda 626 GE
  • Zainteresowania: Moja żona
  • Miejscowość: Szczytno
Nie odpala po przegrzaniu
« dnia: Październik 15, 2018, 09:30:01 »
Witam serdecznie, ok. tygodnia temu żona pojechała z dziećmi do ciotki wracając już do domu po przejechaniu ok 80km zatrzymała się na chwilę żeby przebrać dziecko i już nie odpaliła, (po rozmowie z żoną mówiła że  wcześniej jak już  wracała  to auto  powoli zaczęło
tracić moc)po sciagnieciu auta do domu okazało się że jest dziura w chłodnicy i uciekł płyn. Od tej pory auto nie odpala. Czy bać się najgorszego? Liczę na waszą pomoc i jakie mogą być koszty naprawy. I czy w ogóle opłaca się naprawić a nawet wymienić silnik. W tym miesiącu miałem wymieniać maglownice bo zaczynała cieknąć i teraz mam już dylemat czy nie sprzedać auta jako uszkodzone. Pacjent XP 1.8 LPG

Jeśli temat już był to przepraszam.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Nie odpala po przegrzaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2018, 11:25:54 »
A kręci silnikiem i tylko nie zaskakuje czy w ogóle silnik jest zablokowany?


U mnie takie objawy były jak pękł króciec termostatu, a pękł, bo termostat się zaciął przez uszkodzoną jego uszczelkę i dochodziło do przegrzania. Pojawiła się nieszczelność w układzie i auto tylko sporadycznie i po męczeniu do granic wytrzymałości akumulatora udawało się odpalić. Może u Ciebie to też kwesta nieszczelności układu i jak wymienisz chłodnicę to wszystko wróci do normy.
Aż tak się na tym nie znam - opisuję tylko swój przypadek gdzie po przegrzaniu też były spore problemy najpierw ze spadkiem mocy, a potem z odpalaniem auta. Do tego stopnia, że zamawiałem lawetę, żeby auto dostarczyć do warsztatu.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Dawid Grzybowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Szczytno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso, Mazda 626 GE
  • Zainteresowania: Moja żona
  • Miejscowość: Szczytno
Odp: Nie odpala po przegrzaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2018, 13:43:34 »
Silnik kręci ale nie odpala, w tygodniu wymienię termostat i usunę nieszczelność, zaleje woda demineralizowaną. Jeśli odpali wtedy wezmę się za wymianę chłodnicy.