Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 275391 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1300 dnia: Luty 03, 2021, 19:23:58 »
Ja to robiłem zwykłą gumową rurką która wysunąłem na resztki starej. I zalalem klejem.
2.5 roku już działa.
A jakieś złączki były potrzebne?

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka


Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 686
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1301 dnia: Luty 03, 2021, 20:17:46 »
Sasic odpada Corteco możesz ryzykować. W każdym razie najlepiej oryginały i nie będzie problemów

Offline Jacek Kaleta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 163 2012 AM6 + pełnoletnia kura na masce
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1302 dnia: Luty 06, 2021, 21:00:02 »
Dzieńdobrywieczór.
Wytargałem do zmiany filtr powietrza, i jak byk widać ramkę którą można łatwo zdemontować , osadzoną poza dwoma zatrzaskami
w górnej części , także na  gumowej "zaślepce" dużego otworu. Obok na dnie widać mały otwór ( jakieś fi 6 ) ,
 pewnie do odpływu zaciągniętej wody.


Pytanie z gatunku dziwnych - czy to nie jakiś dławik, ograniczający zasysanie powietrza zimą, czy też w krajach z zimnym klimatem ?
Na filtrze widać ślad odciśnięty od tej ramki, widać że filtr nie pracuje całą powierzchnią.
W sumie to klekot, im więcej zimnego powietrza , to tym lepiej .......
A tu jakieś "ograniczenie " ?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 060
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1303 dnia: Luty 06, 2021, 22:02:45 »
Filtr nigdy nie pracuje całą powierzchnią równomiernie, zawsze jest taki ślad w jednym miejscu. W każdym aucie tak miałem a trochę tego było. Jak ci to przeszkadza to go obracaj w połowie interwału wymiany.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Norbert Magiera

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2002r.
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1304 dnia: Luty 07, 2021, 01:18:40 »
Nawigacja nie widzi mapy. Przy opcji głośności nawigacji, głos mówi że nawigacja jest nie aktywowana . Jak ją aktywować?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1305 dnia: Luty 07, 2021, 14:16:54 »
Nawigacja nie widzi mapy. Przy opcji głośności nawigacji, głos mówi że nawigacja jest nie aktywowana . Jak ją aktywować?
Do pytań odnośnie fabrycznych systemów multimedialnych jest stosowny dział, tam pytaj.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Bartosz Radożycki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0i v6 2008
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1306 dnia: Luty 08, 2021, 15:53:42 »
Czy ktos zna numer czesci  kalkulatora zawieszenia CSS 5273.L1 do citroena c5 x7 3.0 benzyna (VF7RDXFVJ54046001)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1307 dnia: Luty 08, 2021, 20:36:06 »
Panowie, ktoś miał przypadek że z dnia na dzień czujnik temperatury zewnętrznej zwariował? Auto kilka dni stało, w piątek pojechałem w góry i już wtedy pokazywało jakieś 9st.c za mało, było ok 1 na plusie a pokazywał -8st.c, w górach temperatura spadła do -10 a w aucie pokazywało -17. Naprawi się samo czy do wymiany?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1308 dnia: Luty 09, 2021, 12:35:43 »
Panowie, ktoś miał przypadek że z dnia na dzień czujnik temperatury zewnętrznej zwariował? Auto kilka dni stało, w piątek pojechałem w góry i już wtedy pokazywało jakieś 9st.c za mało, było ok 1 na plusie a pokazywał -8st.c, w górach temperatura spadła do -10 a w aucie pokazywało -17. Naprawi się samo czy do wymiany?
Czujnik temperatury to element zmieniający rezystancję wraz ze zmianą temperatury... to się samo nie naprawi, i samemu czujnikowi też raczej nic nie dolega - według mnie to problem z zaśniedziałymi stykami i trzeba je wyczyścić.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1309 dnia: Luty 09, 2021, 16:56:02 »
Podziękował Błażej.

Offline Michał Kowal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer Exclusive 2008 2.0/136 KM HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1310 dnia: Luty 09, 2021, 23:08:45 »
Panowie, ktoś miał przypadek że z dnia na dzień czujnik temperatury zewnętrznej zwariował? Auto kilka dni stało, w piątek pojechałem w góry i już wtedy pokazywało jakieś 9st.c za mało, było ok 1 na plusie a pokazywał -8st.c, w górach temperatura spadła do -10 a w aucie pokazywało -17. Naprawi się samo czy do wymiany?
Mam dokładnie tą samą przypadłość - daj znać, czy po wyczyszczeniu styków jest ok, bo ja na razie nie mam warunków, żeby to zrobić.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1311 dnia: Luty 10, 2021, 22:41:29 »
Panowie, ktoś miał przypadek że z dnia na dzień czujnik temperatury zewnętrznej zwariował? Auto kilka dni stało, w piątek pojechałem w góry i już wtedy pokazywało jakieś 9st.c za mało, było ok 1 na plusie a pokazywał -8st.c, w górach temperatura spadła do -10 a w aucie pokazywało -17. Naprawi się samo czy do wymiany?
Mam dokładnie tą samą przypadłość - daj znać, czy po wyczyszczeniu styków jest ok, bo ja na razie nie mam warunków, żeby to zrobić.


No właśnie czekam na okazję, póki co jeżdżę służbowym ale w przyszłym tygodniu dam chłopakom na warsztat niech zerknął. Pytanie co i gdzie może nie stykać bo główną wiązkę w drzwiach przeczyściłem ubiegłego lata.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1312 dnia: Luty 11, 2021, 10:09:52 »
Panowie, ktoś miał przypadek że z dnia na dzień czujnik temperatury zewnętrznej zwariował? Auto kilka dni stało, w piątek pojechałem w góry i już wtedy pokazywało jakieś 9st.c za mało, było ok 1 na plusie a pokazywał -8st.c, w górach temperatura spadła do -10 a w aucie pokazywało -17. Naprawi się samo czy do wymiany?
Mam dokładnie tą samą przypadłość - daj znać, czy po wyczyszczeniu styków jest ok, bo ja na razie nie mam warunków, żeby to zrobić.


No właśnie czekam na okazję, póki co jeżdżę służbowym ale w przyszłym tygodniu dam chłopakom na warsztat niech zerknął. Pytanie co i gdzie może nie stykać bo główną wiązkę w drzwiach przeczyściłem ubiegłego lata.

Łączenia są 2 - z lusterka do wiązki drzwi i wiązka drzwi z karoserią, a w najgorszym przypadku mogą być uszkodzone przewody w samym lusterku.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Michał Kowal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer Exclusive 2008 2.0/136 KM HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1313 dnia: Luty 11, 2021, 19:04:45 »
U mnie pół roku temu padł moduł od lusterka pasażera - nie rozkładało się i w ogóle nie działało, więc mój mechanik niby tam już grzebał... no nie wiem, sprawdzę jeszcze to łączenie między drzwiami a karoserią przy okazji, da się to sprawdzić pod blokiem?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 060
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1314 dnia: Luty 11, 2021, 20:19:11 »
W tej temperaturze słabo to widzę  bo spinki tapicerki popękają, chyba że masz nowe w zapasie.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 12, 2021, 10:52:58 »
1.   Co może być powodem braku działania zamka pokrywy bagażnika w sedanie?
2.   Gdzie jest bezpiecznik do tego zamka?
Po prostu od wczoraj nie otwiera się elektryczny zamek po zatrzaśnięciu pokrywy (klapy), nie słychać żadnego stuknięcia mechanizmu przy naciskaniu jego gumy od spodu. Dodam, że autko stoi w ciepłym garażu, pilot otwiera normalnie drzwi zamków z superblokadą.
Wiem jak otwierać zamek pokrywy mechanicznie od środka, ale chyba najlepiej zacząć od bezpiecznika (którego nie znalazłem, stąd drugie pytanie).
Zanim założę temat, to zadaję „szybkie” pytania, bo nigdzie nie znalazłem tego tematu, prosząc jednocześnie o „szybką” odpowiedź, co może pomoże mi uniknąć czołgania się do zamka. :) Może ktoś już miał taką przypadłość i nakieruje na to, co mogło ulec uszkodzeniu.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 12, 2021, 12:04:45 »
1.   Co może być powodem braku działania zamka pokrywy bagażnika w sedanie?
2.   Gdzie jest bezpiecznik do tego zamka?
Po prostu od wczoraj nie otwiera się elektryczny zamek po zatrzaśnięciu pokrywy (klapy), nie słychać żadnego stuknięcia mechanizmu przy naciskaniu jego gumy od spodu. Dodam, że autko stoi w ciepłym garażu, pilot otwiera normalnie drzwi zamków z superblokadą.
Wiem jak otwierać zamek pokrywy mechanicznie od środka, ale chyba najlepiej zacząć od bezpiecznika (którego nie znalazłem, stąd drugie pytanie).
Zanim założę temat, to zadaję „szybkie” pytania, bo nigdzie nie znalazłem tego tematu, prosząc jednocześnie o „szybką” odpowiedź, co może pomoże mi uniknąć czołgania się do zamka. :) Może ktoś już miał taką przypadłość i nakieruje na to, co mogło ulec uszkodzeniu.
Osobnego bezpiecznika dla centralnego zamka nie widzę, pin 10 niebieskiej 40 pinowej wtyczki w BSI to "wejście" z przycisku - jak podasz tam masę i zadziała to znaczy, że masz przerwę w obwodzie przycisku (ale dostęp tam jest straszny bo ta wtyczka jest na samym końcu po lewej). W schemacie z zamków są F2, F10,F11,F12 i F15 - F2 jest do masy i chyba wszystkie urządzenia sterowane masą są nim zabezpieczone... F15 jest w tym samym obwodzie co zwora parkingowa - to bym sprawdził najpierw.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 12, 2021, 17:24:49 »
Witam. Mam pęknięty wężyk od przednich spryskiwaczy przy zawiasie przedniej klapy. Może mi ktoś powiedzieć czy próbował ktoś naprawić to koszulką termokurczliwą, żeby w taką pogodę nie rozkręcać koła i nadkola..

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 12, 2021, 17:37:45 »
Ja miałem pęknięty wężyk w tym miejscu. Nałożyłem 3 koszulki termokurczliwe o różnych długościach. Najpierw podgrzałem na łączeniu najkrótszą, potem dłuższą i na końcu najdłuższą, nie pamiętam jakie miały długości, pewnie ok. 3, 4 i 5 cm. Już rok się trzyma i nic nie cieknie.

Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 12, 2021, 17:51:47 »
Ja miałem pęknięty wężyk w tym miejscu. Nałożyłem 3 koszulki termokurczliwe o różnych długościach. Najpierw podgrzałem na łączeniu najkrótszą, potem dłuższą i na końcu najdłuższą, nie pamiętam jakie miały długości, pewnie ok. 3, 4 i 5 cm. Już rok się trzyma i nic nie cieknie.
A pamiętasz może rozmiar tych koszulek?

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka


Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1320 dnia: Luty 12, 2021, 18:49:24 »
Nie pamiętam niestety.

Offline Artur Kubica

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: Hoorn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0 HDi 138KM Automat
  • Miejscowość: Hoorn
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1321 dnia: Luty 18, 2021, 20:20:06 »
 8)Co może powodować ruch/szarpnięcie silnika przy odpuszczeniu gazu?
Wymieniłem całe zawieszenie silnika na ASO, wszystkie tuleje zawieszenia też wymienione.
EGR zaślepiony, FAP wyłączony, zawór przy turbo wymieniony, błędów brak.

Gdzie można jeszcze szukać? Jakaś sugestia?
2.0 HDi AUTOMAT 136KM 340nm ---> 162KM 385nm.

Offline Patryk Kaniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 502
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2.0HDI 163KM Tourer Exclusive
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1322 dnia: Luty 18, 2021, 21:38:02 »
Przeguby?

Offline Artur Kubica

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: Hoorn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0 HDi 138KM Automat
  • Miejscowość: Hoorn
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1323 dnia: Luty 18, 2021, 22:14:49 »
Sprawne, tydzień temu nawet były zmieniane osłony więc były na wierzchu.
Do tego była zmieniana dolna poduszka z podporą więc była zdejmowana ośka.

I z przegubem szarpnięcie byłoby z dodawaniem gazu i odejmowaniem.


Dzisiaj zrobiłem to co mi mechanik proponował, z tym że w wersji lite czyli zalałem górną poduszkę silnika silikonem (zamiast klejem do szyb) żeby zobaczyć czy zmniejszy się szarpanie.
Rano się okaże czy coś pomogło. Jeśli tak to zrobię na sztywno wyjętą poduszkę febiego i ją założę.
2.0 HDi AUTOMAT 136KM 340nm ---> 162KM 385nm.

Offline Piotr Morawiec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 x7 RHH BVM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #1324 dnia: Luty 19, 2021, 10:32:34 »
Szybkie pytanie o x7, duża jest różnica w trzymaniu ciała w fotelach pół skóra i pełna skóra? Te półskórzane wyglądają na jakieś kubełki, te w pełnej skórze wyglądają na bardziej "płaskie", szczególnie siedzisko.