Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Swap 2.2 hdi zamiast 2,0 hdi RHZ  (Przeczytany 652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Dolatowski

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI
Swap 2.2 hdi zamiast 2,0 hdi RHZ
« dnia: Październik 18, 2018, 21:28:22 »
Witam
Chciałbym zrobić swap silnika 2,2 hdi z C5 MK1 do Xsary 2,0 RHZ. Temat dla znawców marki którzy trochę już siedzą we "Francuzach".
Informacji na ten temat nie ma zbyt wiele (szukałem...ale może za słabo). Trochę informacji znalazłem na zagranicznych forach ale i one nie wyczerpują tego zagadnienia.

Uprzedzając sugestię forumowiczów : "sprzedaj to co masz i kup sobie coś mocniejszego" odpowiadam :nie

A dlaczego nie? :
1. Lubię to auto chociaż jest ze mną dopiero 4 m-ce,
2. Jest w świetnym stanie blacharskim i lakierniczym,
3. Zrobiłem w nim całe zawieszenie oraz zregenerowałem tylną belkę,
4. Jest to kombi w wersji exclusive, dobrze się prowadzi (chociaż nie tak jak Japończyk którego miałem wcześniej) chociaż to może być również kwestia usztywnienia zawieszenia,
5. Jest to bardzo lekkie auto więc o ile mocy po tych wszystkich modach wyjdzie ile wyjdzie ale lepiej targać 200kg mniej niż więcej...

Ale do rzeczy :
Mam kilka pytań:
1. Sterowanie sprzęgła. Ja mam na linkę a nie znalazłem 2,2 hdi które nie byłoby na hydraulice. Czy można to jakoś obejść i jak najlepiej to zrobić?
2. Wg angielskich for silnik wystartuje na sterowniku EDC15 co znacznie ułatwi sprawę SWAPA - czy to prawda ?
3. Czy są jakieś low budget kity zmieniające dwumasę na jednomas? Mam tu na myśli rozwiązania tak jak w stajni VW koło z 1Z+ sprzęgło, w Renault Espace IV 2,0T podchodzi jednomas z traffica wraz ze sprzęgłem etc.
Plan jest taki, że sprawię sobie kompletnego dawcę (C5 MKI), to co będę potrzebował to wezmę. Bez sensu dokupować kolejne części.

Pozdrawiam i liczę na Wasze podpowiedzi :) 

Offline Piotr Puścian

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V LPG
Odp: Swap 2.2 hdi zamiast 2,0 hdi RHZ
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2018, 14:46:16 »
Chyba lepiej zrobić chipa w 2.0HDi niż pchać się w 2.2