Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Regulator temperatury fotela  (Przeczytany 3814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Regulator temperatury fotela
« dnia: Listopad 10, 2018, 19:48:37 »
Jak wyciągnąć regulator/potencjometr temperatury fotela? Nie grzeje fotel kierowcy i chciałem podmienić z pasażerem żeby wyeliminować ten element. Wysunąłem z plastiku i nie mogę go wyciągnąć na zewnątrz. Po bokach są "zaczepy" które ściskam, a i tak nie chce wyjść. Przy próbach demontażu wyskakuje mi tylko przód regulatora z oznaczeniami. Zaczyna robić się zimno, a lubię ciepełko w dupkę. Żona zadowolona bo jej grzeje  :) a mój nie. Z tego co wyczytałem to kabel lubi się u.....ać na zgięciu i trzeba wyciągać fotel żeby naprawić wiązkę, a chciałbym zacząć od najprostszych rzeczy bo fotel w full wypasie z pełną skórą i operacja wygląda na skomplikowaną. Za bardzo nie mam teraz gdzie bo rąbią drogę przy domu i auto trzymam na placu u znajomego. Wszystkie rzeczy do zrobienia czekają w kolejce.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2018, 20:06:49 »
Ja u siebie jak wymieniałem to wytargałem go siłowo ale trochę ucierpiala wtyczka co nie przeszkadza w uzytkowaniu.Moja rada to albo wyjąć fotel i masz wtedy dobry dostęp do wtyczki którą trzeba rozpiąć lub w jakiś sposób zdjąć ten plastikowy boczek fotela z przyciskami.Inaczej tego raczej w bezpieczny sposób nie wyjmiesz tego przycisku nie uszkadzając wtyczki.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2018, 21:37:41 »
Ale co uniemożliwia wyjęcie? Wtyczka? Czy jakieś zaczepy?

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2018, 21:47:31 »
Przełącznika nie da się wyjąć w inny sposób niż ci opisałem ponieważ całość z wtyczką jest większa niż otwór na tenże,ja męczyłem się z nim na wszelakie sposoby i stwierdziłem że bez rozpięcia nie da się go wyciągnąć a po drugie kabel zasilający jest dość krótki.Jest jeszcze opcja z powiększeniem otworu nacinając go nożykiem ale po poszerzeniu go istnieje ryzyko że nowy przełącznik nie zakryje go w całości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2018, 22:01:23 wysłana przez Henryk Guzicki »

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 057
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2018, 23:04:31 »
Skup
Jak wyciągnąć regulator/potencjometr temperatury fotela? Nie grzeje fotel kierowcy i chciałem podmienić z pasażerem żeby wyeliminować ten element.
Zacznij od oceny stanu złączy wtyczek w module pod fotelem bo regulator pada rzadko a złącza wtyczek często.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2018, 09:15:23 »
Cz da się to zrobić bez wyjmowania fotela? Na zdjęciu zapożyczonym z innego tematu widzę że moduł jest z przodu lecz nie widzę sposobu mocowania. Druga sprawa czy odpiac aku do grzebania przy wtyczkach? Nie chciałbym żeby wypaliła poducha. I co mam sprawdzić? Czy nie zasniedziało? Opory maty?
 

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2018, 10:33:10 »
Zaopatrz się w nowy przełącznik bo jak wyjmiesz fotel a okaże się że to jednak on do wymiany to od razu go wymienisz bo obstawiam że to jednak on padł.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 057
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2018, 12:28:18 »
Jeszcze nigdy nie wymieniałem przełącznika a tylko zamieniałem miejscami dla sprawdzenia i była to strata czasu


A na zdjęciu zaznaczyłem moduł i strzałką jego blokadę widoczną po zajrzeniu pod fotel więc demontaż jest bezproblemowy


« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 12:38:46 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2018, 12:34:52 »
Właśnie wróciłem z auta i dopiero przeczytałem post  :) Zamieniłem regulatory i niestety dalej to samo. Co do wyciągania to najprościej wyciągnąć całe mocowanie regulatora i masażu. Po dwa zaczepy z tyłu i z porzodu. Kable wystarczającej długości oprócz masażu, ale jak ktoś nie ma to bez problemu zapina i odpina wszystko.

Pod fotel zaglądałem i widziałem tą kostkę i jej mocowania. Przez moduł rozumiałem tą dużą puchę z trzema kostkami. Później zdemontuję
Co mam z nim zrobić po demontażu?

Zamienilem te moduły razem z regulatorem kierowcę z pasażerem. Bez zmian. Pasażer grzeje, kierowca nie.
Rozumiem, że pozostaje obwód grzewczy w piance.
Czy ciężko się będzie do tego dobrać? Fotel jak wyżej na full wypas z pełną skórą.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 15:22:45 wysłana przez Adam Kubik »

Offline Robert Michalak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Piastów
  • Posiadany samochód: ,Xantia2000HDi, C5 X7 2.2HDI 170kM
  • Miejscowość: Piastów
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2018, 15:38:52 »
Obok zaznaczonego modułu masz zieloną złączkę. Z niej zasilana jest mata grzejna siedzenia. Rozepnij i sprawdź omomierzem przejście między grubszymi przewodami. Jeśli nie ma to uszkodzona jest mata siedzenia. Trudno to naprawić bo mata jest zatopiona w gąbce a gąbka zespolona że skórą. Ale jeśli uszkodzenie jest gdzieś na początku to może się udać. Do wyjęcia poduszki siedzenia trzeba zdemontować fotel i plastiki (trudno zdjąć i czegoś nie połamać) W tej zielonej złączce możesz też sprawdzić czy jest zasilanie tej maty.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2018, 21:00:31 »
Ja nie mam takiej złączki. W module mam trzy kostki. 2x po 4 kable(jedna zielona druga szara) i jedna szara x 2 kable.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 21:14:13 wysłana przez Adam Kubik »

Offline Robert Michalak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Piastów
  • Posiadany samochód: ,Xantia2000HDi, C5 X7 2.2HDI 170kM
  • Miejscowość: Piastów
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2018, 21:17:25 »
Pisałem o małym module zaznaczonym przez Andrzeja na zamieszczonym zdjęciu. Zielona złączka na środku poduszki fotela (patrząc na zdjęcie), osobna nie wpięta w żaden moduł. Są tam cztery przewody dwa grubsze brązowy i szary i dwa cienkie żółte.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 11, 2018, 21:31:40 »
Wiem, że złączka zielona na środku koło modułu, ale nie widziałem takowej. Jutro się przyjrzę, ale kurcze ciężko byłoby nie zauważyć zwłaszcza że zdejmowałem moduł. Wydaje mi się, że kable w piankę szły bezpośrednio z modułu.

Offline Robert Michalak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Piastów
  • Posiadany samochód: ,Xantia2000HDi, C5 X7 2.2HDI 170kM
  • Miejscowość: Piastów
Odp: Regulator temperatury fotela
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2018, 21:38:54 »
Może zmienili konstrukcję. Ale jeśli ten moduł na twoim zdjęciu jest od grzania to prawdopodobnie zielona kostka od poduszki siedzenia szara oparcie a podwójna zasilanie.