Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen Xsara 1.9TD  (Przeczytany 4600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tadeusz Rozmiarek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Wągrowiec
  • Posiadany samochód: Peugeot 405 GRDT kombi , Citroen Xsara 1.9 Td kombi
  • Zainteresowania: wędkarstwo,akwarystyka,kynologia.
  • Miejscowość: Wągrowiec
Citroen Xsara 1.9TD
« dnia: Listopad 11, 2018, 20:42:53 »
Witam! Jestem od sierpnia właścicielem Xsary kombi którą kupiłem w Koninie. Samochód był zakupiony w polskim salonie. Od początku w jednej rodzinie. Auto bezwypadkowe, dobrze utrzymane. Silnik 1.9 TD 90KM. oryginalny przebieg 175000km. Posiada ABS, wspomaganie kierownicy, klimatyzację, centralny zamek na pilota, elektrykę w przednich oknach, elektrycznie regulowane lusterko, podgrzewaną tylną szybę, światła przeciwmgielne, przyciemniane tylne szyby, radio z mp3 sterowane z pilota, dwa komplety kluczy. Na początek wymieniłem tylną belkę z Antałexu bo  była zatarta oraz nową chłodnicę. Jestem również od 20lat miłośnikiem Peugeota 405 .Mam 405 kombi z takim silnikiem jak w Xsarze DHY. Jest niezawodny ,dlatego myślę że z Citroena będę również zadowolony.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2018, 10:06:26 »
Fajne wozidła. Cały czas uważam, że Xsara pierwszej generacji miała dużo ładniejszy przód od jej poliftowej odsłony :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2018, 15:38:53 »
Zdecydowanie ładniejsza jest Xsara II ;) Przetłoczenia maski współgrające z reflektorami i grillem nie wyglądają jak tworzone na siłę. Xsara I fajna wizualnie ale przód jednak trąci gryzoniem. Fajny, niebieski kolor.
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2018, 15:42:27 »
Co tam przetłoczenia jak cały pysk jakby napuchnięty i zbyt masywny (no dobra może nie w kombi ale w coupé już jest wizualnie sporo za ciężki). X1 przynajmniej robiła szpiczastego klina ;)
Miałem obie wersje w 3 drzwiach i jednak stawiam na X1 ;)

"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Bartłomiej Zagdański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Chruszczobród k. Zawiercia
  • Posiadany samochód: Volvo V50 1.8
  • Zainteresowania: Dobra muzyka, dobra kuchnia i lotnictwo.
  • Miejscowość: Chruszczobród k. Zawiercia
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2018, 22:50:13 »
Fajny zestaw. Peugeot 405, jeden z moich ulubionych samochodów. Niezależnie od rocznika i wersji silnikowej. Projekt nadwozia genialny, mocno osadzony w ówczesnej modzie. Widać, że to spore auto ale ani grama w nim ociężałości. Mistrzostwo! Co do Xsary, osobiście uważam, że jedynka jest najbardziej spójna stylistycznie. Wszystko tam idealnie gra. Dotyczy to każdej wersji nadwozia. Z dwójka mam ten kłopot, że pierwsze roczniki umiarkowanie mnie ruszają, ze względu na wygląd przedniego pasa. Natomiast przeniesienie świateł przeciwmgłowych do zderzaka diametralnie zmieniło moje odczucia co do tej wersji. I nie tylko dlatego, że akurat mój Cytrynian Xsarynu należy właśnie do tej późniejszej serii.
PF 126p '90, Skoda 120L '89, Skoda 125L '89, Citroen AX 14D '94, Opel Astra F 1.4i '99, Citroen Xsara Coupe 1.4i

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2018, 19:42:03 »
Miałem 3 drzwiową poliftową i mnie się bardzo podobał ten ryjek. X1 to taki chudy szczur :d Tak moja wyglądała na tydzień przed sprzedażą:
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Bartłomiej Zagdański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Chruszczobród k. Zawiercia
  • Posiadany samochód: Volvo V50 1.8
  • Zainteresowania: Dobra muzyka, dobra kuchnia i lotnictwo.
  • Miejscowość: Chruszczobród k. Zawiercia
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2018, 21:20:17 »
O, kurka! Moje wymarzone felgi! 15" Vesuve. Mniam!
PF 126p '90, Skoda 120L '89, Skoda 125L '89, Citroen AX 14D '94, Opel Astra F 1.4i '99, Citroen Xsara Coupe 1.4i

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2018, 14:32:05 »
One są rzeczywiście ładne, ale potęgują pewną przypadłość Xsary, a mianowicie efekt zapadniętych do środka kół, które są głęboko schowane w nadkolach. To był powód, dla którego nigdy nawet nie pomyślałem o zakupie tego modelu felg do Xsary. Ładne są, nawet bardzo, ale psują jeszcze bardziej to co zepsuła z kołami fabryka :/
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Bartłomiej Zagdański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Chruszczobród k. Zawiercia
  • Posiadany samochód: Volvo V50 1.8
  • Zainteresowania: Dobra muzyka, dobra kuchnia i lotnictwo.
  • Miejscowość: Chruszczobród k. Zawiercia
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2018, 18:56:00 »
Dla mnie to nie "przypadłość". Już gdzieś o tym pisałem. Poza tym w Xsarach przeznaczonych do sportu ta cecha nie występowała a moja maszyna sportową nie jest. Zresztą wiele aut uznawanych, również przeze mnie, za najpiękniejsze w historii posiadało takie rozwiązanie. Jaguar E-Type, Jaguar XJ13, Ferrari 250GTO, Iso Grifo, Lamborghini Miura, Pontiac GTO '65......
PF 126p '90, Skoda 120L '89, Skoda 125L '89, Citroen AX 14D '94, Opel Astra F 1.4i '99, Citroen Xsara Coupe 1.4i

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2018, 19:14:16 »
Kwestia gustu ;)


Ja lubię jak płaszczyzna zewnętrzna kół nie jest zapadnięta i im bardziej zbliża się do krawędzi nadkola tym lepiej przy czym rozmiar koła wcale nie musi być wielki, wypełniający nadkole prawie na styk. Właśnie Xsara WRC dokładnie oddaje to co mi się w tym temacie podoba. W swojej X2 miałem aluminiowe felgi OZ Racing na dystansach dobranych tak, że jak się na nią patrzyło z tyłu to tak solidnie, szeroko siedziała na tych kapciach, a nie była podcięta. Bardzo mi się to podobało i zawsze marudziłem jak na zimę trzeba było założyć stalowe 14-tki, które gubiły się gdzieś w czeluściach nadkoli ;)


"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2018, 20:35:18 »
One są rzeczywiście ładne, ale potęgują pewną przypadłość Xsary, a mianowicie efekt zapadniętych do środka kół, które są głęboko schowane w nadkolach. To był powód, dla którego nigdy nawet nie pomyślałem o zakupie tego modelu felg do Xsary. Ładne są, nawet bardzo, ale psują jeszcze bardziej to co zepsuła z kołami fabryka :/

Tak, to prawda. Ale tylko jeżeli chodzi o tył. Bardzo delikatnie zaznaczone nadkole powoduje, że jest dość płasko.
Ale przecież chyba można było dać dystanse i by ładnie siadło. Mnie się podobało tak jak było :) Żadnych innych nie chciałem, tylko i wyłącznie ten model. Mimo, że były nieprzelotowe i wyważanie było droższe :)
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Tadeusz Rozmiarek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Wągrowiec
  • Posiadany samochód: Peugeot 405 GRDT kombi , Citroen Xsara 1.9 Td kombi
  • Zainteresowania: wędkarstwo,akwarystyka,kynologia.
  • Miejscowość: Wągrowiec
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2022, 15:21:04 »
Witam! Chciałem się podzielić uwagami na temat wymienionego na początku Citroena Xsary. Od momentu kupna w 2018 roku zrobiłem 45000 km. Teraz ma 225000 km. Wymieniłem na początku chłodnicę i tylną belkę, niedawno sprzęgło które po nr Vin powinno być pchane a było tzw ciągnione, uszczelkę pod miską olejową. Naprawiłem wiązki przewodów w przednich drzwiach. Wymieniłem rozrząd. Zrobiłem konserwacje. Obawiałem się pompy wtryskowej Lukas którą wymieniłem w peugeot 405 na pompę Boscha , ale silnik pracuje dobrze, tylko jak jest zimny czekam do cyknięcia przekaźnika grzania świec świec żarowych. Wtedy zapala na strzał, a przy odpaleniu po zgaśnięciu kontrolki trzeba trochę pokręcić.To i brak korozji składa się na pozytywną ocenę. W tym roku chyba czeka mnie lakierowanie bo z dachu delikatnie schodzi klar.   

Offline Tadeusz Rozmiarek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Wągrowiec
  • Posiadany samochód: Peugeot 405 GRDT kombi , Citroen Xsara 1.9 Td kombi
  • Zainteresowania: wędkarstwo,akwarystyka,kynologia.
  • Miejscowość: Wągrowiec
Odp: Citroen Xsara 1.9TD
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2023, 14:00:10 »
Witam! Ponieważ polakierowałem maskę i dach ponieważ schodził klar chciałem pomalować osłony lusterek. Tylko nie wiem czy można je ściągnąć bez demontażu szkieł.Czy ktoś może mi pomóc. Pozdrawiam