Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)  (Przeczytany 10991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2019, 05:49:16 »
W życiu miałem 3 takie sytuacje i każda skończyła się tak jak się miała skończyć, w dwóch usługa została wykonana bez żadnych dopłat w trzeciej zwrócono mi pieniadze. Przy takim podejściu nie ma co się dziwić, że jest jak jest, a co to da , a Ty kliencie płacz i płać. Ja uważam , że jeśli na coś się umówiłem i za to zapłaciłem to się wywiązałem z umowy to druga strona albo się wywiązuje ze swojej części albo zwrot kasy.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:02:38 »
Niby tak Paweł, ale kolega kupił usługę kompletną, no chyba , że sam zakupił silnik a mechanik miał tylko przełożyć. Jeśli zlecił naprawę i mechanik sam kupił silnik i resztę gadżetów to problem mechanika. No ale jak kto woli.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:42:08 »
Bo jak już brałeś się za wymianę to trzeba było wymienić cały kompletny silnik z wtryskami, pompą, itp. jak miałeś takie problemy. Na pewno byłoby to tańsze i wiadomo by było co jest. Teraz to masz kupę gratów ze starego, część z nowego i nie wiadomo jak to wszystko zostało złożone.

Offline Darek Wieczorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II Break 2.0 HDI. Daaawno temu XM Break 2,1 TD, BX 1,9 TZi
  • Zainteresowania: wszystko oprócz polityki...
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2019, 18:50:31 »
Dzięki za słowa otuchy :)
Najbliższy jestem temu co pisze Mariusz. W tej chwili jest to już problem mechanika. Czekam, aż dostanę z powrotem sprawny samochód i nie przewiduję żadnych dopłat. Co do ceny, też się zgadzam, że to sporo ale kupiłem "usługę kompletną". Przejrzałem dziesiątki ogłoszeń i widziałem, że goły silnik można kupić za 1000-1500 zł a za 2500 z całym osprzętem, ale nie chciałem sam kupować żeby nie trafić na złom.
Na kwotę którą zapłaciłem, wg wyliczeń mechanika złożyło się: silnik - 2500 zł, do tego osobno trzy wtryskiwacze (z czego jeden trafił od razu do regeneracji bo nie miał odpowiednich parametrów), robocizna 1500 zł plus cała reszta związana z wymianą - rozrząd, olej, filtry i co tam jeszcze było trzeba - razem 5800 zł.


Najbardziej zadziwia mnie cała sprawa, bo ten mechanik ma naprawdę dobre opinie. Tłumy walą do niego drzwiami i oknami. Na mnie też zrobił dobre wrażenie, potrafił trafnie zdiagnozować co jest nie tak i starał się zawsze szybko pomóc... ale mojej cytrynie wyraźnie wizyty tam nie służą. Może w tym samochodzie zalęgły się jakieś demony i tam trzeba nie mechanika a egzorcysty??? ;)


@Artur
“Bo jak już brałeś się za wymianę to trzeba było wymienić cały kompletny silnik z wtryskami, pompą, itp. jak miałeś takie problemy”
Jak pisałem, w starym silniku nie było żadnych problemów i żadnych objawów, że dzieje się coś złego. Więc chyba pewniejszy osprzęt z niego niż z kupionego w ciemno...


@Paweł
Widziałem ten stary silnik stojący pod murem, ale nawet bym nie wiedział co tam fotografować... nie był chyba cały rozkręcony. Wydaje mi się, że mechanik mówił, że wszystko było mocno zapieczone - jednego wtrysku nie udało mu się w ogóle wykręcić, jeden uszkodził przy wykręcaniu. Poza tym byłem w szoku, że już w samochodzie mam "nowy" silnik i bardziej się tym zainteresowałem.

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2019, 19:07:05 »
No tak, daj znac co z dalsza czescia historii

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka


Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2019, 19:51:14 »
Wam sie latwo pisze na forum. Nie mozna ludzi traktowac z gory,ze cos ukrywaja, wymieniaja,

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka


Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2019, 20:36:12 »
Nie łatwo pisze tylko dziwna sytuacja i troszkę już kasy poszło. Mój znajomy miał też problemy z silnikiem w grudniu jak wczesniej pisałem i bez problemu znalazł  oferty za całe kompletne jeżdzące auto z UK za 3 tysiące (po przeliczeniu i sprzedaży części z tego auta wyszedłby na 0) więc zakup silnika z uwalonymi wtryskami uważam za bardzo duży wydatek. Ponadto obciążanie kolegi za to, że mechanik kupił taki silnik też jest śmieszne. Za tą cenę powinna być gwarancja rozruchowa i skoro kolega zlecił kupno sprawnego silnika i zamontowanie go to powinien dostać sprawne auto za uzgodnioną kwotę, wszelkie koszty niewiedzy czy też braku umiejętności obciążają tego mechanika. Chyba , że Darek dogadał się z mechanikiem , że ma kupić po taniości silnik z opcją ryzyka , że może się nie udać i wtedy Darek kupuje następny silnik. Robocizna to kwestia już uzgodnienia. Znajomy, który nie jest żadnym mechanikiem, z kolegą który troszkę majsterkuje w ciągu 2 dni po pracy wykonali operację przeszczepu więc uważam , że te 1500 PLN to jest też aż nadto za wymianę - no ale to kwestia dogadania się - tyle pewnie powiedział Darkowi, Darek tyle wypłacił i Darek nie powinien ciągnąć tego tematu tylko cieszyć się jazdą . Moim zdaniem to teraz problem mechanika i to on powinien zaproponować rozwiązanie. Darek będąc uległym i spolegliwym  z tym mechanikiem może dociągnąć do 10 tys i skutek dalej niewiadomy.
Nathan masz rację, że ludzi nie można tak traktować tylko kto kogo w tym wypadku robi w konia? Darek wyciągał kasę na każde żądanie i płaci za usługę , której tej mechanik nie potrafi dobrze wykonać. Ja Pawła tok rozumowania doskonale rozumiem, bo większość mechaników po prostu kantuje i naciąga, korzystając z niewiedzy i braku świadomości klienta. Sam parukrotnie padłem ofiarą takich praktyk. Nawet w ASO skasowano mnie za wymianę świec zapłonowych, którą zrobiono tylko na fakturze - otwieram potem maskę a tam brud i pajeczyny nic nie ruszone, znajomy - wymiana oleju nawet filtra oleju szmatką nie przetarli ale na rachunku był i wiele wiele innych histori.
Darek po prostu żadaj wywiązania się z umowy i tyle - zamknij już portfel
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Grzegorz Gardynik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 054
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0HDI MCP Exclusive, C5 Lift 2.0HDI
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2019, 21:56:26 »
Ja wiem że nie każdy się zna. Ale wystarczy przed odebraniem auta, podpisaniem papierów w ASO zajrzeć pod maske.
Sam to przerabiałem. Naprawa skrzyni na gwarancji ( nowe auto). Przychodzę odebrać auto po naprawie i dostaje od razu dokumenty do podpisania. Mówię że nić nie podpisze do puki nie wykonamy jazdy próbnej.
Po jeździe próbnej ok. Papiery podpisane.

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2019, 15:25:00 »
A który to mechanik?
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2019, 17:12:57 »
Napisz jak sprawa się zakończyła.
Bo u znajomego okazało się, że problem z wolnymi obrotami miał z powodu pompy wysokiego ciśnienia- po podmianie chodzi jak złoto. Tak więc całkowity koszt zamknie się w 2 tys + czas jego i kolegi spędzony w garażu i kupa części do odsprzedania ( 3 wtryski, skrzynia i reszta części silnika.
Powodzenia
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Darek Wieczorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II Break 2.0 HDI. Daaawno temu XM Break 2,1 TD, BX 1,9 TZi
  • Zainteresowania: wszystko oprócz polityki...
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2019, 19:03:31 »
Cytryna wciąż w serwisie. Przegapiłem jubileusz. Właśnie policzyłem, że stoi już tam 107 dni(!).
Czekam spokojnie do końca tygodnia...

Offline Darek Wieczorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II Break 2.0 HDI. Daaawno temu XM Break 2,1 TD, BX 1,9 TZi
  • Zainteresowania: wszystko oprócz polityki...
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 04, 2019, 13:51:24 »
Odebrałem cytrynę 28 stycznia. Suma sumarum 112 dni w serwisie. Dopłaciłem jeszcze 5 stówek za regenerację wtryskiwacza, filtr paliwa wymieniony. Pojeździłem z przerwami 3 dni, w sumie trochę ponad 100 km.
Odpalał w miarę sprawnie, przez minutę-dwie trochę trzęsło silnikiem ale potem się uspokajał. Jeździł całkiem żwawo. Zauważyłem, że pali wg wskazań komputera trochę więcej niż poprzedni (na tych stu paru kilometrach wyszło mi w cyklu mieszanym 8,3 l/100 a poprzednio było poniżej 7 l) i chyba się wolniej nagrzewa - dopiero po ok. 20 km spokojnej jazdy olej jest rozgrzany, a temperatura płynu chłodzącego nawet nie dochodzi do średniej wartości. Ale to wszystko nic...
Przez parę dni przyzwyczaiłem się, że mam z powrotem samochód. W sobotę rano miałem dojechać na start biegu. Wsiadam, odpalam, wrzucam graty na tył a w tym czasie silnik gaśnie...
Odpalam jeszcze raz dodałem więcej gazu i nic to nie dało. Pół minuty pochodził i koniec. Te same objawy co miesiąc temu, kiedy go odebrałem po raz pierwszy z "naprawy". Wk...łem się na maksa, wiedziałem że na bieg już nie zdążę. Pojechałem więc prosto do serwisu... Na 2-kilometrowej trasie gasł mi jakieś 5 razy, ale ruch był niewielki więc spokojnie dojechałem. Zostawiłem samochód i kluczyki w serwisie i znów czekam...
Pewnie się znów okaże, że filtr paliwa zatkany jakimś syfem. Co to może być? Coś jest w zbiorniku? Czy może coś się przedostaje do paliwa dalej przez jakieś nieszczelności? A może coś tam się zapowietrza?
Nie mam koncepcji. Nie rozumiem też, jakim cudem mechanik który od lat naprawia te samochody, ma wiedzę i cały niezbędny osprzęt nie jest w stanie przez tak długi czas rozwiązać problemu.

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 04, 2019, 14:38:56 »
Pewnie będzie jakaś pierdóła o której nikt nie pomyślał. Zycze powodzenia!

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Wojciech Sekuła

Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 04, 2019, 16:15:26 »
@Darek Wieczorek, a ja podobnie jak koledzy jestem ciekawy co to za zakład mechaniczny.

Powiedz proszę o ile to nie jest jakaś tajemnica.
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.

Offline Darek Wieczorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II Break 2.0 HDI. Daaawno temu XM Break 2,1 TD, BX 1,9 TZi
  • Zainteresowania: wszystko oprócz polityki...
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 04, 2019, 19:43:54 »
Wojtek, wstrzymam się jeszcze. Póki nie mam pewności, nie chcę robić człowiekowi pod górkę.
Powiem tyle, że namiary wziąłem z naszego forum. Po pierwszych dwóch wizytach byłem bardzo zadowolony.
Niestety później bywało różnie. Mechanik wydaje się być uczciwy i znający na rzeczy.
Tylko co z tego jeśli samochód zamiast w coraz lepszym jest w coraz gorszym stanie?

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 04, 2019, 19:46:09 »
Podchodz do sprawy rzeczowo i weryfukuj każdy wydatek dodatkowy jaki ponosisz. Niech mechanik też coś w zamian od siebie zrobi bezkosstowo skoro nie umie znaleźć przyczyny. Dziś wymieniaczy jest sporo i nie powinni się nazywać mechanikami. Tak ogólnie pisze.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 05, 2019, 15:22:07 »
Darek jak sprawa się aktualnie ma?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Darek Wieczorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II Break 2.0 HDI. Daaawno temu XM Break 2,1 TD, BX 1,9 TZi
  • Zainteresowania: wszystko oprócz polityki...
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 05, 2019, 16:03:08 »
Aktualnie stoi w serwisie. Wstawiłem w sobotę i na razie cisza...

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 05, 2019, 16:12:02 »
Musisz pogaonic gościa bo znowu będzie go robił po lekcjach.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Darek Wieczorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II Break 2.0 HDI. Daaawno temu XM Break 2,1 TD, BX 1,9 TZi
  • Zainteresowania: wszystko oprócz polityki...
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 05, 2019, 17:57:01 »
Wiem, tym bardziej, że niestety długość naprawy nie przekłada się w żaden sposób na dokładność :/

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 05, 2019, 22:10:15 »
Qurcze aż przykro czytać te twoje perypetie zwłaszcza, że też mam takie samo auto z tego roku.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 07, 2019, 02:38:08 »
Jak czytam to mi ręce opadają i wspólczuję. Niestety ale tak to jest jak człowiek chce być miły i dobry, wtedy inni to wykorzystują. Nie daj borze jak się niby zaprzyjaźni, wtedy to niby głupio (krępuje się) podejść tak jak powinno. Tylko temu mechanikowi też powinno być już głupio w takiej sytuacji kasować za niektóre naprawy.
Jest jak jest nie cofnie się czasu i decyzji.
Teraz rozważałbym tylko ew. nowe koszty w stosunku do wykonanych słusznie/niesłusznie napraw.
Bo często jest tak że mechanik diagnozuje / wymienia a klient płaci- a usterka nadal występuje. Za nietrafioną diagnozę obarcza kosztami klienta i tak do skutku aż trafi. A tak nie powinno być i tu warto się skupić co wymienił/naprawił niepotrzebnie poprze jego błędną decyzję.

U mnie w rodzinie mieli Citroena i coś wpadało w rezonans przy pewnych obrotach. Zmienili pompę hydrauliki, potem półoś, korektor wysokości i już umawiali na wymianę skrzynie biegów. Pojechałem zobaczyć co się dzieje (jak się tylko o tym dowiedziałem).
Co się okazało. Klęknąłem przed autem i po chwili znalazłem winowajcę tych dźwięków - był to nie podpięty przewód wspomagania który opierał się o podłużnicę. Ale perę tysi zdążyli skasować.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 08, 2019, 15:12:14 »
Szkoda, że kolega zwleka z podaniem nazwy warsztatu, może kilku potencjalnych klientów, uniknęłoby wtopy naprawczej w tym warsztacie.

Offline Darek Wieczorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II Break 2.0 HDI. Daaawno temu XM Break 2,1 TD, BX 1,9 TZi
  • Zainteresowania: wszystko oprócz polityki...
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 08, 2019, 19:41:08 »

Zwlekam, bo jak pisałem, poczekam na efekt końcowy naprawy. Poza tym namiary na mechanika wziąłem z forum.
Nie widziałem jak dotąd żeby ktoś się skarżył, więc nie będę Was niepotrzebnie straszył. Wolałbym też na razie nie zmieniać
serwisu bo w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć dobry. Powiedzmy, że uznam poprzednie niedopatrzenia za wypadek przy pracy
i dam żółtą kartkę. Dziś odebrałem samochód po raz trzeci i mam nadzieję, że już będzie dobrze. Jeśli znowu zaczną się dziać jakieś
cuda chyba stracę cierpliwość. A w ogóle to podejrzewałem, że przyczyną ostatnich kłopotów był syf w paliwie przez to,
że samochód tak długo stał i nie jeździł. Ale podobno winny był czujnik położenia wałka.


A jeśli ktoś zna dobry serwis w prawobrzeżnej Warszawie + okolice (Marki, Ząbki, Zielonka, Radzymin) to chętnie poznam namiary...

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Silnik 2.0 HDI 136 KM rozsypał się bez powodu (?)
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 08, 2019, 22:17:01 »
To co tym razem zrobili tzn co ci powiedzieli o przyczynie ponownej awarii?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka