Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 2 dziwne problemy : tylne swiatło oraz wskaznik poziomu paliwa.  (Przeczytany 846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Sekuła

2 dziwne problemy : tylne swiatło oraz wskaznik poziomu paliwa.
« dnia: Październik 16, 2018, 08:14:23 »
Hej !

Mam 2 dziwne problemy.
Może będziecie w stanie mi pomoc .... poprawka ..na pewno będziecie w stanie mi pomoc ;)

Ale po kolei.
Od dłuższego czasu borykam się z problemem pozycji (lewa przednia), do tej pory jeździłem na zwykłych żarówkach, jednak od dłuższego czasu używam ledowych żarówek.
Po włożeniu żarówki do oprawki, wszystko jest OK - żarówka świeci - po włożeniu oprawki w reflektor - nie świeci.
Odstawiam, że to wina oprawki (ktoś wcześniej próbował włożyć niewłaściwą żarówkę. Ma ktoś z Was może oprawkę do żarówki postojowej do C5 I FL ?

Ale do rzeczy.
Poważniejszy i dziwniejszy problem mam ze światłami z tyłu - też lewa strona.
Otóż wydawało mi się, że mam przepalone włókno od świateł. Po wymianie żarówki niestety czasami mam, czasami nie mam na lewym tyle światła.
Podginałem blaszki w oprawie, ruszałem kabelkami - nic to nie zmienia :(

Oraz najdziwniejsza rzecz - wskaźnik paliwa.
Mój samochód posiada instalację LPG - przełączenie na LPG wykonuje się po przekroczeniu 30oC, dodatkowo staram się mieć benzyny na jakieś 100km.
Podczas jazdy oczywiście poziom paliwa spada.
Do niedawna było tak, że po przejechaniu jakiegoś odcinka, gdzie widać było zużycie paliwa (komputer + wskaźnik zegarów), wystarczyło wyłączyć silnik na 1-2 minuty i poziom paliwa wracał do normy. Niestety od jakiegoś czasu mam tak, że po odpaleniu (nie ważne czy z rana, czy w ciągu dnia, czy silnik ciepły, czy zimny) od razu pojawia się komunikat o niskim poziomie paliwa.
Przykład z dzisiaj rana.
Paliwa na okolo 100km.
Odpalam - wskazuje ciut poniżej 1/4 zbiornika.
Sprawdzam tylne światła (patrz wcześniejszy problem) - nie świeci się lewe światło, wyłączenie i włączenie silnika i :
- żarówka nadal się nie zapala
- wskaźnik opada na 0 i mam komunikat o niskim poziomie paliwa.

Pomożecie ?
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: 2 dziwne problemy : tylne swiatło oraz wskaznik poziomu paliwa.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2018, 19:30:36 »
Sytuacja wygląda jak byś miał jakiś tankfooper który powoduje wariację szyny CAN. Może zamókł... Poszukałbym go i odłączył dla sprawdzenia. To bym łączył z poziomem paliwa i tylną pozycją. Dla testu jeszcze może warto H6W zamontować z przodu w pozycyjnych.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: 2 dziwne problemy : tylne swiatło oraz wskaznik poziomu paliwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2018, 20:09:07 »
A czy inne światła z tej lewej tylnej lampy działają prawidłowo? Może coś się z masą dzieje? Nie wiem jak jest sterowany wskaźnik paliwa.
Spróbuj bezpośrednio z aku podłączyć + do tylnej żarówki a -  z oprawki. Wtedy zobacz co się dzieje.
Nie wiem czy to pomoże ale ja jak bym miał coś takiego u siebie to bym to sprawdził.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Wojciech Sekuła

Odp: 2 dziwne problemy : tylne swiatło oraz wskaznik poziomu paliwa.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2018, 21:35:46 »
Niestety posprawdzać mogę dopiero w weekend.
Piotrek, Adam,
- tak, myślałem o tankfooperze - ale problem pojawia się również przy zimnym silniku, czyli w sytuacji, gdy silnik (komp) nic nie wie o instalacji gazowej. Dodatkowo muszę zadzwonić do gazownika (instalacja instalowana ponad 2 lata temu) z pytaniem gdzie mógł to włożyć.
- tak, inne światła w lewej lampy działają prawidłowo, żarówka tylnego oświetlenia jest 2 włóknowa - stop działa.
Co do przedniej pozycji - spróbują ja czymś plastikowym ustabilizować we wtyczce i sprawdzić czy będzie działało.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 07:22:34 wysłana przez Wojciech Sekuła »
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.