Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Akumulator - ładowanie (prostownik) i odłączanie  (Przeczytany 3017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik Siedlak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V LPG '07 | Opel Corsa B '98
  • Zainteresowania: IT (wirtualizacja), alkohole domowe
  • Miejscowość: Wrocław
Akumulator - ładowanie (prostownik) i odłączanie
« dnia: Listopad 01, 2018, 10:32:54 »
(  Xsara Picasso 1.6 16V  )

Dzień Dobry,
Mam pytania o podłączanie prostownika do Xsary Picasso - chcę podładować akumulator przed zimą a samochód mam od niedawna

1/ jak Xsara znosi prostowniki? Mam zwykły Lidlowy starszej generacji, którym ładowałem już Ople i inne samochody bez problemu. Gdzieś obiło mi się o uszy, że niektóre samochody nie przepadają za prostownikami (a szczególnie ich komputery) - ładujecie Xsarę w ten sposób?
2/ gdzie podłączyć prostownik? Pod maską widzę zabezpieczony "+". Gdzie dać minus? W dowolne miejsce do masy?

I jeszcze jedno:
Jak z odłączaniem całkowicie akumulatora? Jak znosi to samochód, tj. poza tym, co przeczytałem w instrukcji, że czasem trzeba coś robić z elektrycznymi szybami, to coś się może "pogubić"? Radio? alarm?
Z góry dzięki za pomoc.


Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Akumulator - ładowanie (prostownik) i odłączanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2018, 14:21:23 »
Możesz spokojnie ładować. Plus dajesz na mostek oznaczony pod maską, a minus na zamek klapy (jest tam naklejka informacyjna). Radio fabryczne powinno pamiętać ustawienia. Przed ładowaniem sprawdź jaki masz akumulator, czy ma rurkę odgazowującą . Jeden elektryk mówił mi, żeby z podłączeniem prostownika odczekać parę minut, aż komp. wejdzie w tryb gdy odcina prąd na radio (nie fabryczne).