Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.  (Przeczytany 2090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iwona Bartkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benz. + gaz mk1
  • Miejscowość: Cieszyn
Witam wszystkich użytkowników.
Jestem tu nowa więc jeśli temat nie w tym miejscu to proszę o przeniesienie bo to mój 1 post  :) [size=78%]Mój problem z moją cytrynką polega na tym iż pompa od podnoszenia zawieszenia raz działa raz nie . W ostatnim czasie częściej autko jest w dole niż normalnie przez co średnio co 2 dzień jestem na CPN aby do zbiornika LDS dać ciśnienie o czym przeczytałam w jakimś temacie z podobnym ale nie takim samym objawem jak w moim autku , bezpieczniki są dobre a te kable to nie wiem bo nie sprawdzałam sama ponieważ tego się trochę boję bo dużo rozbierania a ja nie mam warunków do tego oraz potrzebuję auto non stop a do tego w Cieszynie nie ma żadnego specjalisty od citroenów a tym bardziej od hydro[/size] :( Nie wiem też gdzie szukać oraz jak wygląda ten czujnik położenia zawieszenia czy jakoś tak się to nazywa bo może się przesunął lub coś i dlatego czasem działa czasem nie choć dziwi mnie że po podaniu ciśnienia do zbiornika pompa zaskakiwała ( nie dawno mechanik wymieniał mi sworznie na wachaczu oraz klocki a jak było słychać że wspomaganie kiero może nie mieć płynu - charakterystyczny odgłos przy skręcaniu kierownicą , okazało się że LDS-u prawie nie było i dolał mi nowy po czym się podniósł i po kilku dniach zaczął wariować tak jak opisałam wyżej, płynu jest dość bo jak jest na samym dole to widzę go w zbiorniku )jeśli ktoś jest w stanie mi tutaj pomóc to była bym bardzo wdzięczna ,nie zauważyłam też plam pod autem żeby coś ciekło.Pozdrawiam

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2018, 15:17:31 »
Podanie cisnienia do zbiornka lds sluzy wepchnieciu lds do pompy aby nie pracowaa na sucho. Brak odglosu dzialania pompy swiadczy o problemie z sinikiem pompy (szczotki?) lub instalacja zasilajaca. Poloz karton pod auto przod i tyl i sprawfz wycieki. Z jakiegos powodu mechanik musial dolac.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline Iwona Bartkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benz. + gaz mk1
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2018, 18:39:07 »
Podanie cisnienia do zbiornka lds sluzy wepchnieciu lds do pompy aby nie pracowaa na sucho. Brak odglosu dzialania pompy swiadczy o problemie z sinikiem pompy (szczotki?) lub instalacja zasilajaca. Poloz karton pod auto przod i tyl i sprawfz wycieki. Z jakiegos powodu mechanik musial dolac.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Jak kupiłam cytrynę w marcu br to nie bylo zadnego problemu az do sierpnia kiedy to mechanik ktory jest moim kolegą z ciekawości chciał zobqczyc jak działa hydraulika bo wczesniej nie miał z tym do czynienia no i po kilku razach kiedy podniósł auto do gory i obniżył to od tego momentu zaczęły sie cyrki ( jak go kupiłam to nie używałam tych guzikow zeby sobie manewrowac wysokością poniewaz nie bylo mi to potrzebne) auto opadlo i nie chcialo sie podnieść to popatrzyl mi tam i mowil ze wezyk z prawej str przod byl pekniety i dlatego plyn uciekl stad tez dolal go do zbiornika i rowniez odglos przy kreceniu kierownica zanikl . Pozniej odglosu juz nie bylo ale non stop opadal i czasem sam sie podniosl po przejechaniu jakiegos odcinka a teraz stoi od wczoraj bo bylam znow na CPN ale noe zadzialala pompa . Jesli mozesz to wytlumacz mi dokladnie jak sprawdzic te szczotki na poczatek oraz te kable i czy jest duzo z tym roboty ? Aaa jak juz pisalam to nie zauwazylam wyciekow pod autem bo sprawdzam codziennie - czy mozliwe jest aby bylo cos zapowietrzone?  Pozdrawiam

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2018, 14:19:34 »
Na razie to wróżenie z fusów.
Albo masz kumulację usterek, albo opisane działania nie miały wpływu na zadziałanie systemu.
Szczotek nie sprawdzisz bez wymontowania pompy. Jeśli mechanik nie zna się na hydro (przynajmniej jest szczery i nie udaje) to raczej bym mu nie powierzał tego typu napraw.
Do sprawdzenia wiązka przewodów za prawym reflektorem - http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=56768.0

Jeśli masz dostęp do kanału/ podnośnika to należy jeszcze sprawdzić czujniki wysokości na drążkach stabilizatorów przód/tył. Być może opuszczenie na min. oraz podniesienie na max spowodowało zablokowanie w pozycji poza zakresem.
Czy napis service świeci się na desce ? Czy mechanik ma jakiś sprzęt do diagnozy komputerowej zawieszenia ? Możesz jeszcze poszukać kogoś z klubu z okolicy z kompem i odczytać czy jakiś błąd się zapisał.

Offline Iwona Bartkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benz. + gaz mk1
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2018, 17:02:07 »
Z racji tego iz nie znalazlam zadnego madrego od C5 w sobote zabieram sie sama za sprawdzenie tych szczotek .... Napisz mi tylko czy to ta pompa pod zbiornikiem i gdzie dokladnie znajduja sie szczotki?? A po sprawdzeniu tych szczotek  i ewentualnej wymianie oraz tych kabli za lampa jesli dalej to bedzie sie dzialo to zabiore sie za kolejne punkty o ktorych pisałeś
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2018, 17:15:16 wysłana przez Iwona Bartkowiak »

Offline Iwona Bartkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benz. + gaz mk1
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2018, 13:51:47 »
A więc tak ... Przed wczoraj udało mi się znaleźć kolesia ktory podłączył autko pod kompa i .... Nie wykazało żadnego błędu w pompie oraz zawieszeniu co mnie zdziwiło bardzo , oraz jakieś tam drobnostki pokazało na czerwono typu czujnik cofania ,pokasował mi tam jakieś błędy i nawet napis service zniknął ktory swiecil sie od momentu jak go kupilam no ale auto dalej sie nie podniosło no to znow zrobiłam sobie wycieczkę na CPN wiadomo w jakim celu :)) no i tak - wpuscilam mu powietrze (znowu) do zbiornika LDS i prawie ze od razu pompa zadziałała no i cytrynka zaczęła się podnosić do tego jak sie podnosiła kazalam powoli kręcić kierownicą w lewo i prawo mojej koleżance a ja zauwazylam ze na wężyku za zbiornikiem podaje płyn ale .... jest tam pęcherz powietrza wiec stwierdzilam ze być może przez niego pompa nie dostaje płynu i się nie włancza więc dodatkowo jak koleżanka kręcila kiero i na guzikach go opuszczala i podnosila to ja dawalam mu caly czas powietrze do zbiornika w malych odstepach czasowych  aż wreszcie pęcherz z powietrzem zniknął no i teraz autko od przed wczoraj  smiga jak zwariowane hihi tzn ze pompka wlancza sie juz po otwarciu drzwi tak jak powinna i odpukac ani razu nie opadł na glebę co mnie nie zmiernie cieszy ☺☺☺ wiec nie wiem o co biega - czy może fakt przez ten pecherz tak sie dzialo a moze trzeba bylo mu wykasowac te bledy ( w co watpie bo gdyby tak bylo to po skasowaniu od razu by zatrybil) a dodam ze zadnych wyciekow nie bylo pod autem oraz ze poziom LDS-u był caly czas ok . Cieszy mnie ten fakt ze juz jest ok bo obeszlo sie bez rozbierania polowy przodu zeby wyjac pompe choc na poczatku myslalam ze jak nie uda mi sie z tym pecherzem na stacji to na sam poczatek spuszcze mu caly lds i wleje na nowo

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2018, 23:30:41 »
Czyli diagnostyka bierna - odczyt samodiagnozy kalkulatorow. Mogl wykonac testy elemetow i odczytac parameyry z kalk. zawieszenia pytanie czy przyrzad na to pozwolil. Oby problemy byly za Toba.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline Iwona Bartkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benz. + gaz mk1
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2018, 11:51:11 »
Eeee Julian szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojecia o czym napisałeś

Offline Iwona Bartkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benz. + gaz mk1
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2018, 12:58:06 »
A czy ktoś mi podpowie czy ta wtyczka na zdjęciu ma być gdzieś do pompy podpięta bo dziś ją znalazłam luźną i brudną
http://i65.tinypic.com/25h2t8g.jpg]


a czy poniżej na tym zdj nie brakuje kabelka we wtyczce??


[url=http://klubcytrynki.pl/forum/]

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2018, 18:41:10 »
Wtyczka z trzema kabelkami to sygnal autopoziomowania odblysnika w ksenonach. Druga fotka - tak ma byc, wtyk jest dwupinowy wykorzystany jeden w drugim zaslepka.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline Iwona Bartkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benz. + gaz mk1
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2018, 19:42:50 »
Dziękuję Julian , znów jestem mądrzejsza  ;)  czyli rozumiem że tą wtyczkę mam wpiąć w lampę tak??to jutro będę się z tym bawiła bo będę robiła z tą pompą wreszcie bo znów jest problem  :(  a swoją drogą tak na mój rozum to myślę że   1)  gdyby była spalona to wogóle by sie nie włanczała , 2) gdyby szczotki były do wymiany to by się włanczała kiedy by "chciała" (bynajmniej tak to działało mi w rozruszniku w poprzednim aucie) i ciągła by płyn a tu jest tak że ona nie ciągnie płynu jak się włancza więc wydaje mi się że problem może być z ciśnieniem z pompy do układu oraz tym pęcherzem powietrza w węrzuku za pompą między zbiornikiem od LDSu a płynem chłodzącym ale , mogę się mylić bo nigdy nie miałam z tym styczności a dodam kolejny raz że auto było podłanczane pod kompa i na pompie oraz zawieszeniu żadnych błędów nie pokazało ... jeśli ma ktoś inna sugestię to proszę o podpowiedzi natomiast jutro zacznę od tych szczotek o których wspominałeś w 1 odpowiedzi do posta aaa była bym zapomniała - wycieków pod autem nie zauważyłam bo sprawdzałam

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2018, 11:16:42 »
Tej wtyczki 3 pin nie podłączaj bo nie masz gniazda w lampie - tylko xenony miały gniazdo.

W pierwszych postach pisałaś że do czasu podania ciśnienia pompa się nie załącza, teraz piszesz że załącza ale nie ciągnie płynu. Tych szczotek nie oglądaj - to nie to.

Co do podłączenie komputera - tu program nie pokaże zapowietrzenia pompy. Bąbel powietrza nie bierze się znikąd. Albo jest wyciek i zaciąga powietrze, albo któraś sfera dogorywa i azot przedostaje się do układu. Jeśli powietrze trafi do zbiornika to wyjdzie pod dekiel. Tu trafia do pompy, może sama pompa jest już zużyta.
 Najszybciej to podstawić inny blok hydro (z innym silnikiem lub Twoim) i sprawdzić. Jak nie chcesz w ciemno kupować to warsztat zajmujący się hydro powinien to zrobić.
PS. Robię jednego HPi, 14 różnych niedziałających rzeczy więc trochę to trwa. Pompa startuje i działa po tygodniu, po dwóch bez problemu.

Offline Daniel Piasecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 267
  • Skąd: Gdańsk Przymorze
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V MkI 2002
  • Miejscowość: Gdańsk Przymorze
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2018, 05:56:32 »
a czujniki poziomowania sprawdzałaś?

Offline Iwona Bartkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Cieszyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benz. + gaz mk1
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Citroen C5 2.0 benzyna+gaz 2003rok pompa zawieszenia raz działa a raz nie.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2018, 14:43:48 »
Jeszcze nie sprawdzalam tych czujników nie mam na razie warunków zeby wejsc pod auto bo pada u nas a na parkingu to wiesz jaka robota